Cuciob* JGuisaplast J NIVEA TOERISTENKAART ONZE CROOTE DOCHTERS Houdt het steeds bij de hand dit ideale snelverband V; elastisch WAT ZULLEN WE ETEN? voor Wielrijders, Wandelaars en Automobilisten! Xïeii eA mei dtfe, haazii ajo uit!. tnaaA eeAAi ïUaea op Uux huid! •37 Onze groote dochters, brengen ze ons niet vaak tot wanhoop „Ik weet niet meer, wat ik met haar beginnen moet," klaagde laatst een moeder bij mij haar nood. „Vroeger was Annie altijd even gezellig en vroolijk in huis en nu. Ze is humeurig en opstandig, gaat al tijd dwars overal tegen in, en heeft zelfs dagen, dat ze niet tegen me wil spreken." Het is te begrijpen, dat een moeder zich over een dergelijk gedrag van haar kind ongerust maakt, dat ze er verdriet over heeft. En toch, wanneer we ook eens nagaan, hoe moeders vaak tegen haar dochters optreden met de beste be doelingen natuurlijk dan is die op standigheid dikwijls zeer goed verklaar baar. Een voorbeeld Annie kondigt aan, dat ze 's avonds naar een verjaardagsfuifje van een vriendin gaat, drie huizen verder in dezelfde straat. „Je gaat komt moeder. „Kun je dat niet eerst vragen En wie komt er nog meer 1 Ik heb liever, dat je thuis blijft. Dan weet ik tenminste, waar je bent." Dat is het begin, en ook al mag Annie ten slotte toch gaan, het eerste enthou siasme over het „uitje" is al weg. Een oogenblik later, als Annie met een jurk beneden komt, is het„Trek je die jurk aan Die moet toch nog gestreken worden." Annie antwoordt, dat ze dat juist van plan was, waarop moeder reageert „Wil je die mooie jurk zelf strijken Begin daar asjeblieft niet aan. Laat mij dat liever doen." En tegelijkertijd wordt Annie het strijkijzer al uit de handen genomen. Verwondert het u nu eigenlijk nog, dat het meisje ten slotte opstandig en boos wordt „Het lijkt wel, of ik nog een kind van drie jaar ben. Niets wordt er aan mij toevertrouwd en van alles wat ik doe moet ik rekenschap geven." Misverstand van beide kanten en toch meenden èn moeder èn- Annie het beiden zoo goed. Moeder maakt zich bezorgd over dingen, waar het meisje nog niet over denkt, waarover ze niets weet, niets kan weten misschien. Het opgroeiende half volwassen meisje daarentegen wil zelf experimenteeren, zelf probeeren, zelf haar eigen weg in het leven gaan be palen. Halfvolwassen meisjes en ook jongens zij voelen het groeiende leven in zich. Zij zijn in sommige opzichten al geheel of gedeeltelijk volwassen, en toch aan den anderen kant in zoo veel dingen nog kind. Is het dan niet vanzelfspre kend, dat dit wel eens tot conflicten moet leiden Daar staat moeder met al haar er varing, haar goeden wil om haar kind te helpen, te behoeden voor teleurstel lingen, en daartegenover staat het op groeiende meisje, onervaren, onwetend, besluiteloos, aarzelend soms, maar met een zeer sterken drang naar zelfstandig heid. Ze wil alléén handelen, alléén pro beeren, zonder door raadgevingen, en in haar oogen „bedillerij", van anderen lastig gevallen te worden. En hoe moeilijk het een moeder ook dikwijls vallen zal, zij moet in die moeilijke periode leeren afwachten, lee- ren lijdelijk toezien, ook al weet zij, dat er zonder haar tusschenkomst wel eens iets verkeerd zal gaan. Zij moet slechts haar dochter laten voelen, dat zij het goed met haar meent. Zij moet in dien moeilijken tijd vooral de liefhebbende kameraad zijn, bij wie haar kind ten slotte altijd weer terecht kan, zonder dat haar na een mislukking harerzijds verweten wordt „Heb ik het je niet gezegd Had maar naar mij geluisterd." Op die manier groeit het halfvolwassen meisje uit tot een flinke zelfstandige vrouw, die later altijd haar moeder dankbaar zal zijn, omdat ze in de moei lijke overgangsjaren in haar zoo'n krachtigen steun gevonden heeft. Zn»dag l'ouletsoep. Roastbeef. Spercieboonen Aardappelen. Bessencrème. Maandag Koud vleesch. Sla. Aardappelen. Havermoutschotel. Dinsdag Gestoofde varkenslapjes. Tuinboonen. Aardappelen Marmeladebroodje. Woensdag Runderrolletjes. Versche capucijners. Aardappelen. Röd-gröd met vanillesaus. Donderdag C'apucijnersoep. Gehakt. Tomaten in een vuurvast schoteltje. Aardappelpuree. Vrijdag Kaascroquetjes. Bloemkool. Aardappelen. Drie in de pan. Zaterdag Bloemkoolsoep. Gebraden ribstuk. Andijvie. Aardappelen. NUTTIGE WENKEN Hard en leelijk geworden sponzen kunnen we opknappen door ze een nacht in water te zetten, waarbij een scheut azijn of wat citroensap is ge voegd. Wanneer we een kussenovertrek met voering willen vernieuwen, dan doen we verstandig, het oude overtrek aan één kant open te knippen, de uiteinden van de beide overtrekken dan met een 1 grooten steek aan elkaar te naaien i en zoo de voeren van het oude kussen op gemakkelijke wijze in het nieuwe te schudden. Om zout droog te houden kunnen we enkele rauwe rijstkorrels bij den voor raad voegen, die echter niet al te groot mag zijn, wil het middel succes sorteeren. Doffe plekken op hout verdwijnen vaak door herhaaldelijk wrijven met een flanellen lapje dat tevoren een weinig verwarmd is. Badmutsen mogen nooit nat worden weggeborgen en het is ook verkeerd, ze pal in de zon of vlak bij de kachel te laten drogen. Om vastplakken te voorkomen, is het aan te raden, wat talkpoeder op het gummi te strooien. Overal en op ieder oogenblik kunt U dit noodig hebben om een kleine wond veilig en afdoende te verzorgen. U voorkomt hier mede infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond. Hansaplast „elastisch" is verkrijg baar vanaf 15 Cent. Koopt nog heden Nivea, dan ontvangt U gratis en naar keuze één der mooie in 6 kleuren uitgevoerde Toeristenkaarten, bij verpakkingen vanaf 40 ct. Nivea bevat Eucerit, het versterkingsmiddel voor de huid. Dat vermindert het gevaar voor zonne brand, terwijl de huid vlug en mooi bruint. Doch ook bij bedekten hemel of plotselinge af koeling maakt Nivea U minder bevattelijk voor kouvatten. Daarom luidt thans het parool: Herstelt De Natuurlijke Blankheid Van Doffe Verkleurde Tanden^ Kolynos verwijdert snel aan- f slag en verkleuring en maakt de «l! tanden weer mooi en blank.: Probeer Kolynos en let eens opj het verschil in blankheid en! schittering van Uw tanden. Weei zuinig—koop de groote tube

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37