WMf\- Zuid-Bevela n Zoo wat Ut nog kortelings op het Schuttersveld te Heinkenszand, waar op het jaarlijks* Conors nog bijna een honderdtal schutters samenkwam. En toch gaat er lang zamerhand al meer verloren van wat het Zeeuwsehe leven sinds eeuwen en eeuwen zijn eigen typische aanzien en bekoring gaf. 't Is met de schuttersfeesten en de schietingen al net als met zooveel oude gebruiken en gewoonten, net als met de kleoderdrachtelk jaar meer verliezen zo hun vat op ons volk. Voor een onvervalschten Zuid-Bevelander is 't maar bedroevend om aan te zien, hoe de oude schut tersfeesten aan 't tanen zijn en hoe deze traditio- neele Zeeuwsehe sport, die op zoo'n kleur- en glorie rijk verleden kan bogen, den heelen zomer in 't Zuid-Bevelandsche nau welijks nog een drietal schietingen telt van eenige beteekenis, waar dan nog 'n honderdtal deelnemers samenkomtdie van Heinkenszand, Kwaden- damme en Goes. Maar er is één gelukkig verschijnselde meeste van de oude schutters- sociëteiten in Zuid-Bove- land en Zeeuwsch-Vlaau- deren bestaén tenminste nog. En de ouderen zoe ken er nog altijd hun Zon- dagsvermaak. Het gaat er dus alleen om, de jongeren opnieuw voor die natio nale sport te interesseeren: en naast voetbal en fiets is daar toch zeker nog wel plaats voor. Maar daartoe moeten do oude gezelligheid en fees telijk vertoon, do oude kleur en fleur van de schietingen herleven. De 't Is nog altijd 'n aantrekkelijke ver- tooning: de stoere Zeeuwsehe. boer in nationale dracht. die den boog spant! Een kloek stel Zeeuwsehe schutters op het concours te s-Heerenhoek, waar afgevaar digden van alle Zuid-Bevelandsche socië teiten aanwezig waren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16