EEN PADVINDERS- SHOW THE GANG-SHOW Het begint met een pad vinderskamp, waarbij alle deelnemers zich voor den laatsten avond om het kampvuur vereenigd heb ben. Verschillende liedjes worden gezongen en ook het lied, dat op de Jam boree- menigmaal zal weer klinken dilettantische karakter van de voorstelling, daar in de verschillende revue- tafereelen een ongekende vaart zit. Slechts één meisje treedt in deze film op Gina Malo en die behoeft zelfs niet eens verliefd te worden. Dat past volkomen in het kader van de beweging, waar voor flauwe liefdes geschiedenissen natuurlijk geen plaats is. De film be gint dan ook met show en eindigt met show, terwijl daartusschendoor ver schillende grapjes voor de afwisseling zorgen. Dat deze film dan ook vooral bij de Jamboreedeelnemers groot succes zal hebben, behoeft zeker geen betoog. Links Voor goede pad vinders is geen moeilijkheid te groot zelfs kunnen ze min of meer met een naald en draad omgaan. Rechts: Het eenige meisje, dat in deze film een beetje- rol van beteekenis vervult, is Gina Malo. Als secretaresse van een theaterdirecteur heeft, zij een belangrijk aandeel in de opvoering van de gang-show. Een aardig detail uit de gang-show. Het is een zeer geslaagde pantomime, waarbij een beeld wordt gegeven van de vreugdelooze jeugd van een vorstenkind. Deze muzikale comedie is in zooverre een noviieil, dal zij bijna uitsluitend gespeeld wordt door padvinders. In dit opzicht is zij ook actueel, daar zij te Haarlem, dus in de onmiddellijke nabijheid van het Jamboree- terrein, première loopt. Ralph Reader, de hoofdpersoon, is tevens ook een der leiders van de Engelsche Jamboreegroep, wat voor belangstellenden zeker nog een attractie apart is. In Holland wordt zij door NOVA- FILM uitgebracht. De padvinders, die in deze Padvindersshow optreden, zijn ook werkelijk padvinders en sléchts enkele beroepsacteurs vervullen de hoofdrollen in dit vroolijke spel van zang en muziek. Reeds enkele jaren geven de Engelsche padvinders een uitvoering in een openbaar theater en oogsten daarmee een geweldig succes. Er worden scènes geënsceneerd, liedjes gezongen van allerlei aard en ieder zet dan zijn beste beentje voor, om iets ten gehoore te brengen. De ziel van deze uitvoeringen was meestal Ralph-Reader, die, hoewel van beroep acteur en danseur, nooit de paüvindersbeweging, waar hij in zijn jeugd lid van was, heeft kunnen ver geten en er ook nu een zeer belangrijke functie in bekleedt. Dergelijke shows hebben iets genoeglijks, iets hartelijks en zijn zelfs voor de outsiders buiten gewoon interessant. Vaak vergeet men zelfs het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34