TANDZEEP GEKRULDE LUX ..!l is ook gemakkelijk MET EEN WEINIG FANTASIE allerlei zelfgemaakte ceintuurs Spaar Geld en, bescherm T!w tanden 37 GEZONDE KINDEREN DOOR GEZOND VOEDSEL Hoeveel kinderen zouden er fleuriger uitzien en niet als kasplantjes op groeien, wanneer zij van jongsaf er aan gewend waren, flink en krachtig voedsel tot zich te nemen. De meeste kinderen leggen op jeug digen leeftijd tegen een of ander voed sel reeds een zekeren afkeer aan den dag en drukke, gejaagde moeders met, te veel huishoudelijke beslommeringen komen er dan al spoedig toe, hun kind maar te laten begaan, in plaats dat zij er op staan, dat het zijn bordje leeg eet. Bij ziekte uitgezonderd, kan en moet een kind alles eten, wat de pot schaft. Zou het een bepaald voedsel niet kun nen verdragen, dan wordt, tenminste in ernstige gevallen, een dokter geraad- pleegt, maar voor het overige moeten wij van onze kinderen eischen, dat zij eten, wat hun wordt opgediend. Hiermee willen wij nog niet, beweren, dat alle voedsel do gezondheid in even groot,e mate bevordert. Veel vleescli en prikkelende stoffen bij voorbeeld moet men kinderen nooit geven daarentegen zijn rauwe vruch ten en groenten zeer gezond, want zij bevatten de waardevolle vitaminen, die vooral onze schoolgaande, groeiende jeugd zoo buitengewoon ten goede ko men. Laat daarom gerust die groote hoe veelheden vleescli achterwege en geef uw kind liever een flinke portie boter met een geschaafden appel of iets der gelijks op zijn boterham. Niet te veel snoeperijtjes, die den eetlust bederven Beter kan men er een smakelijk melk- kostje als havermout, griesmeel, mai- zena of Corn Flakes voor in de plaats geven. Zoo'n dagelijks bordje van die heerlijke, geroosterde graanvlokken zal niet alleen de gezondheid van uw kind ten goede komen, maar liet tel kens ook weer opnieuw doen smullen, waardoor het ontbijt in een minimum van tijd is verorberd XET-447-0266A U opent een pakje Lux en U vindt een leuk patroon voor een meisjesblouse! Er staat precies bij, hoeveel wol U nodig heeft en hoe U breien moet om hetzelfde aardige resultaat te krijgen als het plaatje aangeeft. In andere Lux pakjes vind U b.v. weer een patroon van een damesjasje of een theemuts, alles de nieuwste Parijse modellen, speciaal en alléén gecreëerd voor de Lever's Zeep Maatschappij. Als U iets zelf gebreid heeft, is U er natuurlijk zuinig op! Was het daarom alléén in Lux, dat thans zelfs in koud water oplosbaar is! Door de gekrulde vorm lost Lux nu nog veel sneller op dan vroeger! De nieuwe gekrulde Lux is werkelijk het ideale wasmiddel voor wol, zijde, kant en kousen. STANDAARDPAK 121 2 CTS. - REUZENPAK 25 CTS. OC 59-0100 H werd weer smal lint genomen, dat door gewone boenen ringen werd gehaald en wel zóó, dat de ringen een eindje over elkaar gaan, zooals de afbeelding duidelijk laat, zien. In totaal hebben we vier do zijn van deze ringen noodig. Dat het materiaal voor de eerste van ons tweede viertal ceintuurs uit niets anders bestaat dan uit twee dozijn platte houten knoopenen. schoenvetertjes in twee contrastkleuren zal wel niemand vermoed hebben. Is het resultaat niet alleraardigst 1 Oiok het volgende exemplaar is een „veterceintuur". We hebben hiervoor ongeveer noodig Twee witte en drie gekleurde veters (dit hangt af van de taillewijdte), die door elkaar gevlochten worden, zoodat een aardig contrast ontstaat,. Een enkel steekje hier en daar is noodig, om het materiaal vast te zetten. De derde oeintuur alweer eenvoudig rokband, ditmaal gegarneerd met een bandje met pomponnetjes, zooals we dat in sommige zaken nog wel kunnen koopen De vierde ceintuur ten slotte bestaat uit een opgevuld „koord", dat we zelf kunnen maken van een schuingeknipte bies, biais-liiit, of iets dergelijks H et- komt, er natuurlijk op aan, dat we een vroolijk materiaal kiezen. Het „koord" wordt aan de einden in twee lussen ge legd, die dienen voorde sluiting. Hierbij worden twee houten staafjes gebruikt, die wé desnoods ook zelf kunnen maken. Het is bijna onge- loofelijk, wat een han dig meisje met fan tasie, smaak en slechts een weinig materiaal weet te bereiken wanneer hei er om gaat, haar garderobe op de, een of andere wijze te completeeren. Zoo bijvoorbeeld op het gebied van aardige ceintuurs, die een eenvoudig japonnetje zoo gezellig weten op te fleuren. Als materiaal kan werkelijk van alles en nog wat dienen lint, knoopen, kralen, wol, pomponnetjes, rokband, koord, schoenveters enz. enz.! Wie het niet gelooven wil, bekijke onze afbeeldingen maar eens, die alle ceintuurs laten zien, die uit dergelijke „ingrediënten" zijn samengesteld. Om met, de bovenste te beginnen, deze bestaat uit een smal gekleurd lint, dat op-en-neer door gehaakte rondjes wordt gehaald. Deze rondjes, die b.v. van haakkatoen in contrast met, de kleur van het, lint kunnen worden genomen, zijn alle aan elkaar bevestigd, zoodat één geheel verkregen wordt. Als materiaal voor de tweede ceintuur diende een voudig een stuk rokband, dat met, platte knoopjes in twee kleuren werd gegar neerd. No. 3 is eveneens al zeer eenvoudig: allerlei platte houten knoopen uit de kin derkamer, die met, behulp van soutachekoord aan elkaar zijn geregen. Voor de vierde ceintuur

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37