ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in weihen vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ooes, dat de gemeente-auto riteiten, in verband met beschoeiingswerken, 't radicale besluit namen om de haven te laten leeg- loopen. De scheepvaart is daardoor gedurende enkele dagen totaal gestremd geweest. Alleen de onderzeeërs konden nog binnenvallen Men meldt ons uit Vlissingen, dat de Vlissingsclie middenstand in massa bedrogen is door twee ge wiekste advertentie-colporteurs en dat een der bladen dit als volgt aankondigde „Vlissingsche zakenlie den in den nek gezien. Een vuil zaakje." Gelukkig is het badseizoen nog niet afgeloopen Onze correspondent te Rilland Bath schrijft ons, dat op de weegbrug bij „Halte twee" enkele zeer zware, varkens gewogen werden en dat toen een van deze beesten plotseling in elkaar zeeg en dood was. Later bleek, dat het stomme dier honderd kilo was aangekomen sinds de laatste weging en dat het begreep, dat er niets van zijn lijn zou overblijven Te Wolfaartsdijk heeft de nieuwe burgemeester de bevolking van de kleuterschool getracteerd op krentenkoeken en chocoladereepen. Verstandige politiek. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Men seint ons uit Hontenisse, dat bij een land bouwer te Terliole zich een geval voordoet van poliomyelitis anterior acuta, hoewel de man nooit Latijn geleerd heeft. Alle gemeenten in den wijden omtrek zijn „stik" jaloersch LTit Ierseke telefoneerde onze medewerker ons, dat een 19-jarige jongedame met haar fiets van den dijk getuimeld is, omdat de schippers al con ver- seerend den geheelen rijweg innamen. Het was reeds lang bekend, dat deze praatvaars met het grootste gemak iemand van den stoel af redeneeren konden, maar dat zij met even weinig inspanning iemand van den dijk af kunnen kletsen, was voor velen toch 'n openbaring Te Walsoorden is een landbouwer aangevallen door zijn eigen waakhond en leelijk toegetakeld. De mail was zoo overstuur, dat hij nadien veel meer behoefte had aan slaapdrankjes dan aan wakende viervoeters. De raad van Colijnsplaat, die weet wat aanpas sen en bezuinigen beteekent, nam met algemeene stemmen het besluit om gegadigden op te roepen voor het dagelijks opwinden en smeren van de torenklok tegen f 10 per jaar. Om de cumulatie van inkomens tegen te gaan, staan de hoofdambtenaren der gemeente buiten mededinging en wegens het opwindend karakter van de functie zijn nerveuze lieden ook uitgesloten. Te Veere is een aantal heeren van de school van verlofsofficieren officieel ten stadhuize ontvangen. Onze berichtgever, die een en ander heeft gadege slagen, zag ten slotte dat men het heele gezelschap het plaatselijk museum binnenloodste. 't Waren zeker wel hoogbejaarde heeren Hier is nu niets meer aanwezig waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren. ONZE KENNEMER SERIE Abonné's, die de boeken rechtstreeks per post wenschen te ontvangen, gelieven ons voor de luxe-uitgave een bedrag van f 1,15 (in postzegels of overschrijving op gironummer) te doen toekomen en (of) voor het ingenaaide boek f 0.40. Het luxe boek kan tegen den sterk gereduceerden prijs alleen geleverd worden, wanneer de bon is bijgevoegd. k. Abonné's die dit blad ontvangen door W "f 1 tusschenkomst van den boekhandel kun- nen aldaar, tegen inlevering van dezen bon, een luxe-exemplaar in geheel linnen band verkrijgen van het eerste boek uit de „Kennemer Serie", getiteld MIJ 15 HET KONINKRIJK DOOR JANE OLIVER TEGEN BETALING VAN SLECHTSf 1,— (De normale winkelprijs bedraagt f 2,50) Voor verdere bijzonderheden betreffende deze schitterende premie-uitgave verwijzen wij naar de groote aankondiging in dit nummer. De jeugil van de Vlissingsche speel- tuinvereeniging heeft Zaterdag kostelijk genoten op het voor haar georgan iseerde feest, liet nummer zakloopen was na tuurlijk weer een der grappigste attracties. Met de werkzaamheden aan de uitbreiding en verlegging vair de Goesehe lurven is men thans ook tot in de stad zelf gevorderdwaar de kaden nu wel een heel ongewoon schouwspel opleveren. Te Middelburg werd voor het front van de troepen der S.D.O.A. aan sergeant M. Gillessen de zilveren medaille voor 24jarigen trouwen dienst door majoor Berghnys uitgereikt. l)e Zeeuwsehe padvinders, die aan de jamboree gin gen deelnemen, zijn onder groote belangstelling, en door familieleden en vrien - den uitgeleide gedaan, naar Vogelenzang vertrokken een feestelijk en enthou siast tafereel op 'f Vlis singsche station 't Is niet zoo eenvoudig als het lijkt, met op den rug gevouwen handen een zwevenden appel aan te bijten. Bij 't hindernislaopenhoe kom ik daar nog op tijd onderdoor! Ook de Domburgsrhe jeugd heeft haar kinderfeest gehad. En al was 't dan zonder paarden een ringstekerij kwam er ook aan te pas.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24