COLGATE DROSTE PASTILLES 't Wapen om harten te veroveren woïdt dooi allen bewondeid! ZWARTK0P..SHAMP0D0R" óz/nt&n 27 ONTSIERENDE VETPUISTJES VOOR ALTIJD VERDWENEN „Mijn dochter had ergen last van vetpuistjes. Zij waren buitengewoon ontsierend en ik pro beerde allerlei middeltjes zonder resultaat. Toen zag ik in een pakje Radox Uw aan wijzing hoe vetpuistjes behandeld moeten wor den. Ik volgde dezen wenk en het resultaat was wonderlijk. Ik nam een schoon lapje, gedoopt in een wijnglas met water, zoo heet als men verdragen kan en waar een halve theelepel Radox in opgelost is, legde dat voor enkele minuten op de bewuste plek en de meest hardnekkige vetpuistjes werden ver wijderd." Mevr. H. V. F., te O. Wanneer gij last hebt van ontsierende vet puistjes, doe dan als deze dame Koop een pakje Radox. volg de aanwijzingen daarin vermeld en U zult verbaasd staan over het buitengewone resultaat. De zuiverende zuur stof, die Radox in het water vrijmaakt, reinigt de verstopte poriën volkomen, terwijl door de zouten, die Radox bevat, bovendien de onder huidsche kliertjes gevoed en versterkt worden zoodat Uw huid weer normaal zal function neereii. Als gij er nu nog voor zorgt dat er in Uw wasehwater voortdurend 'n weinig Radox aanwezig is, behoeft gij niet bang te zijn dat vetpuistjes nog ooit zullen terugkomen en l\ huid zal er altijd frisch en jeugdig blijven ui; z;en. Radox is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per p k omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums. Mannering wist niet hoe hij over het meisje dacht. Van het begin af aan had ze hem sterk aangetrokken. Maar hij was bitter. Hij dacht haast niet meer aan Marie Overndon, maar cynisch was hij gebleven sinds het geval in Somerset. Wat er ook gebeurde, Marie had hem ongeschikt gemaakt voor ernstige ge voelens in de toekomst, meende hij. Lorna was. anders. He familie Fauntley zou zijn steun punt blijven. Uitgesproken was er niets, maar er werd algemeen verondersteld, dat er „iets bestond" tussehen Lorna en hem. Fanntley vond dat prettig. Lorna was onbegrijpelijk, zonderling, volgens haar vader had ze 't een of andere malle idee van zichzelf, dat haar be lette, Mannering vierkant antwoord te geven maar aangezien Mannering niet klaagde, liet lord Fauntlcy de dingen op hun beloop. De faam van rijkdom, die Mannering zoo handig in de wereld had gebracht, vermocht veel. Geen inensch vermoedde, dat zijn fantastische winsten op de renbaan tot het rijk der sprookjes be hoorden Hij keek de toekomst in met een koele kalmte, waar hij soms hardop om lachen moest. De spelregels waren eenvoudig. Hij zou grijpen wat hij kon en waar hij kon, van iedereen, die niet veel narigheid zou hebben van 't verlies. De gravin -weduwe van K enton, die twee mannen had overleefd, was fabelachtig rijk. De eigenaar van den Kia-armband had zonder blikken of blozen juweelen tot de tienvoudige waarde kunnen koo- pen. Anderen, die bijdragen tot zijn bankrekening hadden geleverd, waren rijk genoeg en kregen bovendien ver goeding van. de verzekeringGeen mensch had er leed van, redeneerde Mannering telkens weer, tenzij misschien Bristow in zijn trots. In de eerste maanden van dit nieuwe bestaan had Mannering een paar fouten begaan, die hem licht zijn vrijheid had den kunnen kosten, maar zijn nauw lettende zorg voor zijn kleeding en zijn stem had hem gered. Toen hij Charlie Dray geëngageerd had, om hem de be ginselen der slotenhehandeling te onder wijzen, had hij de mogelijkheid niet voorzien, dat Charlie een bekwame zakkenroller kon zijn. Hij had den Kia- armband keurig „gemoerd". Het was onvermijdelijk dat Manne ring, in zijn vermomming als D. Baron, met tal van vreemde lui samenkwam. De meesten hunner waren op de een of .andere wijze „beroepslui". Tegen som migen kon hij volkomen vertrouwelijk spreken anderen maakten den indruk, dat zij zonder .'t minste gewetens bezwaar als kroongetuigen zouden op treden, als zij daartoe voldoende ge gevens machtig werden. Met.hen moest Mannering voorzichtig omgaan, maar wijl hij nooit een adres opgaf en de hoeren zelden vaker dan één- of twee maal sprak, maakte hij zich geen zorg. Het was eind Juli, toen hij voor 't eerst hoorde spreken over de Rosa- parels. Een jaar of drie tevoren waren de Rosa-parels hun wettigen eigenaar in Amerika ontstolen, nadien was er geen spoor meer van hun verblijfplaats be kend. Randenberg, de bestolene, was door verzekering ruim gedekt, maar hij betreurde de Rosa-parels als den pronk van een collectie, die de verzameling Fauntley in Engeland naar de kroon stak. Mannering had dit al maanden geweten, vóór hij gedacht had aan de inbrekerij als middel van bestaan, want de Randenbergs hadden twee seizoenen in Engeland doorgebracht en hij had hen meermalen ontmoet. Hij kreeg een flauw gerucht over de parels te hooren, toen hij een ringetje van de hand trachtte te doen, dat hij gestolen had van menschen in Essex, bij wie hij logeerde. De heler, dien hij voor heel klein goed gebruikte, grinnik te, toen hij den ring zag't was heter spul, dan hij gewoonlijk in handen kreeg. „Je gaat zeker vandaag of morgen op de Rosa's af, hè broer zei hij, vlot uitbetalend. „Wat zijn dat vroeg Mannering schor. „Hij kent ze niet eens I" De heler keek loerend, er kwam even iets listigs in zijn trekken. „Sep Lee weet er méér van, geloof ik. Hij en z'n zaak. Bah Mannering hield zich onnoozel. De Rosa-parels moesten een kolossaal be drag waard zijn, zelfs a.ls onregelmatig goed die Sep Lee, hem al oppervlakkig bekend, kon interessant worden. Ilij stak hier en daar zijn licht op, en hoe meer hij te weten kwam, hoe aanneme lijker 't hem leek, dat de heler gelijk had. Op een ochtend in de Augustusmaand van dien smoorheeteu zomer begaf Mannering zich naar de kantoren van de Sevrell-trust, een financieele onder neming, die zoowat overal de hand iu had. Hij vroeg naar den heer Septimus Lee. Mannering werd door de twee be dienden, die hem te woord stonden, herkend en behandeld met het ontzag, waarop een man van zijn stand en fortuin recht had. Er kwamen wel meer rijke lui bij Septimus Lee, ofschoon niemand buiten Lee zelf en nog één persoon het doel van die bezoeken kende Lee was een klein, schraal mannetje met een snavelneus en sluik zwart haar Zijn sluwe oogen gluurden Mannering aan. „Kent u me, meneer Leef" „Natuurlijk, wie zou u niet kennen Lee lachte zalvend. „Hebt u eenig idee, waar ik voor kom t" vroeg hij kalm. „Nou. Lee haalde zijn schouders op en stak zijn handen omhoog. „Hoe zou ik dat weten, meneer Mannering Er komen hier zooveel beroemde lui, om allerlei rederien." Mannering glimlachte. „Gewoonlijk om geld te leenen, niet f „Non. Er gleed een lachje over het oude gezicht, de kleine oogjes glom men. „Ik spring wel eens een keertje in de bres.... Had u misschien zooiets op uw hart, meneer Mannering Mannering schudde nadrukkelijk het hoofd. „Nee', ik kom geen geld leenen, meneer Lee. Ik kom even praten over zekere.geruchten zal ik maar zeg- gen." Mannering sprak nonchalant, maar er zat een haakje in de woorden. Lee voelde het, zijn oogspleet werd kleiner. Wordt vervolgd De natuurlijke glans, de soepele, sierlijke golven, de groote duurzaamheid van het kapsel, wekken de bewondering van Uwe vriendinnen op. Zulk mooi haar krijgt U na het wasschen met het moderne haarwaschmiddel Zwart kop "Shampodor". Het ontwikkelt geen lastige kalkzeep, welke het haar leelijk en dof maakt, doch laat zijn glans ten volle tot uiting komen Reeds na de eerste proef bemerkt U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van Fl. 0,35, 0,85 en 1,25! Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met Zwartkop Non-Alkair, de geconcentreerde Shampodor gegalandeetcL al&ct.Li-v\.ij. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, l'ezainen met een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, s Gravenhoge in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f t.62Ji per kwartaal of f 0.12% per week.- Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon lnterc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon inter:'. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Tel. lnterc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon lnterc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Tclef. inter: 1215 Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. lnterc. 5851. Giro nr. 124690.' VUSSINGEN. Bad- huisslraat Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. is een charme die iedere vrouw moet be zitten Ook U moet deze bizondere char me behoudenen beschermen door Uw tanden regelmatig te borstelen - minstens tweemaal per dag - met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tand pasta. Het geeft de tanden een hagelblanken glans, zonder het tandglazuur aan te tas ten. Bovendien verwijdert het de gevaar lijke voedselresten, die na eiken maaltijd in tandscheurtjes en -spleetjes achterblijven. Zóó voorkomt U tandbederf en bent zeker van een zuiveren, aange naam geurenden adem. In tubes van 25, 40 cn 65 cents.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27