&>n fyt&n/ M" De echte PALMOLIVE teint! 23 DE ROSA-PAREES fannering was iets geruster toon hij, vijf uur later, zijn inspectie van de ramen en dernen op de benedenver dieping van Lee's buis bad volbracht. Alle ramen waren dicht en gegrendeld, alle deuren op slot en knip. Lee waagde blijkbaar niets. Mannering was blij, dat de entrée hem niet te makkelijk werd gemaakt. Een steeksleutel gebruikend met een gemak, Charlie Dray waardig, maakte pij korte metten met de keukendeur. Een rijtje boomen aan den zoom van het terrein verschafte hem een pracht van een dekking. Hot gerammel van een tram af en toe, op den grooten weg, was het eenige, dat de stilte verbrak. Het slot was slechts een beginwerkje. Restten de knippen die werden waar schijnlijk lastiger. Mannering nam eon beiteltje uit de verzameling gereedschap pen in zijn zakken en keepte een stuk hout van de deur. Na tien minuten had hij de slot,platen. voldoende bloot, om ze met een dunne tang aan te pakken. Hij stak den beitel weg en tastte naar de tang. Iets, dat hij niet verklaren kon, waarschuwde hem, dat instrument, niet te gebruiken. Hij had zoo n gevoel, dat hij er last, door zou krijgen. AVeer kwam het vreemde voorgevoel op, waar door hij geplaagd was tijdens zijn ritten achter Septimus Lee aan. 't, AVas on zinnig, maar 't was zoo. Marmering haalde diep adem en stak de tang weg. Hij moest uiterst voor zichtig zijn, want 't minste foutje beteekende mislukking. Hij nam een zaklantaarntje en liet een straal licht uitschieten naar de bovenste knip. 't Zag er heel onschuldig uit. Hij bekeek eveneens de onderste knip. Toen gingen zijn oogen half dicht en glimlachte hij, nogal zuur. „Draadjes.. Een alarm-inrichting," mompelde hij. Er viel niet te twijfelen. Er liep een dun draadje door de knip, de draad van een electrisclie installatie. Het was iets, waar hij niet op gerekend had even stond hij paf. „Ik had 't eigenlijk moeten voor zien," mompelde hij. „Er is natuurlijk een weg, om die klip te omzeilen, maar ik wéét hem niet. Als de deur opengaat, of als de knip afgeschoven wordt, komt er spektakel. Dat wil zeggenals de knippen afgeschoven worden, zoolang ze met de draden verbonden zijn. Is die verbinding verbroken. Hij glimlachte minder zuur en haalde zijn schouders op. 't Zou prettiger ge weest zijn, als hij binnen had kunnen komen zonder tijd te besteden aan 't doorzagen van stalen knippen, maar 't moest gebeuren. Hij stak een dun, goedgesmeerd lemmet in 't handvat van zijn uitrusting en ging aan den slag. Er kwam geen geluid, buiten een zacht rrr van de zaag. Nog rammelden er trams langs den grooten weg, en de boomen bleven hem dekking geven. Tien minuten een kwartier twintig minuten. Hij begon te transpireeren, zijn duim en wijsvinger werden stijf van de strakke beweging, maar nu had hij de bovenste knip toch door, de draad schoot er uit. De benedenste knip ging makkelijker; daar hoefde alleen de elec trisclie draad door hij kon dien zien, als hij naar beneden keek. Hij had daar nog geen vijf minuten voor noodig. Toen gebruikte hij de tang en trok de knip weg, langzaam, behoedzaam. Er kwam geen geluid. Mannering ademde zwaar door saam gebeten tanden. Eéns stiet hij zijn voet tegen de deur. Hij wachtte, met bonzend hart, maar er volgde binnenshuis geen beweging. Opnieuw nam hij den steeksleutel. Het slot klikte open, hij draaide de kruk om. 't, Piepte een beetje en een seconde verstijfde hij, maar toen verwenschte hij zijn eigen zenuwachtigheid en duwde de deur open. Zijn hart scheen stil te staan, toen hij in 't donker van het vertrek tuurde Er glom iets door de duisternis, groen en dreigend. Geluid was er niet, maar ei waren twee strakke punten vuur. Zijn handen schenen vast te vriezen aan den deurknop, zijn lichaam spande zich. „Een hond," mompelde hij, „en goed afgericht, ook. Onthouden: alarm-instal- laties en honden, 't Alarm maak ik met genoegen kapot, maar. Hij haalde zijn schouders op en zijn hart sloeg regelmatiger. De hond gluurde hem nog aan, maar gaf geen geluid Mannering stak zijn hand in zijn zak en haalde het pistool te voorschijn, dat hij een paar weken tevoren tegen in speeteur Bristow gebruikt had. 't, AAra- geladen met geconcentreerd ethergas dat bedwelmde vlugger dan alle andere dingen, die niet te lastig en niet te gevaarlijk in 't, gebruik waren. Mannering begreep, dat hij heel wat waagde. Hij moest binnen oen voet afstand van den hond staan, anders werkte 't gas nogal langzaam en Mannering moest voortmaken. Kwam hij echter te dichtbij, dan vloog 't mormel hem waarschijnlijk aan. ,,'t. Is 't waard," mompelde hij. „Vooruit. Den arm met de revolver uitstrek kend, liep hij naar voren. De oogen bewogen niet, maar het gegrom in de keel van het beest waarschuwde hem voor den komenden sprong. De groene oogen verschoten. Mannering raakte den trekker. Zacht siste het ontsnappende gas, de hond maakte een benauwd geluid, toon 't hem naderde. Een seconde had Man nering angst, dat 't mislukt was, maai de uitgestrekte pooten waren stijf, toen hij ze betastte; met, een doffen slag viel het dier neer. Mannering werd heet, toen koud zijn vochtige voorhoofd en hals koelden af in de nachtlucht. Hij huiverde een paar malen en moest, op zijn tanden bijten om zich st.il te houden. Zijn oogen schitterden en triomfantelijk wild klopte zijn hart. Amorzicht.ig deed hij de deur achter zich dicht en trok een gordijn over het eenige raam in het, vertrek. De verre lichten van den grooten weg waren afge schermd. Heel even stond Mannering stil in het zwarte donker. Toen schoot de lichtstreep van zijn lantaarn uit en ging griezelig het vertrek rond, tot, hij den electrischen schakelaar gevonden had en de kamer met licht had gevuld. Zijn eerste blik was voor den hond. Die ademde zacht en regelmatig, de groote bek gaapte een beetje, scherpe witte tanden tooiiend, de oogen waren dicht. Hij verwonderde zich, dat het dier zich zoo stil had gehouden, maar toen hij zag, dat 't een groote Deensche dog was, begreep hij 't. Er glansde iets op in Maiuieriiig's oogen. Septimus Lee was beslist een man uit duizendhij had zelfs zijn hond geleerd, een indringer in stilte onder handen te nemen. Hij scheen voorbereid te zijn op nachtelijke bezoe ken aan zijn huishij was er op gesteld, de politie er buiten te houden - Lee wensclite geen navraag, vermoedde Mannering. Mannering dorst, verder geen lichten aan te draaien, want hij wist niet, waar er gordijnen open of dicht waren. Hij hield den witten lichtstraal van zijn lantaarn naar den vloer gericht, dan Vervolg op blz. 26 100% zuiver wollen kamgaren Ook voor U een Bleyle-japon Voor elke dame elk type eiken leeftijd is bij de veel omvattende Blevle-colleetie de juiste japon. En wat U bij alle Bleyle- mod ellen in het oog zal vallen: de eerste klas kwaliteit van het ma teriaal, de keurige afwer king. de voordeelige prijs Vraagt het adres van den dichtstbijzijnden leveran cier aan L. Zaalberg, Victorialaan 1 a, Wassenaar i 9WcM De vijflingen werden geboren...en lééfden, alle vijf! Ze kwamen twee maanden te vroeg ter wereld eft waren uiterst zwak en teer! Onmiddellijk stond men voor het moeilijke probleem„hoe deze uiterst teere huidjes te behandelen?" Het antwoord der doktoren hierop luidde: „uitsluitend met olijf-olie Zoodra de meisjes met water en zeep gewasschen konden worden viel er opnieuw een vraagstuk op te lossenWelke zeep moest men voor haar teere huidjes gaan gebruiken? En zonder aarzelen advi seet-dende doktoren: „uitsluitend Palmolive zeep" Waarom? Omdat zij met groote hoeveelheden olijf olie bereid wordt én geen kleurstoffen of dierlijke vetten bevat. Daarom heeft het milde Palmolive schuim zulk een weldadige invloed op de teerste baby-huid, en in nog sterkere mate op Uw huid. Mevrouw! Gebruik deze zeepdaarom ook regelmatig voor Uzelf; een Palmolive-bad beteekent verjonging voor het geheele lichaam Wer*ldb PERSTUK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23