k •'ally, de stormloop tier 2(1000, gevolgd door een daverende hulde mui Koningin en Chief. Vanaf <le tribune kon men buiten liet groote demonstratieterrein een gewiemel van verkenners en vlaggen zien, waaronder echter volmaakte orde heersehte, want onafgebroken en zonder hapering maakte groep na groep zich uit de menigte los om in kwiek marsch-tempo of in straffen paradepas langs de eeretribune te schrijden. Het begon met Amerika en het eindigde met de gastheeren, de Nederlanders, en daartussclien lag een optocht van veertig naties, een kleurige en fleurige atlas de geheele wereld, voorgesteld door de jeugd. Hier ontmoetten elkaar inderdaad Oost en West. Op den zonloozen zomerdag marcheerden de jongens voorbij, die in hun geboorteland meer winter dan zomer kennen die komen uit de streken van het oerwoud en van de onbarmhartige hittedie reizen van weken en van maanden moesten maken, om ons kleinevaderland te bereiken. Het was de Hare Majesteit de Koningin opent tie Jam boree van Vogelenzang in tegenwoordig- heul van den 'hief Setntt. hoofdverkenner staatsraad Kantbonnet en vele autoriteiten. rpftï* De Schotten. mooiste, interessantsteen rijkste les in aardrijks kunde en volkenkunde, welke men zich kan in denken. En daarna Nie mand zal de rally, den grooten stormloop ver geten. Over het uitge strekte veld renden 28000 jongens naar vorenhet demonstratieterrein werd één joelende golf van juichende jeugdhonder den vlaggen wuifden en duizenden hoeden gingen omhoog bij de hulde, die Iran en IJsland, België, het Engelsche wereldrijk, Oost- en West-Indië, China, Finland, Siam, Polen, Letland en Noor wegen en de geheele we reld aan Koningin en Leider brachten met de blijheid en waarachtige geestdrift, waarover al leen de jeugd beschikt. Een gedeelte van het kamp, gezien vanuit de lucht. (Luchtfoto K.L.M

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15