Eén ding, dal nog op verbetering wacht: de Axelsehe brug, een ergernis voor Neuzenaar en bezoeker. Een nieuw stadsgedeelte achter de Scheldekade: de ruime burgemeester Geülslraat. En maken de levendige, kleurige huizen in de buiten wijken achter de al maar groeiende Axelsehe straat geen vroolijken, welvarenden indruk f De meerstoelen in de haven worden door de Seu- zensche hengelaars graag benutin 't diepe water schijnt 't goed eisschen. leven langs de kaden en de havenwerken, die hier zijn aangedurfd. Daarvan vertellen u de vroolijke. levendige winkelstraten en de vriendelijke, moderne woonwijken, die er in korten tijd rondom het oude centrum verrezen zijn. Dat ziet n aan de montere en fiksche, goedlachsche Zeenwseh-Ylaamsche koppen. In Neuzen is er niet kwaad geboerd de laatste tien tallen jaren. En de geringe terugslag van den crisis tijd heeft er het vertrouwen in een nog veel betere toekomst niet verloren doen gaan. Neen, niet voor niets is Neuzen de derde Zeeuwsche stad Een slecht land, waar 't niemand welgaat. En ondanks alle ja renlange crisisnarigheid in landbouw, industrie en handel is Zoeland zoo'n slecht land nog niet, of er zijn nog wel gemeenten, die content mogen zijn. Zoo een is er Neuzen. Dat heeft zeker zijn deel van crisis en werkloosheid niet gemist. Maar tegen allen druk in is het dan toch nog gegroeid: zooveol vertrouwen heeft het eigen en vreemden burgers dan nog wel weten jn te boeze men. En waar eertijds veel machtiger en rijker Zeouwsche steden verder kwijnden of berustend voorttobden, kan Neuzen nog altijd wijzen op ge- stagen vooruitgang en in verhouding tot de tijds omstandigheden niet on- bevredigenden bloei. En geen geringe trots is het voor heel Zeeuwsch- Vlaanderen, dat de na Ylissingen en Middelburg verreweg grootste en be langrijkste Zeeuwsche stad Neuzen heet en be zuiden de Scheldemonden gevonden wordt. Dat is voor een deel puur geluk: de gunstige ligging aan den mond van 't kanaal naar Gent. Maar voor een grooter deel is het de verdienste van de Neuzenaren zelf, dat zij van die gunstige omstandigheden met zooveel inzicht en doortastendheid profijt getrokken hebben. Er wordt in Neuzen wat overlegd, wat gedurfd, wat De stadsuitbreiding is er dadelijk in juiste en ruime banen geleid en aan verfraaiing van de nieuwe woonwijken is ei de noodige aandacht besteed. De burgemeester Hwizinga-bank is een van de nieuwste aanwinsten van de Axelsehe straat en omgeving. gedaan. Is 't de raad niet, dan is 't de Kamer van Koophandel, dan zijn 't de industrieelen, de winke- liersvereenigingen, die een nieuw perspectief ont dekt, een veelbelovend plan ontworpen, een groot- scheepsch werk ondernomen hebben. U hoeft een toevalligen bezoeker daar niets van te vertellen wie een uurtje in de stad zijn oogen den kost heeft gegeven, die heeft gauw genoeg ont dekt, dat er leven en pit steekt in de Neuzenaren, dat er groei en welvaart zit in het bescheiden Zeeuwsch- Vlaamsche provinciestadje. Daarvan spreekt het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15