KRUSCHEN Zij durfde bijna niets eten. Aliijd slechte spijsvertering totdat zij een ontdekking deed SALTS 27 inidclet) in't gevaar. Hij stopte het étui in zijn zak, met glinsterende oogen en vaneengeweken lippen. Snel bewoog hij zich naar het raam. Het was dicht en gegrendeld, maar hij kreeg het zonder moeite open en keek naar beneden. Het was een aardige diepte, vandaar naar den tuin, maar een regenpijp en een vensterbank iets lager beloofden hou vast. Mannering klom vlug naar buiten. Tot het laatste toe hield zijn geluk stand. Terwijl hij afdaalde, hield hij zijn ooren wijd openom het minste geluid op te vangen. Benige oogenblikken bleef alles stil toen bewoog er iets beneden hem. Hij wendde het hoofd en zag de forsehe gestalte van een man staan wachten in de schaduw der boomen die hem, Mannering, korten tijd te voren zoo van dienst waren geweest. Er was nu gevaar aan weerskanten Mannering moest zich krachtig ver mannen, om zijn zelfbeheersching niet te verliezen. Eén ding was zekerhij moest zorgen, dat hij beneden kwam. Toen hij voorzichtig zijn tocht voort zette, bleef zijn jas om de regenpijp haken, en in dien korten tijd van oponthoud kreeg hij een idee. Bij de volgende kram hield hij zich weer stil, aan zijn jas rukkend. Hij was nu nog maar een paar voet van den grond die man daar in de schaduw zou nu wel te voorschijn komen, in den waan, dat hij den klauteraar in zijn macht had. Mannering had juist geoordeeld. Re man kwam op de gedaante tegen den muur toegerend en 'Mannering wachtte, het tijdstip voor zijn sprong naar achter precies berekenend. Alle spieren van zijn lichaam gespannen zette hij af. De man werd pas iets van de ma noeuvre gewaar, toen het te laat was, om aan het verpletterende gewicht te ontkomen. Mannering liet zich lood zwaar op het hoofd en de schouders van zijn tegenstander vallen. De man zonk ineen en Mannering schoot door, met zijn schouder tegen den grond neer komend. 't Was niet zoo héél erg aange komen hijgend krabbelde hij over eind. De ander lag met zijn schoenen in het grint van het pad te krabben en kreunde. „Bewusteloos," mompelde Mannering. Hij snelde met lichte sprongen naar de plaats, waar hij de gehuurde Vauxhall had neergezet, voortdurend scherp uit ziende, voor het geval, dat er nog een derde lid van de huisgarde bestond. Hij zag niemand. De motor van de Vauxhall gonsde zacht, toen hij op den zelf-starter drukte, de wielen begonnen te draaien. Hij transpireerde door alle poriën van zijn lichaam. Zijn adem ging kort. Zijn hoofd zoemde, zijn ledematen trilden. Mannering besefte, dat hij de moeilijkste vijf minuten van ingespannen actie had doorgemaakt, die een inan verduren kon maér hij was geslaagd. En toen, terwijl hij de Vauxhall van den zijweg op den hoofdweg liet zwen ken en in het spiegeltje keek, kreunde hij- „Ezel dat je bent," mompelde hij, „ézel Maar een seconde later lachte hij. Tot het allerlaatste toe had hij blunders begaan terwijl hij den grooten weg al opdraaide had hij zijn masker nog voor gehadHij trok het naar omlaag en haalde met bevende vingers een sigaret uit het bakje in het instrumen tenbord. Toen wijdde hij zich aan de taak, naar huis te komen. LEE E1M \OG IEMAND vijf voor tien den volgenden morgen liet de bediende den ele- ganten, glimlachenden John Manne ring het privé-kantoor van Septimus Lee binnen. De financier zat met zijn blauwbeaderde handen tegen elkaar ge drukt en de vingers dooreengevlochten. De wimpers boven zijn groote, ietwat schuinstaande oogen hingen misschien een ietsje lager dan den vorigen dag, maar voor 't overige zag hij er juist zoo uit als toen, was hij 't zelfde gekleed en glimlachte hij even gastvrij. „Handig," dacht Mannering, „en brutaal. Maar ik zou er de helft van de Rosa-parels voor over hebben, om te weten, wat er in hem omgaat." Zijn stem echter klonk minzaam. „Zoo, meneer Lee. Moeten we voor ons gesprek van vandaag een veron- derstellenden grondslag aannemen, of kunnen we. Lee maakte een wuivend gebaar. „We begrijpen elkaar, we begrijpen elkaar volkomen, meneer Mannering. We zouden onzen handel vandaag kunnen afwikkelen, als er geen be treurenswaardige tegenslag tusschen was gekomen Mannering trok zijn wenkbrauwen op. „Tegenslag vroeg hij. „Helaas ja." Septimus Lee stak zijn handen omhoog, tot op kinshoogte. Zijn stem beefde niet. „Ik heb eh. bezoek gehad vannacht, meneer Manne ring." Lee zweeg. Mannering's oogen gingen wijder open, zijn gelaatsspieren ver slapten. Hij maakte een indruk van ougeloovigheid, zelfs voor den blik van Septimus Lee overtuigend. .„Bezoek Zijn stem klonk stug. „Iemand, die een beter bod deed dan ik, bedoelt u „Heelemaal geen bod," zei Lee. „Ik ben bestolen." „Bestolen f' Twijfel lag in de manier, waarop Mannering het woord uitsprak. „Ja en dat precies vannacht," zei de oude man zacht. Er ging iets donkers over Mannering's gezicht. Zijn kin stond een graadje strijdlustiger dan een minuut tevoren, zijn stem klonk kouder. „Als dat een soort zaken-truc is, spijt 't me, dat u me voor zoo'n uils kuiken aanziet, meneer Lee. U valt me tegen." Lee glimlachte. „Een zeer natuurlijke veronderstel ling," zei Lee, „maar die er glad naast is, meneer Mannering. Intus- schen nu ik u de Rosa-parels niet kan laten zien, heeft 't weinig doel, ons gesprek voort te zetten." „Hoort u eens." Mannering vond, dat hij zijn ongeloof nooit te duidelijk toonen kon. „Ik ben bereid, mijn bod eenigszins te verhoogen. Zullen we zeggen dertienduizend pond en dan meteen maar afmaken?" Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97046. ROTTERDAM. Slutionsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. s GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Billstraat (42 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215 Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSJNGEN, Bad huisslraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. beschermt welbehagen Prijs per stroolbus Fl.0,50 Na vullingen Fl.0,35 „Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, want ik leed langen tijd aan slechte spijsverteringop 't laatst durfde ik bijna niets meer te eten. Eenige maanden geleden begon ik Kruschen Salts te nemen, niet meer dan eiken ochtend een beetje in mijn eersten kop thee, en dit bleek werkelijk een prachtige kuur te zijn. Ik ga door met Kruschen Salts, en heb nu nergens meer last van, ik kan weer gewoon mee eten en voel mij veel beter. Me). A. P, te S." (Origineele brief ter inzage.) Indien Uw voedsel niet snel en ge regeld door Uw inwendige organen wordt verwerkt, begint het te gisten, er ontstaan gassen en zuren, welke maagpijnen of onpasselijkheid e.d. veroorzaken, zoodat elke voeding een bron van ellende wordt. Bovendien hoopen zich afvalstoffen in Uw lichaam op, welke de algeheele gezondheid schaden. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samenge steld, hebben de eigenschap Uw in wendige organen aan te sporen tot snelle en geregelde werking. De afval stoffen zullen zich daardoor niet meer kunnen ophoopen en worden geregeld verwijderd. Zoodoende wordt ook de oorzaok van Uw onpasselijkheid en Uw maagbezwaren weggenomen. Slechts de kleine dageliikscne dosis in Uw eersten kop thee of koffieop de nuchtere maag, en alle spijsverteringsklachten behooren tot het verleden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Letop,dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27