HET MEEST IDXUEUZE JACHT TER WEREED I)e heer T. O. M. Sopwith is een van de rijkste menschen veen, Groot-Brittannië. Niet alleen dat hij aan het hoofd staat van een belangrijke vliegtuigindustrie, maar hij verheugt zich tevens in het bezit van talrijke zeil- en motorbooten, die, wat snelheid en comfort betreft, huns gelijke niet vinden. Onder zijn zeilbooten komt de „Endeavour II" wel op de eerste plaats als mededingster naar den beroemden Engeland- AmerikabekerI)e bemanning wordt zorgvuldig getraind en het voorgeschreven parcours wordt al dagen te voren nauwkeurig afgelegd, zoodat men precies weet, wat er uit de boot is te halen en het geringste voordeel kan worden uitgebuit. De eigenaar van het zeiljacht wemcht geen enkel risico te loopen en houdt zelf hel roer. Slimheid, berekening en vastberadenheid vormen de drie eigenschappen, die in den strijd om de „cup" den doorslag kunnen geven. Naast luxe en comfort is doelmatigheid dan ook een van de karakteristieke kenteekenen, dis men zoowel in de „Endeavour II", het tweede jacht van dezen Oresus, als in de „Philante"zijn voornaamste jacht, terug vindt. Wie zich aan boord van dit jacht begeeft, heeft, den indruk in een schitterende villa te vertoeven, aan wier meubileering kosten noch moeiten zijn gespaard. liet jacht heeft dan ook de kleinigheid gekost van „slechts" anderhalf millioen gulden. De badkamer van mevrouw Sopwith. Deze ruimte geeft, ons weer een treffend staaltje van wat er met een vernuftig spiegelwerk is te bereiken. De ruimte lijkt, heel wat grooter dan zij in werkelijkheid is. Ditzelfde idee vindt men herhaaldelijk terug in de inrichting der overige cabines.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 30