WAT ZULLEN WE ETEN? KLEEREN MAKEN DEN MAN Geniet van Uw v a c a n t i e 37 ontzeggen. 'aag doet mee Damesvecband 100% Nederiandsch fabrikaat. Nadat de Rijksnijverheids- zich in onze fabrieken heeft over tuigd. dat Neta wer-1 kelijk 100% Nederiandsch fabri kaat is, werden wij gerechtigd tot het voeren van nevenstaand van het werk telkens 1 steek bij iedere 8e naald (21*). Nu begint men met den kop van de mouw. Daartoe kant men aan het begin van de 165e, 166e, 167e en 168e naald telkens 4 steken af. Bij de naalden 169, 170, 171, 173, 174 175, 177, 180, 183, 186, 189, 192, 193 194, 195, 197, 199, 201, 202, 203, 204,' 205^ 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 en 216 kant men aan' het begin en op het einde telkens 1 steek af. Bij de volgende naald kant men alle steken in één keer af. De verschillende deelen worden ver volgens onder een vochtigen doek ge streken en aan elkaar genaaid. Dan neemt men de kantlussen langs den hals op, en breit het boordje afw. 1 r., 2 a. Het wordt 3 cm. hoog. In het boordje wordt aan de eene zijde een knoopsgat gebreid. Zondag: Kop bouillon. Blinde vinken. Bloemkool. Aardappelen. Noorseh gerecht. Maandag: Bloemkoolsoep. Varkenslapjes. Andijvie. Aardappelen. Dinsdag: Runderrollade. Versche capucijners. Aardappelen. Macaronischoteltje. Woensdag: Koude rollade. Gestoofde tomaten. Aardappelen. Custard. Donderdag Gehakt. Zuring met krenten. Aardappelen. Rabarber-schuimkop. Vrijdag: Zuringsoep. Gebakken paling. Sla. Aardappelen. Zaterdag: Varkenscarbonade. Snijboonen. Aardappelen. Yoghurt. Maar kleeren maken ook de vrouw En niemand weet dat dan ook meestal beter dan zijzelf. Wil dat zeggen, dat zij daarom een overdreven waarde hecht aan haar uiterlijk, aan mooie en dure kleeren, aan allerlei opschik Heele- inaal niet. Zij weet alleen, dat zij er in die jurk of in dat pakje aardig uitziet, en dat te weten geeft haar een gevoel van voldaanheid. Iets, dat niemand haar kwalijk kan nemen. Of hebben we zelf niet dikwijls ge noeg hetzelfde ondervonden Waarom zijn we soms zoo gehecht aan een oï ander jurkje f Enkel en alleen omdat we weten, dat het ons goed staat, en omdat we er ons dus prettig en behaaglijk in voelen. We komen soms moe en warm van een tocht door de stad thuis. We weten, dat we er lang niet monter en frisch uitzien. Wat voelen we ons dan als bij tooverslag een ander mensch, wanneer we na een lekker poedelpartijtje in een schoon jurkje kunnen kruipen. Het is, alsof met dat jurkje onze veerkracht, onze opgewektheid is teruggekeerd en we kunnen weer met nieuwen moed aan het werk gaan. En wat geeft het ons niet een zekerheid van optreden, wanneer we ons op een feestje kunnen vertoonen in een toiletje, dat ons goed kleedt, dat ons zoo voordeelig mogelijk laat uitkomen. Tien tegen een, dat we ons beter amuseeren, dan wanneer we ons vertoond hadden in een japonnetje, dat ons niet, of niet goed stond, en waarin we onszelf onooglijkst en on- voordeeligst voelden. Kleeren maken den man, maar vooral ook de vrouw. Waarom zouden we dan ook niet met wat extra-zorg onze kleeren kiezen Dat kan iedere vrouw, ook al heeft zij een groot huishouden en be schikt zij niet over een ruim kleedgeld. Ja, juist voor de laatste is het zaak om goed uit te kijken, wanneer zij iets koopt. Zij moet er immers ook zoo veel langer mee doen. Om te beginnen mag zij zich niet laten verleiden min- dere kwaliteiten te kiezen. Liever één japonnetje van goede stof en goede snit, waarin we er keurig uitzien, dan twee van een of ander twijfelachtig flodderstofje, die er in minder dan geen tijd afgedragen en vaal uitzien. Dan zijn al te exclusieve modellen natuurlijk uit den booze, omdat die na een paar maanden al vervelen, en ook weer zóó uit de mode raken. Een eenvoudig vlot model doet het nog altijd het beste en is ook nooit zoo aan mode onderhevig. En een eenvoudig model heeft nog dit voordeel, dat we het met een kleine moeite nog eens kunnen veranderen, zoodat we van tijd tot tijd toch ook eens met iets anders voor den dag komen Vooral een donkerblauw of donker bruin jurkje is bij uitstek geschikt om zoo gemetamorphoseerd te worden. In huis en bij ons werk dragen we het b.v. met een eenvoudig garnituurtje van piqué of een andere stof die er een beetje tegen kan, terwijl we dit, als we aan tafel gaan of als we 's avonds nog bezoek ontvangen, verwisselen tegen een garnituurtje van fijner materiaal, dat dadelijk het heele japonnetje op fleurt en het een gekleed aanzien geeft. Op die manier kan één jurkje dienst doen voor twee. En moet het nog gezegd worden, dat we steeds iets kiezen, dat bij ons uiterlijk en bij ons figuur past Kan een slank figuurtje nu eenmaal haast alles dragen; iemand, die kort of gezet is, moet zich hoeden voor groote patronen, opzichtige kleuren, jurken met veel ruches en volants, tailleurtjes, groote hoeden enz. Laten zij dus in dit punt maat weten te houden. Goed gekleed gaan. Niet alleen een kwestie van smaak, maar ook een kwestie van zorg. Besteden we die eraan, dan kan ook een vrouw, die over weinig te beschikken heeft, er op z'n minst toch altijd goéd gekleed en aantrekkelijk uitzien. En wij zelf voelen ons dan ook oneindig veel prettiger dan wanneer we er maar „zoo zoo" bijloopen en ons eigenlijk geneeren voor onze vriendinnen en kennissen, die er zoo veel beter ge kleed uitzien. Het schenkt ons zelfver trouwen en zekerheid in ons optreden. En zijn we het ten slotte ook niet een klein beetje aan onze omgeving verplicht Iedereen en vooral ook een man vindt het nu eenmaal prettiger om tegen een goedgekleede vrouw aan te kijken, dan tegen een, die zich om haar uiterlijk niet bekommert. Laten we dan ook daarom er den tijd afnemen oin de noodige zorg aan ons uiterlijk te besteden. Wanneer dan per slot van rekening iedereen, en ook ..hij" vindt, dat we er aardig uitzien, is dat dan de moeite niet dubbel waard Laat geen dag onnoodig verloren gaan. De tijd is voorbij.dat vrouwen zich in critieke dagen sport en spel moesten De vrouw van Nefa. het ideale geeft haar volkomen bewegings vrijheid. Ze voelt zich veilig be schermd door dat wonderzachte. practische en hygiënische Nefa- verband. Nefa is geheel onzichtbaar zelfs bij het luchtigste zomer toiletje. Oranje 25 ct. Blauw 35 ct. Groen extra 50 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 33