PUROL COLGATE DE MAN MET HET BLAUWE MASKER Wat is charme HET IS EEN C ompliment WANNEER MEN U EEN ..Natuurlijke Schoonheid NOEMT 26 Ultra verkwikkende eigenschappen ziedaar het bijzondere van US1H. De nieuwe Eau de Cologne, die stormenderhand het hart ran Neerland* dames ver overde. Zonder bijgeuren. Wonderlijk lang blijvend. Vraag U SIH. den flacon met de bloemen. In alle goede zaken verkrijgbaar. Dit kan niet onder woorden ge bracht worden, maar een groot gedeelte ligt in het bezit van gave, zachte, blanke handen en een jeug- dig-frisch en gezond uiterlijk. Ver zorg daarom Uw gelaat en handen vantijdtottijdmetdehuidzuiverende, huidgenezende en huidvoedende Purol. Huidonzuiverheden zooals vet- wormpjes, vlekjes en uitslag ver dwijnen. Ruwe, roode en stukke handen door huishoudelijke bezigheden worden fraai en blank. zuivert- verzacht- geneest Purol-Wit wrijft onzichtbaar uit en is dus ook zeer geschikt voor gebruik overdag. Purol-Geel en Wit zijn beide gelijk in verzachtina en gene zing.Kies de kleur, waaraan U de voorkeur geeft Doos 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten. van zoo groot belang voor Uw succes, kunt U alleen dan bezitten wanneer U weet gave, blanke tanden te toonenGeef dus Uw tanden de juiste verzorging: bor stel ze tweemaal daags met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tand pasta. Het geeft Uw tanden een hagel blanke glans, zonder het glazuur aan te tasten en verwijdert de gevaarlijke voed- selresten die zoo licht tusscben de tanden achterblijven. Colgate houdt te vens Uw adem rein en aan genaam van geur. ln tubes van 25, 40 en 65 cents. Er kwam hem na twee of drie mi nuten een leege achterop hij wenkte en liet den chauffeur naar het Victoria- station rijden. Toen hij zich in 't voer tuig achterover liet vallen, transpireerde hij over gezicht en handen. 't Was gebeurd. Een mislukking kon hij 't niet noemen, want hij had veel geleerd. „Niets weg gelukkigzei lord Fauntley een zesendertig uur later tegen John Mannering. Zij hadden elkaar in de Carlton-club gevoftden en Fauntley was vol van de inbraak. „Niemand gekwetst, hoop ik zei Mannering. „Niet van belang. Morgan, de nacht waker, was bewusteloos geslagen. Enfin, ik zal voortaan secuur zijn twéé bewakers, dag en nacht." „Heel verstandig," erkende Manne ring. „Politie nog houvast „Politie Verwacht je daar nog iets van Ze hebben een regenjas en een zakdoek gevonden, allebei gemerkt met initialen D.B. of zooiets. Enfin," lachte hij vroolijk, „ze hoeven gelukkig niet op zoek naar juweelen Eh. we hebben zoo'n prettigen avond ge had, Mannering. Als je volgende week een dag vrij hebt, kom dan bij ons. Kun je „Heel graag." „Prachtig. Da's dan afgesproken," zei Fauntley opgewekt, ,,'t Zal ons echt. aangenaam zijn, Mannering. Dinsdag, zou dat gaan Zij gaven elkaar de hand. Mannering glimlachte peinzend. Fauntley ver moedde niets. Maar Lorna.... „Ik waag 't erop," zei Mannering bij zichzelf. „Ik geloof niet, dat ze iets doorheeft hoe zou 't ook kunnen Na het diner den volgenden Dinsdag bad hij durven zweren, dat zij abso luut geen argwaan tegen hem had. Zij was drukker dien tweeden avond en -prak vooral over de inbraak. Marme ring ontdekte, dat haar sympathie naar den inbreker overhelde. „Waarom lcwam u beneden vroeg hij, toen zij dien avond wederom samen uitgingen, ,,'t Was toch zeker al laat Een uur of drie, vier „Niet later dan half drie," zei Lorna. „Maar dat doet er niet toe. Begint het onderwerp inbraak u te vervelen „Heelemaal niet. Ik probeer alleen er achter te komen, hoe u dien meneer op z'n dak kwam te vallen." „Merci," zei Lorna. „Er valt niets aan te ontdekken. Ik kwam langs het bibliotheekraam en ik keek naar binnen. Ik was zoo dom geluid te maken, en met een .keek ik in den loop van 'n revol ver. Maar we moesten er verder maar over zwijgen. Ik wil dansen." Zij dansten, en voor de tweede maal genoot Mannering een avond met haar; maar voortdurend had hij 't gevoel, dat zij iets zeggen wou, maar het toch verzweeg. GERUCHT EISi MISDAAD Wnspecteur William Bristow was een pootig mannetje van middelbare grootte en middelbaren leeftijd. Hij was al vijfentwintig jaar bij het corps en dat begon zichtbaar te worden in het grijs van zijn baar en in de lijnen aan de hoeken van zijn oogen. Afgezien van die twee teekenen had hij achtentwintig kunnen zijn in plaats van achtenveertig. Zijn figuur was kaarsrecht en zijn oogen steengrijs onder bijna witte wenkbrau wen, waren nog zoo helder en scherp als ooit. Misschien glimlachten zijn lippen minder dan vroeger. Hij werd de Philosoof genoemd, en ook wel eens Wim Kwast, omdat hij zich erg kieskeurig kleedde en iedere kans waarnam, om een bloem in zijn knoopsgat te dragen. Nog enkele keeren werd hij de Dienstklopper ge noemd, omdat alle commissarissen hem uitkozen voor de moeilijkste problemen Maar daar stond iets tegenover. Sommige leden der broederschap, du- haar vermaak neemt en haar brood verdient ten koste van meer ordelijke leden der maatschappij, toonden een grooter vernuft door hem Ouden Wim te noemen. Misschien hadden ze iemand kunnen kiezen, op wien zoo'n beschrijving nog minder paste, maar 't zou een toer ge weest zijn. Bristow had een vierkant glad, levendig gezicht, met een keuris: snorretje, militair Colman-type, tot sieraad. Bristow betastte dat vaak, al- trachtte hij er de nicotine-smetten uit te verwijderen. Uit gewoonte rookte hij sigaretten, hij dronk bier en een beetje sterken drank gewoonlijk op uitnoodiging en schoor zich 's avonds en 's morgens, als de ver moeienissen van zijn vak 't hem toe lieten. De zevenendertig huisvrouwen, die in de Getham Street, Chelsea, woon den zijn eigen vrouw niet meegeteld dachten, dat hij handelsreiziger was. Hij had twee zoons, die den mannelij- ken leeftijd naderden, en een dochter van vijftien. Op een ochtend in Julie negentien vijfendertig liep Oude Wim snel langs den Mile End Road; halfluide verwen- schingen mompelend aan 't adres der gravinweduwe Kenton. De gravin vermiste een emeralden broche, die op zevenhonderd vijftig pond geschat werd. Zij was die 's Maandags kwijt geraakt, nu drie dagen geleden. 's Avonds om tien uur had zij Scot land Yard opgebeld, om haar verlies aan te geven. Daarna was zij om zoo te zeggen niet meer van de telefoon af geweest. Het was een vlugge, maar niet bijzon der vernuftige berooving. Onder een danspartij was het licht uitgegaan, en in een halve minuut was de broche aan de gravin ontrukt. Zij was nog niet begonnen met schreeuwen of 't licht brandde alweer, toen was zij flauw gevallen en in de verwarring, die volg de, had niemand blijk van een koel hoofd gegeven. Een ladder voor de ramen aan den achterkant van het huis, Portland Square 7, gaf de manier van entrée aan, een bewustelooze huisknecht bij den electrischen hoofdschakelaar die vlak bij het raam was bewees, dat de inbreker er niet tegen opzag, geweld te gebruiken, en het feit, dat geen der gasten het licht weer aan had gedraaid, deed het vermoeden ontstaan dat de indringer het zelf had gedaan, en dus uitmuntte door durf en brutaliteit. De detective mócht zooiets wel en aangezien de huisknecht niet ernstig gewond was, vond hij 't een grappig geval. Den derden dag had hij zoo'n hekel aan de douairière, dat hij met spijt luisterde naar het telefoontje van Levy Schmidt, een pandjeshaas op den Mile End Road, die berichtte, dat een Vaam en verpakking uietlig gedeponeerd. VOOR ENGROS, UNITED STATES IMPORT HOUSE HUDDESTRAAT 3-5 AMSTERDAM Zorg. dat Uw teint natuurlijk van kleur is. maar vermijd den schijn van „make up". Accentueer Uw eigen kleur van Uw lippen, wangen en huid. Het Grondbeginsel der Kleurverandering, vastgelegd in Tangee lippenstift, poeder en rouge, verhoogt Uw eigen natuurlijke kleur, waardoor bekoorlijker en aantrekkelijker wordt. Begin vandaag nog Uw charme te verhoogen. Gebruik Tangee voor Uw lippen verf ze niet. Het wonderlijke van het Grondbeginsel der Kleurverande ring is. dat het de frissche roze kleur van Uw lippen op natuurlijke wijze verhoogt. Aangezien ook Tangee gelaats poeder verwerkt is volgens het ver bluffende Grondbeginsel der Kleur verandering. maakt ze Uw huid jonger en bekoorlijker Tangee maakt een einde aan het „gepoederd" uitzien. Wanneer U Tangee rouge oplegt, brengt het de natuurlijke kleur van Uw wangen naar voren. In vasten, poeder vorm en als crème verkrijgbaar. Alleen ECHT m«t T A N 8 E E op de metalen buis. Waar niet verkrijgbaar, schrijft aan den importeur Jocq. Mot Jr., Sorphotistroot 115, Amsterdam Vervolg van pag. 23

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24