Het Wereldramp ie Vogelemang De Amerikanen openen het itejile. Ongetwijfeld hebben de tienduizenden, die tegen woordig waren bij de opening der Jamboree op 31 Juli, beseft dat Nederland was uit verkoren voor een gebeurtenis van bijzonderen aard en groote beteekenis. De Jamboree is geen gewoon congres, is iets anders dan de vele internationale bijeenkomsten met vele deelnemers, welke tegen woordig gehouden wordenhet is een wereldkamp van de jeugd, de samenkomst van alle rassen en standen, de mooiste internationale bijeenkomst in Nederland, het land van den vrede, zooals de Chief Scout zeide -en hij kon ons geen trotscher eere- titel geven want het is de bijeenkomst van de jeugd, die de toekomst beheerscht en op wie de hoop voor de toekomst gevestigd is. Het was ook een gebeurtenis, welke een indruk wekkend schouwspel opleverde, dat in geen jaren, in geen eeuw liier meer te zien zal zijn. De ver kenners aller landen hebben gedefileerd voor Hare Majesteit de Koningin en voor hun Chief, met een discipline maar ook met een enthousiasme, dat alleen de jeugd geven kan. Gedurende ongeveer anderhalf uur trokken de verkenners voorbij de eereloge, defileerden deleden van den „Volkenbond Polen trekt voorhij. van de jeugd," en het was voor iedereen duidelijk, dat geen organisatie met meer trouw den leidei aanhangt en geen leider meer voelt voor zijn jonge volgelingen. Voor lord Baden Powell moet het een trotsche dag geweest zijn. Hel Nabije (Syrië) en het Verre Oosten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 14