GEKRULDE LUX .originele rarijse modellen EEN FRISSCHE JURK IN 45 MINUTEN KQLYNOS 37 Er komt onver wacht een uitnoodi- ging voor een visite, een dinertje, en we zitten eigenlijk met VSt"" de handen in het r - haar, omdat we net die ééne jurk, die voor het bepaalde doel geknipt zou zijn, vuil in de kast heb ben hangen Maar beseffen we wel goed, dat het best mogelijk is, dat japonnetje binnen het uur kant en klaar gewasschen en gestreken te hebben liet komt er maar op aan, den tijd juist te verdeelen en iedere minuut uitte buiten. Gelukkig kunnen de meeste zomer jurken tegenwoordig goed worden ge wasschen de kleuren zijn veel vaster geworden en katoen en linnen kunnen zelfs krimpvrij worden gekocht. Zijn we er niet heel zeker van, hoe een jurk zich bij het wasschen zal houden, dan probeeren we het eerst even met de ceintuur en gebruiken in ieder geval slechts lauw water. Is een stof erg slecht tegen een zeepsopje bestand, dan kan wasehbenzine uitkomst brengen, waar door plissé's enz. er tevens onberispe lijk in blijven. Doch hier volgt thans het schema voor 't wasschen van een jurk in 45 minuten 12.0012.01 Eén minuut om het sopje klaar te maken. We laten 'n beetje heet water in den waschbak loopen, voegen daar vier tot zes eetlepels vlokkenzeep bij, maken een schuimig sopje en laten dan zooveel koud water bijloopen tot een lauw sopje wordt verkregen. 12.0112.04 Drie minuten om ie was schen. We doen de jurk in het sopje en slaan haar er drie minuten flink doorheen. Blijkt het sopje te slap, dan kan nog wat vlokkenzeep bijgevoegd worden. 12.04—12.06 Tu>ee minuten om de jurk uit te spoelen. We spoelen de jurk twee maal gron dig uit, beide keeren in helder water, dat even lauw is. Om de kleuren te fixeeren kunnen we bij het laatste spoelwater een scheut azijn doen. 12.0612.07 Eén minuut om 't water uit te drukken. lusschen onze handen of tegen den kant van den waschbak drukken we het vocht zooveel mogelijk uit de jurk. 12.0712.08 Eén minuut om de jurk lusschen hadhanddoeken te rollen. We spreiden de jurk uit op een dro gen badhanddoek, leggen er een anderen overheen. Het geheel rollen we heel ste vig öp en laten het zoo tien minuten liggen. In dien tusschentijd zetten we de strijkplank klaar, schakelen het ijzer in, terwijl we de rest van die tien minuten kunnen vullen met het verzorgen van onze handen, ons haar of iets dergelijks. 12.18 12.45 Zevenentwintig minuten om de jurk te strijken. (Als we erg handig zijn en het be treft 'n gemakkelijke jurk, dan kunnen we het zelfs in korteren tijd.) Is het een zijden jurk en is ze vochti ger dan anders, laten we er dan speciaal op letten, dat de temperatuur van het ijzer niet te hoog is. Garneeringen komen het eerst aan d< beurt, dan de mouwen, vervolgens het lijfje en tenslotte de rok. Ziezoo, het werk is gedaan, even ver kleeden, en. we kunnen er in ons frissche japonnetje lustig op uittrekken WAT ZULLEN WE ETEN? Zondag: Selderijsoep. Lamscoteletten Worteltjes. Aardappelen. Appelomelet. Maandag: Runderrib. Koolraap. Aardappelen. Boekweitgort. Kop bouillon. Koud vleesch. Slaboonen. Aardappelen. Gebakken grutjes met stroopsaus. Hachée (van soepvleesch). Appelmoes. Aardappelen. Rijst. Donderdag: Varkenslapjes. Postelein. Aardappelen. Broodschotel met appel moes. Vrijdag: Tomatensoep. Harde eieren. Andijviesla. Aardappelen. Botersaus. Fruit. Zaterdag: Gehakt. Roodekool. Aardappelen. Griesmeel met bessensap. EEN NUTTIGE WENK Wanneer we een vuilgewordeu leeren tasch met tetra of benzine hebben ge reinigd, verdient het sterk aanbeveling, een weinig vaseline heel dun over het leer uit te wrijven. Het leer krijgt op deze wijze zijn oorspronkelijke soepel heid terug. zijn voor iedereen niet zo gemakkelijk te krijgen. Maar nu wel voor de verbruiksters van Lux! Want in ieder Lux pak zit een leuk breipatroon: het elegante damesjasje, dat U hier boven afgebeeld ziet, een keurige muts of leuke, praktische babykleertjes, of weer een ander model, alles speciaal en uitsluitend ontworpen voor de Lever's Zeep Maatschappij. Brei eens een van de aardige Lux patronen. U zult trots zijn op het resultaat en niet willen, dat het bij het wassen bederft. Was daarom Uw zelfgebreide artikelen en al Uw fijn goed alléén in Lux. Door de nieuwe krulvorm is Lux nog sneller oplosbaar dan vroeger en beter dan alle bestaande zeep- producten voor het wassen van wol, zijde, kousen en kant STANDAARDPAK 12Vz CTS. - REUZENPAK 25 CTS. LX.60-0100H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37