ZEEUWSCH NIEUWS A Is 't in 't klein goed gaat, moet het in 't groot nog beter gaan en nu de klompenhandel opleeft, ziet men in Kapellebrug een groote klompenfabrieh verrijzen. En waar treft u meer ervaren klompenken ners dan onder de Zeeuwsch-Ylaamsche vrouwen Klompenkappen is een kunst, die de hand van een vakman niet ontberen kan maar de snelle, krachtige machine zorgt in 't Kapellebrugsche grootbedrijf ervoor, dat allerlei voorbereidend werk den mensehen uit de hand genamenwordt. Een klomp is een klomp, denkt umaar dan moet u maar 'ns gaan kijken op de klompenbeurs in Clinge, die de vorige week voor de negende maal gehouden werd de klompenverkoopers voelen en tasten, wegen en keuren en vergelijken de diverse producten, en ontdekken er nog tientallen verschillen en eigenschappen aan. Neuzen werd Zaterdag opgeschrikt door een bloedigen twist, die op doodslag uitliep, in 't woonwagenkamp. Links aan 't kanaal speelde het drama zich af. De diligence herleefd: zóó trekt, nu in O- thene de school is op geheven, de Otheen- sche jeugd naar Zaam- ter school 'n autobus met één-pk.-motor vergemakkelijkt den tocht van 'n uur gaans. Als een bruinvisch op 't droge: zoo lag bij Neuzen het Engelsche stoomschip Blackcock, dat. op een der banken omhooggevaren, daar niet meer op eigen kracht van los kon komen. Vier nieuwbenoemde officieren, bestemd voor de divisie mijnenvegersdie Maandag naar Nederlandsch-Oost-lndië vertrok, werden onder groote belangstelling te Vlissingen beêedigd op het terrein van Hr. Ms. Wacht schip Noord Braband. De Vlissingsche marine-commandant, kolonel H. Jvan der Stadt nam den nieuwen luitenants den eed af.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24