PUROL COLGATE DE MAN MET HET BLAUWE MASKER Hees C° ■Uwéemefon uoefMunAgmoey? Kom de natuur te hulp. De Revalo Viool REyALQ VIOOL DELFT M72 26 De natuurlijke huidvetten zijn veelal niet toereikend om de huid zacht en veerkrachtig te houden. Als er een tekort is, wordt de huid dor en droog, barst en is schraal. Kom daarom de natuur te hulp door Uw huid van tijd tot tijd eens in te wrijven met de huid- zuiverende, huidgenezende en huid- voedende Purol. Uw huid wordt dan soepel en gaaf, jeugdig-frisch en ge zond, want Purol bevat alle bestand- deelen, die de huid voor haar ge zondheid en schoonheid behoeft. Beide in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Purol-Wit wrijft onzichtbaar uit en is daarom ook zeer geschikt voor gebruik overdag. Een schepping die de instrumenten der oude Italiaansche Meesters evenaart./s/Ap Stradivarius Is herleefd. De vele enthousiaste tevreden- heidsbetuiginger», de geestdriftige beoordeelingen' van verschillen de kunstenaars bewijzen, dat de olmaakt instrument is in n, bouw en afwerking, fan belangstellenden zenden wij prospectus en beoordeelin gen gaarne toe. Aan serieuze reflectanten zenden wij de violen ook eenigen tijd op zicht. Bij elk instrument wordt een cer tificaat, tevens garantiebewijs, ge- voegd^tBt het instrument tot in lengte van dagen zijn volmaakten prachtigen toon zal behouden. De prijs is onder het bereik van èlken viooi I iefhebber. <„Orfze condities effenen den weg tot gemakkelijken aankoop. Generaalvertegenwoordiger voor Nederland en Koloniën: Vervolg van blz. 23 struikelde liij niet over ongeziene hinder nissen en kon men hem toch van buiten af niet zien. Hij had vijf minuten werk, om de slaapkamer van Septimus Lee te vinden, een ruime frissche kamer op de tweede en bovenste verdieping. De deur was niet op slot 't eerste gemakje dat hij trof tot nu toe. Nu eerst maakte Mannering gebruik van zijn masker, een donkerblauwen lap, die zijn mond, kin en neus bedekte. Hij trok dunne rubber handschoenen aan, om geen vingerafdrukken achter te laten. Zoo sloop hij de kamer in en bereikte het bed. De man lag op zijn rug te slapen, met één arm krom over het dek, zijn andere hand achter in zijn nek. Mannering gebruikte snel zijn gas pistool, ditmaal de hoeveelheid regelend; de eenige uitwerking scheen te zijn, dat Lee wat dieper ademhaalde, dat zijn lichaam iets weg scheen te krimpen in het bed. „Nou, dat gaat prachtig mompelde Mannering. Snel zocht hij in de kleeren van den man naar sleutels. Hij wreef teleurge steld zijn kin, toen hij de kamer rond keek, maar zijn oogen schitterden, toen hij een ijzeren trommeltje op een stoel naast het bed zag staan. Zonder moeite kreeg hij met een steeksleutel het slot van het trommeltje open hij vond, wat hij verwachtte een bos vreemd gesneden sleutels. Hij grijnsde. Nu de safe. Een paar seconden later had Man- nering een eigenaardig gevoel in zijn borst. Hij had zich verbeeld, dat hij terdege was voorbereid op zijn nieuw- gekozen vak, maar de feiten van dien nacht bewezen, hoe leelijk hij de moei lijkheden onderschat had. Hij had er niet om gedacht, dat hij althans eenig idee moest hebben, waar in dat huls de brandkast stond. Hij moest zich voor taan veel grondiger voorbereiden, hield hij zichzelf voor. Maar nu waar was de safe Bijna zeker in de slaapkamer een muursafe. Hij zag er Lee niet op aan, dat hij kostbaarheden in een ander vertrek bewaren zou 's nachts. Mannering zocht achter alle schilde rijen, en vond overal den vlakken muur. Het gevoel van gedruktheid werd zwaarder. tot hij aandachtig naar het bed keek, de laatste mogelijkheid. Toen kwam er een glans in zijn oogen. Septimus Lee had een tweepersoons bed, met een groot notenhouten paneel vlak tegen den muur. Mannering ging er heen, boog zich over de bewustelooze gestalte heen en bekeek het midden van het paneel. Het zat vol ingewikkeld snijwerk tè ingewikkeld voor zijn doel. Mannering liet zijn vingers gehandschoende vingers over het glimmend vlak gaan. Het geluk was mèt hem, Er kwam een heel zacht klikje En het middenstuk van liet paneel schoof opzij. En toen. kwam de schrik De kamer, het huis werd gevuld met lawaai, het snerpende gerinkel van een vinnige eléctrische bel. De heele lucht scheen te daveren van het geluid. Een deeltje van een seconde stond Manne- ring stil, met gespannen spieren, de lippen saamgeperst. Toen klonk, boven het alarm uit, het slaan van een deur Mannering keek naar het raam van de slaapkamer en weerstond den hevig- sten aandrang van zijn leven. Een paar seconden, een klauterpartijtje langs de muren van het huis, dat was vrijheid, ontsnapping. Maar ontsnapping, bedacht hij, zonder de Rosa-parels. Het leek bijna één beweging, dat Mannering verstrakte en toen naar de ongesloten deur sprong. De sleutel zat gelukkig aan den binnenkant Manne ring draaide hein om, terwijl er voet stappen de gang in kwamen. Vóór de inbreker het hoofdeneind van het bed weer bereikt had, kwam er een bons tegen de deur en een diepe stem drong de. kamer in. „Meneer Lee. is er iets, meneer Lee V' Mannering stoorde er zich niet aan. Hij probeerde den eenen sleutel na den anderen in het slot van de safe, snel maar met vaste handde vijfde sleutel werkte. Nu stond hij nog voor de com binatie achter de eerste deur, en toen het bonzen op de deur luider werd. meende hij al, dat hij 't op zou moeten geven. Met een wanhopig gevoel draaide hij aan den knop, rechts, links, weer rechts, hoorde de nummers klikken, werkte met razend ongeduld, niet wetend of hij dicht bij zijn doel was of niet. Plotseling kwam er een luide klik en met nieuwe hoop trok hij aan de deur. Zij ging open Maar Mannering's voldoening was met bezorgdheid doormengdwant al was het succes nabij, het gevaar bleef groot. De man voor de deur had opgehouden met roepen, maar een ander, onheilspel lender geluid begon. Een tweede sleutel werd door het sleutelgat gestoken. Toen Mannering omkeek, zag hij den eersten sleutel langzaam voortbewegen en op den vloer vallen. Weer een fout Het besef schoot door hem heen, toen hij de kamer weer doorliep. Hij had iets zwaars tegen de deur moeten zetten, toen hij die sloot hij had maatregelen moeten nemen tegen zoo'n mogelijkheid. Nu hing zijn wel slagen aan een zijden draadje. Hij drukte met zijn linkerzijde tegen de deur en reikte met zijn rechterarm naar een stoel met een stevigen rug. Terwijl de deur tegen hem aan sloeg trok hij den stoel in zoodanige houding, dat hij den bovenrand onder den deur knop kon wringen. Daardoor kreeg hij even de vrije hand hij trok een zwaren leunstoel uit een hoek van de kamer, keerde hem om en liet het wicht den stoel met de leuning steunen. „Drie minuten, als 't meevalt," mom pelde hij zacht. Hij vond er een eigen aardige opluchting in, tegen zichzelf te pratenhij bleef binnensmonds mompelen, terwijl hij voortwerkte. Hij ging weer naar de open safe en doorzocht den inhoud. Hij vond eenige pakken papieren, een of twee kleine sieraden en een leeren étui. Het étui was op slot, maar Mannering had nu geen zin meer, om de dingen te ontzien. Hij haalde een schroevedraaier uit zijn zak, wrong de scharnieren los van het leer en rukte ze af. De luister van parels glansde een oogenblik in het schemerige licht van de kamer. De opwinding werd hem bijna te sterk, maar hij bood weerstand aan de neiging, zijn buit te bekijken. De Rosa- parels waren hém, maar hij zat nog Welk een charme gaat er uit van gave blanke tanden. Zorg dat ook de Uwe parel- blank zijn, door ze regelmatig, minstens tweemaal daags,te borstelen met het krach tige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta. Het dringt diep door in alle tandspleetjes en verwijdert de gevaarlijke voedselresten, die vaak de oorzaak zijn van tandbederf. Colgate's Tandpasta polijst zonder het glazuur aan te tasten en houdt Uw adem aangenaam van geur. In tubes van 25,40 en 65 cents. U S i H. De Eau de Cologne uit den flacon met-de-bloemen I Zoo innig zuiver, zoo intens verfrisschend Drup pel een hoeveelheid II S t H op Uw zakdoek de verkwik kende geur nog zwakt merkbaar. Alle goede zaken hebben U S 1 H in voorraad Van 0.35 tot 1.50 A'aam en verpakking wettig gedeponeerd. VOOR ENGROS: UNITED STATES IMPORT HOUSE HUDDESTRAAT 3-5 - AMSTERDAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26