MIDDELBURGSCHE KERMIS Mf i inchi.vou Een heel aparte tak van vreemdelingen-indus trie vormt het poseeren voor de amateurfoto grafen, die hun reisgenooten in gezelschap van kleurige Zeeuwtjes willen vereeuwigen. Middelburg kent geen feestelijker dag in 't jaar dan den Donderdag in de kermisweek, als de Zeeuwsche marktgangers en binnen- en buitenland sche toeristen de kleurige markt aan den voet van 't statige stadhuis vullen. Is er één dag beter geschikt om een speldjcsdag te houden en is er iemand tegen zoo'n knappe Walchersche bestand Dat is nu het pleizierige van Middelburg dat ze 'r slapende rijk gaan worden. Daar hoeven ze geen vinger voor uit te steken verkeer en vreemdelin gen-industrie groeien er hard en bijna heelemaal vanzelf. Ze hebben er nu eenmaal een stadhuis staan, dat op zichzelf al mans genoeg is om de be zoekers uit aller heeren landen aan te lokken. Z hebben er behalve verprutste geveltjes nog straten vol van prachtige huizen uit den gouden tijd. Ze krijgen er op Donderdag de kleurig gekleede, knappe Walchersche boerinnetjes en goedronde boeren bij de vleet om er den schilderachtigsten marktdag van 't. lieele land te houden. Ze heb ben er de imposante abdij- complexen, waar de overmoe dige boerenjongens van 't heele eiland in den zomer hun ring- rijderij komen vieren. En ze hebben er de kermis gezet mid den in 't reisseizoen 3 Neen, zoolang 't in Knoeke en aan de heele Belgische kust franken en ponden en dollars blijft regenen - en 't ziet er heelemaal niet naar uit, dat 't zal opdrogen zoolang zal het in Middelburg heel aardig blijven druppelen. Ook dit jaar sloeg de ker- mis-Donderdag weer een record. Van jaar op jaar groeien er de Donderdagsehe karavanen van touringcars en auto's, die door Zeeuwsch-Vlaanderen en over de Westerschelde Walcheren komen binnenvallen. Maar kermis

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16