ZEEUWSCHE SPORT VO Sr <w De Boulevard-loop niet een prettige entourage en een goede organisatie had j.l. Zaterdag zeer terecht een groote belangstelling getrokken. liet was een goede gedachte geweest om ook hier de mogelijkheden van moderne techniek, welke weer reeds doodgewoon is en dus eigenlijk niet nieuw meer, toe te passen. Door middel van een luidspreker werd aan den start, welke tevens finish was, den wachtenden tweemaal opgegeven hoe de voor hen on zichtbare volgorde onderweg was. Het. was zeker wel aardig om dit even te weten, doch afgezien van het feit, dat de weergave nu en dan erg onduide lijk was, heeft men er toch weinig aan, als niets omtrent den strijd tussehen de deelnemers wordt medegedeeld. .Misschien ware vopr een volgende maal een uitvoerige reportage Van den start en het verloop onderweg te overwegen. Als proef is iutuaschen de reportage wel geslaagd en verdienen de organiseerende vereeniging en de groote staf van belangelooze werkers hulde voor het initiatief. Voordat de senioren hun traditioneelen loop aanvingen konden de junioren hun kunnen toonen in een 1500-meterloop. Veertien loopertjes, de toe komst van de Vlissingsche athletiek, kwamen aan den start. We zeggen, de toekomst van de Vlissingsche athletiek, omdat zeer tot onze verwondering be halve een Belgische junior en een junior van de vereeniging Odidas te Groede alle deelnemers leden van te Vlissingen gevestigde vereenigingen waren. Heeft Middelburg'geen jonge krachten meer Het gaat er naar uitzien, dat Vlissingen volgend jaar de Zeeuwsche hoofdstad totaal zal overvleugelen. Rond het Wooldhuis en de muziektent over voor- en achterzijde van den Boulevard Evertsen, tweemaal over de finish dus ging de loop. Na 1 ronde lag de heele troep nog bijeen, met een sterk wisselend beeld van door elkaar krioelende, strijdende loopers. l'auwels van Olympic Brugge, die het internationale karakter aan dezen loop gaf, had na één ronde den kop, gevolgd door Dobbelaere (Odidas) en de Buck (A.V. '35), waarna van Unen, Bliek, Meijer. Höfer (allen Marathon) volgden. Scheijbeler van A.V. '35 en Terhoeven van Zeemacht onderbreken dan de Marathon-reeks, waarna v.d. Hooft, v. Rijswijk en 19 Dobbelaere had 5 min. 2 2/5 sec. noodig, terwijl de Buck 4 seconden later arriveerde gevolgd door van Unen in 5 min. 13 3/10 sec. en Bliek in 5 min. 13 5/10 sec. Hierna kwamen nog Meijer, Höfer, Visser, v. d. Hooft, Roelse, Scheijbeler en van Rijswijk, waaruit te zien valt, dat er in de tweede ronde onder ling nog wel mooie strijd is te zien geweest. Na een paar mislukte starts en een weigerend pistool (wanneer wordt er eens een goed startpistool gemaakt i) gaan dan de senioren in een fel tempo er tusschenuit. Er is niet veel van den wedstrijd De start van de senioren. Kolonel van tier Stadtcommandant van het wachtschip A'oord Braband, die het startschot loste, wenscht den winnaar van den wedstrijd der senioren, 1). van Yperen. geluk. Aan tien Hen Vlissingschen Boulevardloop, die telken j are door de athletiekver. Marathon wordt georganiseerd, ging dit jaar n wedstrijd voor junioren vooraf. De start der junioren. Ken moment onderweg bij liet ingaan van de laatste ronde. Bliek van Marathon weer volgen, met Roelse van A.V. '35 als hekkesluiter. Bij het ingaan van de tweede en laatste ronde begint Pauwels aan den kop te trekken en als hij als koplooper den hoek bij het stadhuis om komt, is te zien, dat het pleit beslecht is. Een hevigen strijd voeren Dobbe laere en de Buck, welke op te volgen en anders dan de volgorde-opgave tweemaal via den luidspreker weten we van het verloop niets. Dat is het nadeel van derge lijke wedstrijden, waarvoor Marathon een gedeelte lijke oplossing had. Als de loopers weer in het zicht komen is de voornaamste strijd al gestreden en zooals ook de luidsprekers aankondigden is van Yperen van D.O.S. eerste gebleven en passeert hij na 10 min. 47 1/5 sec. de finish, gevolgd door van Rijn in 10 min. 52 3/5 sec., Decraemer (V. G. Ostende) 10 min. 55 4/5 sec,., Meijer (Volewijkers) 11 min. 1 1/10 sec., Slegt (P.S.V.) 11 min. 7 sec., Van der Does, clubgenoot van Van Rijn (Zwaluwen), Hartman (S. C. Rotterdam), Nieuwenhuijzen (Volewijkers), van Dalsen (S. C. Rotterdam), Lems (Tempo- Bussum), en dan eindelijk als nummer 11 de eerste Zeeuw A. Kambier (E.M.M.), gevolgd door van Poelje (Marathon), en v. Sorge van A.V. '35. Mara thon, de eenige vereeniging met drie of meer deel nemers, kreeg den vereenigingsprijs zonder strijd. Records werden niet gebroken en het sedert 1933 ten name van Dielen (Cappellen B.) staande record 10 min. 42 1/5 sec. bleef ongeschonden. De vereenigingsprijs der junioren was ook voor Marathon, doch niet dan na een royaal en gemakkelijk gewonnen strijd met A.V. '35. Alles bijeen een aardi- gen wedstrijd met een goede organisatie. Marathon alle hulde, daarvoor. li. l'auwels van Olympic Brugge won den wedstrijd voor junioren. ongeveer 100 meter voor de finish op zijn hevigst is. Ten slotte moet de Buck dan loslaten. Een aanval op Pauwels was voor Dobbelaere dan niet meer mogelijk en de Olympic-man kan met 'n tijd van 4 min. 53 1/5 sec. dezen mooien wedstrijd winnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19