ZEEUWSCHE OMROEP 25 „MIJ IS HET KONINKRIJK" Jj het ter perse gaan van dit nummer bereikt ons de mededeeling, dat van het eerste boek uit de Kennemer Serie „Mij. is het Koninkrijk" alle gebonden exemplaren reeds zijn uitverkocht. Van de inge naaide exemplaren a f 0.30 is nog een beperkt aantal bij onze agenten, bezorgers of kantoren aanwezig. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ierseke, dat de oesterkweekers en mosselvisschers ge weldig klagen over de catastropliale toeneming van de schelpdierenpara sieten, de watermuiltjes. Hoewel wij ons de ontstemming over dit verschijnsel levendig kunnen in denken, gelooven wij, dat deze Ierseksche burgers het nog onaange namer zouden vinden, wanneer het aantal melkmuiltjes onder lien toenam In de haven van Terneuzen vloog een onbevaren kapitein met zijn jachtje tegen een grooter schip, omdat hij, toen 't gevaar dreigde, volgens zijn zeggen, niet aehteruit kon. Hoewel de schade niet meeviel, is deze man, ,,die niet achteruit kan", de gelukkigste sterveling in Nederland Op de Middelhurgsche markt zijn vorige week verschillende '.I amboree - padvinders gesignaleerd. Daar er zich ook enkele zeeverken ners onder hen bevonden, hebben de autoriteiten er nog 'n oogenhlik aan gedacht, tegen deze laatsten procesver- haal op te maken wegens landlooperij Onze correspondent te Kwadendam- me seint ons, dat tijdens 'n gehouden wedstrijd een Kwikstaart" tegen een „Meeuw" opbotste, wat 'n paar ge wonden opleverde. Ter verduidelijking moge dienen, dat deze gebeurtenis niet onder de ru briek vliegongevallen thuis hoort, om dat de gedupeerden geen aviateurs, maar korfbalsters waren Vele geruchten over de geslaagde braderij te Terneuzen drongen tot ons door en den goeden geur verwachten wij nog. Het braderij-comité voorkwam aan branden door ieder tijdig zijn vet te geven. Degenen, die niet meededen, moeten zich als halfgaren gevoelen. Besloten is nog, dat zij, die er door de braderij bovenop komen, zich niet meer mannen in bonis mogen noemen, doch mannen in de jus Te 's-Heerenhoek doet zich het ver schijnsel voor, dat hij verschillende ingezetenen twee of drie kiezen in hun mond tegelijk ontstoken zijn. Politiek geschoolden deelden ons mee, dat samenzwering in de kiesvereeni- ging meer voorkomt dan men denkt De fanfare te Nieuw Namen heeft besloten om op de landbouwtentoon stelling te Hulst alleen te concerteeren, wanneer een behoorlijke belooning in geld wordt gegeven. Zeer voorzichtigHet is al eens gebeurd, dat men een muziekkorps in een boomgaard liet optreden, waar het gewoontegetrouw zoo forsch blies, dat het succes even groot was als de eiscli tot schadevergoeding wegens af gewaaid fruit Te Heinkenszand zijn dieven op het kerkplein bezig geweest de rijwielen van de nieuwe belastingplaatjes te ontdoen. Zij hadden, schrijft men ons, echter buiten den waard gerekend en werden betrapt door den rijksveldwachter. Wie er tegenwoordig al niet in alcoholische dranken doet Tot de volgende week, dames en heeren En of er wat geluid geproduceerd is op de IJzendijksche markt, toen er door alle aan wezige muziekcorpsen gezamenlijk de speciaal ter eere van Geduld Overwint gecomponeer de feestmarsch geblazen werd De li.K. kerk te 's-Heerenhoek had dringend herstel en voorzien ing noodig en dat is er meteen krachtig en royaal ter hand genomen. Heinkenszand krijgt ook zijn deel van de Zeeuwsche opleving in de En wat een sprint is daar weten ze nu ■wielersport Zaterdag is er met succes en onder algemeene belangstelling ook in Heinkenszand van mee te praten dat een wegwedstrijd gehouden. ziet u op dit plaatje. Geduld Overwint heet de muziekverceniging van IJzendijke, en dat geduld heeft ze nu al een eeuw beoefend dat is Zondag op z'n echt IJzendijksch gevierd met talrijke zusterver- eenigingen te gast in het dorp. In den feest stoet trok hot jubilee - rende muziekcorps mot bestuur en feestcomité voorop.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25