Ridel er zonder harnas MARIENE DIETRICH FI LM-VAR IA (KNIGHT WITHOUT ARMOUR) 10 In dc film „OM DE HEERSCHAPPIJ DER ZEE" treedt ook koningin Elisabeth op. Ruim een uur had de actrice, die deze rol vervulde (Flora Robson),iederen dag noodig om ophaar gelaat den grootcn neus van Elisabeth met klei na te „boetseeren". Anna May Wong, de Amerikaansch-Chi- neesche actrice, zal na een periode van rust andermaal optreden in de Paramountfilm „DE DOCHTER VAN DEN TONG". De roman „LOST HORIZON", welke in 1934 door James Hilton werd geschreven en welke thans is verfilmd, werd in niet minder dan zestien talen vertaald. Toen de acteur Henry Wilcoxon en zijn echtgenoote een vacantiereisje naar Cairo maakten, wilde een sheik Wilcoxon's vrouw koopen voor den prijs van drie kameelen en een gedeelte van zijn harem. Daar Wilcoxon weer met zijn vrouw in Amerika is terugge keerd, schijnt hij van het aanbod geen gebruik te hebben gemaakt. Gary Cooper, de bekende en verdienstelijke filmacteur, werkte in zijn jeugd als cowboy op zijn vaders ranch. Daarom dat hij in zijn eerste filmjaren uitsluitend als figurant in Wild-Westfilms optrad. De jonge volkscommissaris (Ilobert Donat) heeft de cnmtesse door een cordon van vijanden naar de Wit-Bussen weten te brengendoor wie zij weer met alle égards wordt behandeld. De t'itlder zonder wapenrusting is een man, die, door de liefde voor een vrouw gedreven, tiaar uit de klauwen van een bloeddorstig gepeupel redt. Het is dus meer egoïsme dan ridder lükheid. Deze film is de laatste welke door Mariene Dietrich in Engeland gemaakt werd. E. C. Barnstün brengt haar in Holland uit. Gehuld in haar morgentoilet gaat de jonge comtesse op onderzoek uitwaarom niemand op haar bellen is verschenen. Plotseling dringt echter het gejoel van opgewonden gepeupel tot haar ooren door Alexander Korda, die deze filin van Mar iene Dietrich geregisseerd heeft, behoort misschien tot de knapste regisseurs, die op het oogenhlik in Engeland werken, al wil dit nog niet zeggen, dat deze Korda ook een knap man is. Hij weet alles wel heel mooi voor te stellen, en toont ook wel gevoel voor massa-regie te hebben, maar toch mist men in al zijn films dien hartstocht en het vuur, die de rasregisseurs kenmerken en die zij in hunne werken weten uit te drukken. De opnamen zijn dikwijls meer picturaal dan boeiend, waardoor men practisch geen oogenhlik door het verhaal, de handeling of het spel zelf wordt meegesleept. Mariene is de aristocrate uit het voormalige Rusland, die op een goeden morgen ontdekt, dat de revo lutie is uitgebroken (omdat geen enkele van de bedienden op haar bellen verschijnt), en die dan plotseling midden in den chaos zit. Door een soort volkscommissaris, die verliefd op haar geworden is, wordt zij dan door heel veel gevaren heen in een Amerikaanschen hospitaal- trein de grens overgeleid. En daar wacht haar dan natuurlijk een leven van liefde, rust en vrede, dat men haar, na al de wederwaardig heden, die zij heeft meegemaakt, van harte gunt. Vanzelfsprekend zal echter een echte Dietrich-bewonderaar deze film zeker niet willen missen o-o-oo o oooooooooooooooo Indien Mariene Dietrich in haar jeugd haar pols niet zoo danig geblesseerd had, dat een goed gebruik ervan niet meer mogelijk was, dan zou zij waarschijnlijk op den dag van heden een even beroemde pia niste zijn geweest, als zij nu filmster, is. Door die kwetsuur pro beerde zij op het tooneel carrière te maken, doch daarop bracht, zij het toch nooit verder dan een eenvoudig ballet meisje. Als figurante deed zij haar intrede bij de film en daar kreeg zij vcm tijd tot tijd zelfs kleine rolletjes toebedeeld. Toen engageerde Von Sternberg haar om de hoofdrol te spelen in zijn film „De Blauwe Engel" en met één slag was zij beroemd. Dat was in 1930. Hierop volgde een langdurig contract in Amerika, alwaar zij onder Von Sternberg ver schillende films maakte, om na de breuk met hem ook onder andere regisseurs, o.a. BoubenMamouliwn, te werken. Men kan echter gerust zeggen, dat het geheim voor het toonen van een 100Mariene mèi Von Sternberg vertrokken is. Contractueel verplicht heeft zij onlangs eenige films in En geland moeten maken en de. laatste daarvan is nu deze, die. tot titel heeft: Knight without armour. OOOo-OOOöO-CMXXXMXXXXyOOO-O-OOOOÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOÖOOOOOOO O oooooooooo

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 10