De foto hieronder toont eon knus en gezellig zitje naast den schoorsteen in de rookzaal. Door de breed openslaande ramen links, waardoor de frissehe zeelucht naar binnen stroomt, heeft men vanuit zijn gemakkelijken ruststoel een uniek vergezicht op het afwisselend spel der golven, maar tevens ook den indruk, dat men vanaf het balkon van zijn „villa"- het heerlijke zeepanorama gadeslaat Het jacht Philanteontleent zijn naam aan de combinatie van den voornaam van mevrouw Sopwith Phyllisen dien van haar echtgenoot en haar zoontje „Tommy"Het is het grootste particuliere jacht, dat ooit in Brittanniè werd gebouwd, met een tonnenmaat van 1.612, een lengte van bijna 80 meter en een breedte van 8 y2 meter. Zijn voorraad brandstof is toereikend voor een reis van 7000 mijlen, met een maximumsnelheid van 17 knaopen. Een hoekje van de prachtige conversatiezaalAlles is ook hier, zooals overal, erop ingesteld om elk spoor, dat aan het verblijf aan boord van een schip zou kinnen herinneren, uit te wisschen en een blik op deze prachtige foto is voldoende om den indruk te krijgen, dat mevr. Sopwith uit stekend de kunst heeft verstaan om haar gasten te suggereeren, dat zij zich niet aan boord van de Philantebevinden, maar in de ruime zalen ran een schitterende en comfortabele vilta. Rechts: Nog een hoekje van de conversatiezaal. De meeste groote zalen hebben breed openslaande toegangsdeuren tot het dek, maar alle verblijfplaatsen zijn zoodanig ingericht, dat zij geen enkel gelwicl doorlaten. De gekozen kleuren behooren tot de zachte pastel tinten in groen, blauw, beige en rood, terwijl de dikke tapijten en loo- pers, die de vloeren overal bedekken, goed met die tinten harmon ieeren De slaapkamer van mevrouw Sopwith, met het schitterend gebeeld houwde vierstijlige bed. De overheerschende kleur dezer kamer is licht smaragdgroen, een kleur, die volkomen harmonieert met de smaakvol beslikte tapijten en do bekleeding der stoelen en zetels.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31