Jt&mesetas Gewasschen Boorden zijn op den duur niet onberispelijk meer BOORDEN ^/j D N Mey's Boorden zijn in iedere plaats verkrijgbaar in de win kels met Mey s reclame. VRAAG ECHTER BESLIST DE ECH TE MEY'S BOORDEN, WANT DEZE ZIJN NIET TE EVENAREN! Ooft kunt U zich door een proef overtuigen, indien U nevenstaande coupon nauwkeurig invult, een 5 ets. postzegel bijvoegt en in gesloten envelop opstuurt. Zend de coupon nog heden I PER STUK 13 - 14 CENT PER DOZIJN Fl. 1.50-1.60 P,L°7 DERBY SPORT ADRES: PLAATS: de sigaret of de bereidwilligheid van naam woord; en. enfin, uw belang den ander, om de waarheid te spreken, stelling voor de Rosa-parels zöü aan- „Nu weet ik, waarom je hier bent, leiding kunnen geven tot vreemde ver- maar ik wou ook graag weten, wat je moedens, is 't niet zoo f Bij de politie, ingepakt hebt." bedoel ik, of zelfs bij uw vrienden." Na een korte aarzeling haalde de Mannering wreef schijnbaar zenuw- bokser een pakketje uit zijn zak en achtig over zijn kin. gaf het aan Mannering. Deze pakte „J-ja," gaf hij toe. Hij fronste. „Maar twee langwerpige boekjes uit en floot, met dat al zal ik wel zorgen, dat ik toen hij ze zag. DéAr had hij wel 't verder nooit meer zaken met u doe, allerminst op gerekend. meneer Lee." „Zoo, moest je mijn bankboekjes „Wat me ééuwig spijten zal," mom- meenemen t" Zijn stem klonk weer pelde Lee. barsch. Mannering bleef hem even boos aan- „Ja." zien, liep toen naar de deur hij had „En heb je er in gekeken die open, voor de bediende komen kon. „Nee, meneer, waarachtig niet ik Septimus Lee glimlachte en zuchtte zou d'r trouwens niet eens wat van hij koesterde de overtuiging, terwijl snappen. Ik.Mannering vertrok, dat. hij zich in dien „Zöü niet," zei Manuering. Hij keek man vergist had. donker. „Maar je hèbt wèl." „Nu blijft meneer Lee voorloopig wel „Maar ik...." van de baan," peinsde Mannering. „Ja ja. Je zou niet, maar je hèbt wel, „Maar hij is een leepe rakker. Ik zal op George. Denk nu eens heel even na. Je moeten passen." hebt er in gekeken, en 't eene was iets Hij deed zijn best, om het gesprek te van vier cijfers en 't andere van vier of vergeten, en het duurde niet lang, of al vijf. Dat weet je niet heelemaal zeker, zijn gedachten waren bij een kennis van Je had ze net ingekeken, toen ik bin- den laatsten tijd. Hij glimlachte even en nenkwam. Is 't niet zoo t" besloot er heen te gaan. De oogen van den bokser schitterden. De heer Karl Seltzer was een niet- „Ikik snap u, meneer." meer-jonge, rondhoofdige, kalme en „Da's verstandig. Vertel 't maar vriendelijke Duitscher, die zijn werk tegen meneer Septimus Lee in 't maakte van het onderricht in talen, eene boekje vier cijfers, in 1 andere Seltzer was in veel opzichten eenig. vier of vijf. Doe je 't niet en ik kom Het was een openbaring, hem Engelsch, er heusch makkelijk achter, of je 't Fransch, Duitsch, Russisch of een tiental gedaan hebt of niet dan fluister ik andere talen te hooren spreken. Dan Septimus maar één woordje inRosa, leek hij telkens een heel ander mensch Snap je me nog En stap nu maar niet alleen was het accent volmaakt, eens op, wil je Ik moet nadenken." maar hij kon zijn stem ook voegen tot Toen hij later het geval bepeinsde de klanken en stembuigingen der volke- kwam hij tot het besef, dat Lee inder- ren, wier talen hij sprak, daad geslepen was. De financier had Mannering had over hem hooren niet verwacht, dat hij de parels terug spreken, en daar hij het noodzakelijk zou krijgen, maar getracht, zich te ver- vond, zijn stem bij gelegenheid te kun- gewissen van den stand van Manne- nen beheerschen of zelfs geheel te ring's bankrekening. veranderen was hij lessen gaan ne- Mannering was nog opgewonden over men. Stembuiging was een kwestie van zijn zegepraal op den indringer, maar hij oefening. Seltzer vond het heerlijk, dat zag in, dat zijn tegenstander gevaarlijk hij zoo'n ij verigen leerling gevonden had. was, gevaarlijker misschien dan de Het breede gezicht van den Duitscher politie. Er zat maar één ding voor klaarde op, toen Mannering zijn kantoor hem op, meende hij naar Lee toe te in de Wardour Street betrad, gaan waarschijnlijk kon niets over- „Ah, meneer ManneringDat doet tuigender werken. me plezier," groette hij. „Ik vind 't ook niet onaangenaam,' DE GRAPPIGE KANT glimlachte Mannering. „Ik wou u even een minuut of tien hebben," ging hij ■k ben u een excuus schuldig, meneer voort, „om een Franschman te leeren Mannering. Ik bied 't u hierbij aan." worden." „Ik ben u een pak slaag schuldig," ,,Om de spraak van een Franschman mokte John Mannering. „Zooiets als die te leeren," verbeterde de leeraar. ,,'t Zou chauffeur van u gehad heeft. Ja, ik heb heel moeilijk zijn, u op iets anders te hem voor 't gebouw gezien, toen ik laten lijken dan op een Engelschman." langs kwam. Zijn neus is nog niet beter, „Alle beetjes helpen," zei Manne en ik geloof dat u. ring. „Ik mag toch aannemen," zei Septi- Twintig minuten later verliet Manne- mus Lee zoetsappig, „dat u niet met ring het kantoorhij verbaasde zich- lichamelijke kracht zult beginnen tegen zelf, door in vloeiend Fransch een iemand, die zooveel ouder is dan u, pakje sigaretten te vragen. Het meisje meneer Mannering Ik zeg nog eens, ik in de kiosk keek hem verbijsterd aan bied u mijn excuus aan. Als u goed en vroeg „Hè t" nadenkt, zult u inzien, dat ik vanzelf „O, pardon," zei Mannering, met een tot de verdenking moest komenlachje, dat hem de heele rest van den „Tochniet! Als u tenminste geen...." dag in haar gedachten deed blijven. Mannering hield het scheldwoord in, „Vijftig Virginia 5, alstublieft." kreeg een kleur. Hij deed het heel goed Hij betaalde de sigaretten, glim- en er zweefde een eigenaardig lachje om lachte nog eens en liep verder, na- de dunne lippen van Septimus Lee. denkend over de resultaten van Seltzer's „U wou toch niet zeggen „schurk", lessen, meneer Mannering Een erg onaange- Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62V* per kwartaal of f 0.12 yt per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, i abonnementen gelieve men zich nitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon lnlerc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc, 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Billstraal 142 lelefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 'sHERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81.— Oe voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. blijft steeds gelijk dank zij Suiker zet vet aan, „Hermesetas", kristal- saccharine tabletten, echter nooit. Zij zoeten spijzen en dranken zonder eeni- gen bijsmaak. Zij zijn gemakkelijk oplos baar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken gebruikt worden. Absoluut onschadelijk. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige schuifdoosjes a 43 ets., inhoudende 500 tabletten. A. G. Hermes" Zurich 2 Maar men kan toch niet Mevrouw Proper was zeer ge lukkig getrouwd, maar... er was één struikelblok. Haar voortdu- rende grief was, dat haar man's boorden -- d» ernu.nooit eens echt keurig uitzagen, hoewel zij den waschman steeds weer be- zwoor, toch vooral voorzichtig te zijn. Vaak kwam zij in de ver leiding nieuwe boorden te koo- pen, lang voordat de oude op waren, maar dat kon toch zoo niet doorgaan. En vooral als zij dan den man van haar vriendin Ida boorden zag dragen, die altijd „als nieuw" waren, be greep zij er heelemaal niets meer van. Totdat zij op een dag steeds nieuwe koopen! haar vriendin er naar vroeg....! Toen bleek alles zoo simpel... Ida vertelde: „Gewasschen boorden zijn op den duur niet onberispelijk meer, daar is nu eenmaal niets aan te doen. Mijn man draagt dan ook alleen nieuwe boorden - n.l. Mey's Boorden, die L - met fijn linnen over- I trokken - toch zoo laag in prijs zijn, dat de vuile eenvoudig worden ver vangen. Toch is onze boorden- rekening niet hooger gewor den. Maar de zaken van mijn man gaan flink vooruit, omdat hij er altijd tip top uitziet en juist op een keurig boord wordt zoo gelet!"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27