KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND Links Te Hulst werd de tentoonstelling bezochtdie aldaar door de plaatselijke ajdeeiing van de N .C.H. werd georganiseerdAankomst pan H.M. op het terrein van de landbouwtentoonstelling, waar verschillende autoriteiten aan haar werden voorgesteld. Hechts Van de tribune op het tentoonstellingsterrein te Hulst volgt H.M. het voorleiden der Zeeuwsche paarden. Het groote moment te Middelburg: door op de bel te drukken geeft H. M. hel sein voor de onthulling.... waarna de daarvoor aangewezen dames de sluiers, die het beeld nog verborgen hielden, als het ware deden optrekken en het mooi gelijkende beeld van koningin Emma in volle waardigheid te voorschijn toorerden voor de op dit plechtig mament ontroerde menigte. Bij het verlaten van den trein werden Hare Majesteit te Kruinin- gen door een paar Zuid-Bevelandertjes bloemen aangeboden. H. M. de Koningin heeft bloemen gelegd bij het beeld van haar koninklijke moeder, waarbij de Commissaris der Koningin in Zeeland haar vergezelde. Bij het vertrek uit Hulst wordt II. M. nog hartelijk begroet door de langs den weg opgestelde bevolking. is een ware zegetocht geweest, dien H. M. de Koningin Maandag door ons gewest ondernomen heeft. Van Kruiningen af, waar aan het station de eerste begroeting en huldiging plaats vond, de Bevelandsche en Zeeuwsch- Vlaamsche wegen langs, die de stoet passeeren moest, overal waren de dorpe lingen samengestroomd om de lands vrouwe hartelijk toe te juichen. En hoe spontaan en hartelijk was de ontvangst in Hulst, waar de Landbouw- en Middenstandstentoonstelling met het hoog bezoek vereerd werd. En het hoogte punt van den dagde grootsche plech tigheid in Middelburg, de onthulling van het monument voor wijlen de Koningin- Moeder. Het was langgeleden 19&0 dat de Zeeuwen de Koningin in hun midden mochten ontvangen. Maar te indruk wekkender bleken dan ook de trouw en de liefde, waarmee dit vorstelijk bezoek in onze geïsoleerde provincie ook thans weer is gevierd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11