ZEEUWSCHE OMROEP 25 Intocht der kampvechters: de Walchersche ringrijders trekken het Abdij- plein op voor de jaarlijksche Middelburgsche ringrijderij. die op Donder dag 26 Augustus gehouden is. Of dat er door ging! Tweescharige wentelploegen en stoppeleggen werden er door de werkt uigencom missie van de Zeeuw- sche Landbouwmaatsehappij de vorige week in den W ilhelminapolder gedemonstreerd. Groote belang stelling en ren door slaand succes. Het vertrek van de vier mijnenvegers uit Vlissingen naar ons Indie trok enorme belangstellingEen kijkje bij de pontonwaarlangs de mijnenvegers voor het vertrek ligging hadden gekozen. De commandant van de Vlissingsche marine spreekt voor de micro foon de manschappen toe. üraauw en Lamgendam krijgt per 1 September een nieuwen burgemees ter in den- persoon van mr. F. JSchlüter. en een hartige versterking voor de Wal chersche boerenzoonsdie elkander den prijs zullen betwisten. Kust voor de paarden tijdens de ringrijderij op 't Abdijplein.... Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat daar op initiatief van de Landbouwmaatscliappij een groote demonstratie in het ploegen en eggen is gehouden. De vertegenwoor diger van een scheerapparaat, die ook wilde mededingen, is van het terrein geweerd Een inwoner van Ierseke, zoo sein! men ons, is, toen hij op het dak van zijn huis bezigheden verrichtte, door nog onopgehelderde oorzaak daar afgegle den, zoodat de dokter er bij te pas moest komen, 'n Adviesbureau heeft den man aangeraden, voortaan te knutselen in den kelder In dezelfde plaats heeft men een re kest laten circuleeren waarin aange drongen werd op huurverlaging. Alle huurders hebben geteekend. De nederigheid is de wereld nogniet uit De bezoekers van het strand te Re- nesse, zoo schrijft men ons uit Zierikzee, zijn doodelijk geschrokken oindal 'n aviateur te laag vloog. Badgasten zijn over het algemeen meer vertrouwd met de neiging om hoog te vliegen. Onze medewerker te Oostburg deelde ons mee, dat het adres der bewoners om de dagelijksche wandeling der koeien door de straten, wegens de gevolgen daaraan verbonden, te verbieden, niet gunstig is ontvangen door den raad. Een der woordvoerders zei vinnig, dat hetgeen de honden presenteerden nog viezer was, waarop 'n ander repliceerde smaken verschillen. Men zal billijken, dat wij ons in den strijd tusschen deze fijnproevers niet zullen mengen Te Middelburg is men er deze week in geslaagd, met de bescheiden leger macht daar aanwezig 'n kranige demon stratie te houden. Nu moge men zeggen wat men wil, maar de bekwaamheid en aandrang om groote parade met klein garnizoen te houden zijn een kunst op zichzelve Men telefoneert ons uit 's Heer Arendskerke, dat, nu de melkprijs ver hoogd is, er stemmen opgaan uit de burgerij om een vereeniging op te rich ten en dan de distributie van het wel dadige vocht in eigen handen te nemen. Hoewel wij aan de handigheid der 's Heer Arendskerksche burgers niet twij felen, zullen ze met hun melk toch hard moeten loopen, wil het meeste niet tusschen hun vingers uitdruipen In meewarige termen bericht men ons uit Kamperland, dat de bloemen tentoonstelling van „Floralia" ditmaal niet kan doorgaan omdat de graanbeurs niet ter beschikking is. Men heeft geen woorden genoeg om zijn spijt hierover uit te drukken. Geen nood, heeren zeg 't met uw bloemen In de Ierseksche Moer zijn de grond bezitters begonnen met grootsehe po gingen om het te zoute water wat zoeter te maken. Daar verbouw van suikerbieten niet schijnt te helpen, denkt men nu aan een nederzetting van bejaarde, rijke en kin derlooze lieden. Wij sluiten nu tol de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25