17 lie clowndie voor compleet orkest speelt, draagt het zijne tot de stemming bij. Bij duizenden deinen de feestgangers op Donderdag rondom de spuïlenkramen. De Zeeuwsehe klompenindustrie ziet in de liefhebberij der vreemdelingen een heel nieuw perspectief openggan. dat is voor Fransehen en Engelschen evengoed een tooverwoord als voor Belgen en Hollanders. Vraag het den kermisklanten maar, waarom ze, nu liaast overal de kermissen, die er nog overgebleven zijn, een kwijnend bestaan leiden, er zoo op gesteld zijn, in middelburg een standplaats te veroveren Of geef zelf uw oogen maar 'ns den kost, als de aanstekelijke vroolijkheid van 't goedlachsclie Zeeuwsehe jonge volk en de van alle kanten schetterende, muziek ook bij toe schouwer en bezoeker de stemming erin brengen, hoe de stijfste Hollander loskomt en de correotste Engelschman uit de plooi raaktdan worden de spullen bestormd en schatert de pret boven de orgelmuziek uit en vraag maar 'ns aan de autobus- chauffeurs, wat 'n moeite het kost alle passagiers weer tijdig mee te loodsen Middelburgs vreemdelingenverkeer. Daar kunnen ze elders in Zeeland nog wel wat van leeren. Ja, in Sluis, daar zijn ze 'r wel achter. Daar tracteeren ze de passeerende autocarbevolking op 't thee-uur op cramique en toast, en wie in Middelburg nog geen klompen gekocht heeft, die bezwijkt hier nog wel voor de verleiding van 'n paar wooden shoes, een kruikje Schiedam of een souvenirtje. Maar er zijn andere Zeeuwsehe steden, wier schilderachtige ligging en historische gebouwen, poorten en bruggen alle recht op toeristenbezoek verzekeren. Alleen de verkeers- mogelijkhedeh ön de verkeerskosten zouden daartoe 'ns onder 't oog moeten wor den gezien. En is dat trouwens ook op zichzelf al niet meer dan noodig f Tafereeltjes, die voor een vreemdeling geld waard zijn en die gratis genoten kunnen worden op ile Middelburgsche markt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17