BOVEN DEN DAMP VAN KOKEND WATER Fluweel is een materiaaldat speciaal voor deze behandeling geschikt is. Ook bont behandelen we op deze manier. eenvoudig werkje en het resultaat is meestal verbluffend. Hebben wij een nieuwe japon, waarvan de mouwen bij het dra gen bijvoorbeeld wat gekreukeld zijn wat vooral bij de ellebogen dikwijls het geval is dan kan de damp van kokend water weer uitkomst brengen. En zoo zijn er nog verschillende andere mogelijkheden op te noemen, waarbij onze methode ongetwijfeld met veel succes toegepast zal kun nen worden. Laat iedere huisvrouw het eens probeeren zij zal zien, dat zij vaak heel wat betere resul taten zal bereiken dan met allerlei andere middelen, die toch heel wat ingewikkelder zijn. Waar tot slot nog op gewezen moet worden is, dat we alle mate riaal na deze „stoombehandeling' eerst grondig moeten laten drogen, alvorens we het weer gaan dragen of gebruiken. De eenvoudigste middelen blijken in de prak tijk vaak de beste, en zoo dit ergens geldt, dan toch zeker op het veelomvattende terrein der huishouding. Weten wij bijvoorbeeld wel, wat een prachtige resultaten we kunnen bereiken met den damp van kokend water, wanneer het er om gaat het een of ander smoezelig, kreukelig en on ooglijk geworden materiaal op te knappen Het is werkelijk een doodeenvoudig middel, dat, echter verrassend goed werkt. Zoo kunnen we bv. een stof als fluweel reusachtig opknappen door het een poos aan de inwerking van den damp van kokend water bloot te stellen, waarbij we het fluweel dan tegelijkertijd met een borsteltje opstrijken. Het werk wordt in veel gevallen heel wat vergemakkelijkt, wanneer we aan de tuit van den ketel een gummi slangetje bevestigen, met het uit einde waarvan we dan over het materiaal gaan en waarbij aan extra-verkreukte plekken extra-aan dacht kan worden besteed. Dit geldt niet alleen voor fluweel, doch ook voor ander materiaal, dat we boven den damp van kokend water behandelen. Bont b.v. vindt bij een dergelijke behandeling ook veel baat, evenals vilt. Een corsage wordt opgefrischt. Wat lang niet iedereen weet is, dat we ook bij suède met deze behandeling veel succes kunnen behalen. Vooral suède schoentjes zien er vaak onooglijk uit, terwijl schuurpapier, borsteltje noch an dere middelen vaak het euvel geheel kunnen verhelpen. Waarom het dan niet eens op deze ma nier geprobeerd f Het is een heel ilimmende plekken en kreukels, vooral bij betrekkelijk nieuwe Idee- dingstnkken, willen vaak nog wel verdwijnen door deze eenvoudige en goedkoope methode. Suède schoentjes knappen reusachtig op, wanneer we ze boven den damp van kokend water voorzichtig opschwieren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38