ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men. meldt ons uit Vlissingen, dat onder groote belangstelling opgravingen zijn verricht door oudheidkundigen, die echter, in plaats van in een oud gewelf, in een beerput terecht kwamen. 't Gebeurt meer dat wetenschappe lijke werkers stank voor dank krijgen Naar onze correspondent te Goes meedeelt, hebben de kleermakers een vergadering belegd, waarop 'n bekend redenaar gloedvol heeft gesproken over „Modern colbert met rechtstreepbeloop zonder persen". De andere vakmenschen popelen nu van ongeduld om iets dergelijks te ondernemen. De metselaars trachten een vermaard spreker te vinden, die redeneeren wil over de gebogen af voer- pijpjes aan houtgranieten gootsteentjes en de koekbakkers wisten reeds een welbespraakte te vinden, die het hebben zal over de poedersuiker op den rand van vruehtentaartjes Te Graauw is onder de varkens de vlekziekte uitgebroken. Gedupeerden zijn voor adviezen naar Lichtenvoorde, Klarenbeek en Den Helder Te Goes is voor de vierde maal in korten tijd een kind in de havenkom der kade gevallen. Sinds de devaluatie neemt dus ook hier de havenbeweging toe Te Oostburg, zoo schrijft men ons, is een volksbeweging ontstaan tegen de gewoonte van enkele melkveehouders om hun koeien 'n paar maal per dag door de bebouwde kom van stal naar weide en. vice versa te laten passagieren. Een adres aan den raad circuleert, waarin „met het oog op de ergerlijke verontreiniging" (ook geen bellevue een verbod van dergelijke wandeltoch ten gevraagd wordt. De typografen, van de gelegenheid willende gebruik maken, denken er nu over, tegelijkertijd een actie op touw te zetten voor het gebruik van beter drukwerk Te Arnemuiden heeft iemand een bus toffees gevonden, welke hij op de gemeente-secretarie heeft gedeponeerd, alwaar de delicatesse door den eigenaar, indien hij niet al te lang wacht, terug te bekomen is. Zich vervoegen s.v.p. bij de afdee- ling „zuigelingenzorg" Te Lamswaarde hebben 23 heeren zich officieel vereenigd met het schoone doel om de kermismaandagen aantrek kelijker te maken. Indien zij slagen, raden wij bezitters van nauwe schoenen aan, zich in ver binding te stellen met dit comité Uit Middelburg seint men ons, dat het plaatselijk muziekkorps voorberei dingen treft om den slag bij Waterloo over te gaan doen. Aangezien historisch vaststaat, dat er bij die gelegenheid geschoten is, heeft men bereids de medewerking gevraagd en verkregen van het plaatselijk gar nizoen. Gezien de hooge varkensprijzen kan er in geen geval met spek geschoten worden Hier is verder niets aanwezig. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren In Goes krijgt de oude handboogsport weer nieuwe ruggegraat; bij het jongste concours is er door de schutters een nieuwe vogelstang in gebruik genomen. De Z uid - Bevelandsche boeren blijven de trouwste deelnemers aan de schut- tersconconrsenin Goes brachten ze ook nu weer de noodige fleur en kleur aan den wedstrijd bij. een feestdag voor de oudjes van Borsselen, toen hun de vorige week door hun dorpsgenooten-autobezitters 'n tochtje door Walcheren werd aangeboden; in Domburgde oude Zeeuwsche badplaats, werd van' duin en strand genoten. Op zoo'n dag vergeet je de jaren en de lasten van den ouderdom en deze Bors- selsche grootpapa deed voor zijn klein kinderen niet onder. Er zijn nog maar Zeeuwsche dorpen genoeg, die niet kunnen bogen op een raadhuis, zoo- als ze er nu in Groede een krijgen; het exterieur is al voltooid en maakt een monu- mentalen indruk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24