c BoWfe M KING SCHRIJFMACHINELINTEN EN CARBONPAPIER DE OUDE EGYPTENAREN PEPERMUNT VRIJ VAN BENAUWDHEID fk,Mijn lichaam mag geen m f raadschuur voor Vef worden' 18 Boldoot geeft geur. genoten koelte Warmte, stof en loomheid worden weggevaagd door enkele druppels Eau de Co logne Boldoot. Adem dien heerlijken, verfrisschendcn geur diep in en voel II een „nieuw" mensch. De naam Boldoot op den flacon geeft U zekerheid, dat U de echte, zuivere Eau de Cologne Boldoot heeft IMPÉRIALE 25 ct. en hooger VÊRITABLE 20 ct en hooger Eau de Cologne NEDERLANDSCH FABRIKAAT door John Roy Reevers gebruikten reeds de op wekkende bestanddelen van de pepermuntplant. Tegenwoordig gebruikt men ditzelfde middel ter opwekking en verkwikking in verfijnde vorm. Men gebruikt TONNEMA CIE FABR YAN KING PEPERMUNT SNEEK Amor bewerkt het terrein van de liefde met de vreemcUoortigste dingen. Zooals bijvoorbeeld in 't geval van Mary llnbson en John Wei beek, die hij tot elkander hoopte te brengen met schrijfmachinelinten en carbonpapier. Mary llubson was een aardig meisje. Bovendien bezat zij een aardig kapi taaltje en dat maakte haar in veler oog nog aantrekkelijker. Zij had echter twee ernstige aanbidders, wien het niet om haar geld, doch uitsluitend om haarzelf te doen was. De een was John Welbeck, een goede jeugdvriend, die zijn. adoratie verborg onder een ver legen glimlach en een hakkelenden groet. De ander heette Harry Smith, die heelemaal niets verborg en haar met noeste vlijt het hof maakte, zoo vaak en waar hij haar ook ontmoette. Haar eigen voorkeur ging uit naar John Welbeck, maar zij bezat genoeg zelf respect om die voorkeur verborgen te houden. John Welbeck bezat op zijn beurt genoeg zelfrespect om te blijven zwijgen. Hij was maar een doodarme kantoorbediende, die nauwelijks in zijn eigen levensonderhoud kon voorzien eu tot geen prijs ter wereld den schijn op zich zou hebben willen laden, dat liet hem om haar geld te doen was. Toen hij bovendien op zekeren dag nog om bezuinigingsredenen ontslagen werd, durfde hij heelemaal niet meer aan Mary te denken en liet hij zich niet meer zien. ,.'t Is uitsluitend een kwestie van geld," hield Mary zichzelf op een avond voor. Zij had John Welbeck in geen twee maanden ontmoet en zon op een middel om haar hartsverlangen te bevredigen. „Als hij geld liad, of als ik geen geld had, was het gauw genoeg tussclien ons in orde," ging zij peinzend voort tegen haar spiegelbeeld. Het was een lastige knoop, dien Amor te ontwarren kreeg, maai' hij vond er iets op. „Inderdaad," vervolgde Mary op wat levendiger toon, „dat is een invalZeggen, dat ik al mijn geld kwijt ben en hard moet werken, om in mijn onderhoud te voorzien. Laat 'ns kijken, wat doet een meisje, dat een behoorlijke opvoeding heeft gehad, zooal voor den kost t Op kantoor? Neen, hij weet, dat ik heelemaal geen opleiding heb gehad voor kantoor. Wat dan Dienstbode, gezelschapsjuffrouw, reizigster. Dat laatste leek haar een goede inval. Reizigster dus. Maar waarmee Wat verkochten vrouwelijke vertegenwoor digers Thee en koffie, boter, meubi lair Neen, dat vereisclite waren- of vakkennis. Wacht eens, schrijfbehoef ten Welja, schrijfmachinelinten en carbonpapier bijvoorbeeld. Een acten- tasch onder den arm, de groote kan toren af, behoorlijk te woord gestaan, natuurlijk, dat was het. Drie dagen later dwaalde Mary met een spiksplinternieuwe actentasch de buurt in, waar John Welbeck woonde. Zij had twaalf schrijfmachinelinten ge kocht in alle kleuren van den regenboog en genoeg carbonpapier om tien groote kantoren voor een maand van voor raad te voorzien. Alles oin John Welbeck zand in de oogen te strooien. Zij had omstreeks het middaguur een tiental straten doorgeslenterd, toen ze hem eindelijk tegenkwam. Haar hart popelde, toen ze hem aan zag komen. Hij droeg een koffertje en nain héél diep zijn hoed af, toen ze elkander naderden. „Hoe gaat het, Johnny V' vroeg ze zenuwachtig. „Je hebt zeker al van de ramp gehoord De gelaatskleur van Jolm Welbeck wisselde in een seconde tijds van rood tot doodsbleek en van doodsbleek tot paars. „Nee.nee.wat bedoel je stotterde hij. „Nou, dat ik al mijn geld verloren heb," jokte Mary. „Ik had het verkeerd belegd," zuchtte ze. „En nu is het met mijn onbezorgd leventje gedaan. Ik moet hard werken om aan den kost te komen." „Wa.wa.wat zeg je hak kelde John Welbeck. „Arme. ik bedoel.wat doe je nu Mary hield zich prachtig. „Ik ga de groote kantoren af met schrijfmachine linten en carbonpapier." Het volgend oogenblik had zij kunnen wenschen, dat zij de comedie niet had gespeeld. John Welbeck werd akelig bleek, zóó diep scheen hij onder den indruk van die verandering in haar omstandigheden. „Schr.schrijfmachichine. bracht hij stotterend uit. „Ja, maar 't gaat heel goed," stelde zij hem terstond gerust. „Ik verkoop reusachtig, 'k Ben pas een week aan den gang en ik heb King Co. al weet je wel, dat groote kantoor in Berling Street enen de Bethlehem Steel enen Zij zag John een paar groote, ver bijsterde oogen zetten en begon te vreezen, dat zij zich vergaloppeerd had. „Maar ik ben ook fabelachtig goed koop," vervolgde zij vlug. „ik reken maar een kwartje voor een lint, zie je. Ik verdien er dan wel haast niets aan, maar de omzet hè, „Natuurlijk, de omzet," gaf John Welbeck hoofdknikkend toe. Zijn stem klonk plotseling wat gereserveerd en hij maakte een beweging om verder te gaan. „Nu.... eh, het beste...." zei ze plotseling. „Ik hoop, dat het je goed gaat. Zij wachtte al geen antwoord meer af en liep meteen door. Een schlemiel was het, hoe had zij eigenlijk ooit kunnen denken, dat hij van haar hield, maar niet durfde te spreken Dan liever met Harry Smith. Dien avond ging Mary met Harry- Smith naar de bioscoop. „Lieveling," bad hij in het donker, „komt het nu eindelijk in orde tusschen ons. „Ja. zuchtte Mary. „En.... en...." stamelde hij tus schen twee vlugge kussen door en zon der op het gegrinnik acht te slaan, dat achter hen opging, „houd je dan wer kelijk tóch van me Er knaagde iets aan Mary's hart en zij bekende hem eerlijk, dat zij in John Welbeck teleurgesteld was. „Maar als je 't met me probeeren wilt, boy," ein digde zij haar bekentenis met een be nepen stem. „Probeeren, liefste jubelde hij. „Wel, je maakt me tot den gelukkigste van alle stervelingen Amor juichtehij had wéér twee zielen aan elkander gesmeed. Maar hij zou beslist geen rustigen nacht hebben gehad, als hij had kunnen hooren, wat John Welbeck op dat oogenblik zei. „En ik dacht nog wel, dat ze 'n beetje van me hield Schrijfmachinelinten voor een kwartje! Ik moet zelf vijfen dertig cent betalen en ze heeft me mijn beste klanten afgesnoept Na liet oehniiL van één ADOZO I ahlet was ik vrij van henauwclliein. „Hierdoor deel ik I' mede. dat de wer king der ADOZO Tabletten wonder baarlijk is geweest. Na het gebruik van één tablet was ik in enkele minuten geheel vrij van benauwdheid en kwam de slijm gemakkelijk los. Nadat ik ge durende 7 dagen iederen dag één tablet genomen had, had ik geen last meer van asthma -aanvallen en natuurlijk ben ik toen met het gebruik opgehouden. Zoo dra zich echter weder asthmaverschijnse- len zouden voordoen, zal ik natuurlijk Uw heerlijk middel direct weer gebruiken." Dit is een brief van een asthma-lijder uit Hilversum. Dagelijks ontvangen wij uit alle deelen van het land bewijzen van de groote verlichting door en de doel treffendheid van de ADOZO Asthma Tabletten, hij een opkomende crisis Nooit tevoren hebben asthma-lijders zoo n snelle verlichting kunnen krijgen. Om iedereu lijder in de gelegenheid ie stellen van zijn asthma-aanvallen verlost te worden, werd de prijs zoo laag moge lijk gesteld. Alle apothekers en goede drogisten verknopen de ADOZO Tablet ten tegen f L- voor 9 tabletten en f 2.50 voor 27 tabletten. Het is het beste mid del dat ge voor Uw geld kunt koopen Wij vernemen, dat de fabrikant gedu rende een paar dagen aan alle asthma- lijders, lezers van dit blad, op aanvraag 'n kostelooze proef ADOZO Tabletten zal laten toezenden. Stuurt een briefkaart met uw naam en adres aan BOROMAG, Afd. 70. Keizersgracht 6. Amsterdam-C. Spijzen dienen voor den op bouwen voor het krachtig houden van het lichaam. Wat daarvoor niet gebruikt wordt, moet het lichaam afschei den. Dikwijls gebeurt dit niet. maar dan vormen zieh storende vetmassa's. De bekende Professor Dr. med. Hans Müch heeft na grondige onderzoekingen een spe ciaal praeparaat samengesteld, dat de darmfunctie weder in gezonde hanen leidt en daarmee de ab normale vetafzetting tegengaat. Dit speciale praeparaat is onder den naam Dragees „Negentien" in den laatsten tijd algemeen be ken d g e w ord enEe n zuiver natuurproduct. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 Ie Herkrijgen hij Apolh. en Drog HoofddepólDen I laag, Dr. hl Winning. Karle Polen 7a,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18