BEROEMDE VIERLINGEN De gezusters Keys uit Hottis Geslaagd voor liet einddiploma der Baylor-umiversiteit. V.l.m.r.Boberta, Mona, Mary en Leota. Al hebben de Canadeesche vijflingen, de gezusters Dionne, sinds enkele jaren de faam der vier Amerikaansche gezusters Keys, uit Hollis (Oklahoma), tot op zekere hoogte verdrongen, toch staan deze, thans drieëntwintig lentes tellende vierlingen, in de Vereenigde Staten nog in het middelpunt der openbare belangstelling. Ken Amerikaansch journalist, die zich respec teert, moet, minstens oen interview gehad hebben met de Keys-sisters. En aangezien deze het, zoo niet in getal, dan toch in levensjaren en ervaring verre winnen van de gezusters Dionne, is het te begrijpen, dat menig interessant detail omtrent het aardige viertal be kend is geworden. En juist, omdat de meisjes zoo eenvoudig zijn, en afkeerig van alle celebriteit. is het misschien wel aardig, enkele levens- en karaktertrekjes van de vier gezusters ook aan onze Nederlandsche lezers bekend te maken. Vooral gedurende de vier laatste jaren, dat ze haar studie voltooiden aan de Baylor-universiteit te Waco, Texas, behoorden ze tot de meest bespro ken kinderen uit het land van overzee. Men sprak én schreef over haar meer dan over het beroemdste voetbal-team van eenig Amerikaansch college. Onze dames zullen ons natuurlijk allereerst aan boord komen met de vraag hoe ze zich kleeden En dan luidt het antwoord: eenvoudig, doch smaakvol, en alle vier precies eender. Of dat dan onderling geen moeilijkheden geeft, wat smaak en voorkeur betreft Ach neen deze voor anderen misschien nogal eens netelige kwestie schijnt door het zustor-toam nogal gemakkelijk te wor den opgelost. Samen vor men ze een soort kleine republiek met algemeen stemrecht. Des morgens bij het opstaan wordt ei- even gedelibereerd over het aan te trekken costuum, er wordt mondeling ge stemd, en de meeste stem men gelden wanneer de stemmen staken wordt door het lot beslist en wordt er kruis of munt geraden. Zoo het uitvalt, valt het uit. Et wordt verder niet over gepraat. Practised of niet Tegenover de buitenwereld vormen ze een eens gezind front en ze treden steeds op in gesloten co lonne. Erg praatziek zijn ze overigens geen van allen. Leota, de eenige blonde van de vier, is meestal de woordvoerster, en haar zusters weten dat ze het gerust aan haar kunnen overlaten. Roberta heeft de niet specifiek vrouwelijke eigenschap van meestal te zwijgen in alle talen, maar wanneer ze zich een enkele maal laat hooien, is het raak ook. Overigens is dit een afwijking, die men niet alleen bij vier lingen ontmoet. Roberta vertoont een sprekende gelijkenis met haar zuster Mona. Mary is de geestigste van de vier: zij weet een luchtige con versatie met gemak en guitigheid te voeren. Boekenwurmen zijn ze geen van allen. Roberta en Mona houden nochtans 't meest van talen, Mary is een geboren huishoudster en Leota heeft een uit gesproken voorkeur voor opvoedkunde. Op muziek zijn ze alle vier even dolze spelen uitstekend saxophoon, maar ze zingen toch nog liever. Dansen doen ze nooit, evenmin als rooken. De bioscoop heeft weinig attractie voor haar, daarentegen wel de radio, en acteeren doen ze even eens dolgraag. Van babies houden ze veel, ofschoon geen liarer nog aan trouwen denkt momenteel. Want ze zouden het doodjammer vinden, van elkaar te moeten scheiden. Ofschoon Mary door de anderen wel wordt aangewezen als de eerste, Mie haar zuster republiek den rug zal toe- keeren. Maar daarvoor is ze dan ook de meest huis houdelijk aangelegde van de vier. Haar toekomst ligt nog in het duister van 's werelds verloop. Natuurlijk heeft Hollywood reeds een knie val voor het viertal ge daan, evenals radio en televisie maar besloten is er nog niets. Er was een tijd, zoo vertellen de jongedames, dat we bespottelijke idea len en pretenties hadden. „Maar we bouwen nu geen luchtkasteelen meer, we zijn wijzer geworden!" merkt Leota verstandig op. „We hebben geleerd, te onderscheiden wat kan en wat niét kanbekent Roberta ernstig. ,.,Ta, en góédbeves tigt Mona bijna komisch. Niet slecht bekeken, is men geneigd op te merken, voor vier jongedames op den drempel van het leven De gezusters Keys zijn zeer muzikaal, ze spelen uit stekend saxophoon. De gezusters Keys voor de micro joon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27