SNAPSHOTS "VAN'1 CURACAO Gezicht op Willemstad, de hoofdstad van Curasao. Het typisch Nederlandsche karakter van *t stadsbeeld komt op deze foto wel bijzonder sterk naar voren. Niet alleen door den vorm van de daken, maar ook door de manier waarop de huizen liggen verspreid. Curasao werd in 1499 door de Spanjaarden ontdekt en in 1527 door hen in bezit genomen. De Nederlandsche West-Indische Compagnie veroverde het in 1634. De bevolking bestond toen uit een klein aantal Spanjaarden en verder uit Indianen, die tot den stam der Caquetfos behoorden. „Gebraden priesters" noem den de Indianen 't eiland, daarbij doelende op de mar telingen, die zij de Spaan- sche missionarissen deden ondergaan. In 1792 ging Cu rasao, evenals de overige koloniën der West-Indische Compagnie, over aan den Nederlandschen Staat. Na dat 't eiland tweemaal door Engeland veroverd was ook Frankrijk stelde enkele vergeefsche pogingen in 't werk 't eiland in z'n bezit te krijgen kwam het in 1814 voorgoed in Neder- landsch bezit en is dit sindsdien ook gebleven. Links Een buurpraatje op Curasao. De bevolking van 't eiland bestaat voor het grootste gedeelte uit negers en kleurlingen. De volkstaal ls 't Papiamentsch. een zonderling mengelmoes van Nederlandsch, Spaansch, Engelsch, Afrlkaansch en Indlaansch. Een cactusheg op Curacaohet lijkt 'n heel wat betere afrastering dan 't prikkeldraad rond onze Nederlandsche akkers en welden Door 't warme klimaat en de groot,e droogte bereiken deze eacteeën geweldige afmetingen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2