EUREKA PUROL PARK LANE HOTEL LONDEN IN HERFSTTIJD PARK LANE HOTEL Verliest in 6 weken 20 pond overtollige dikte Weegt nu 113 pond Vóór het inzeepen 18 AT THE HEARTy* OF LONDON^ Ideaal is een bezoek aan De Koninklijke Parken in goud-bruinen tooi De winkels fleurig met de nieuwste creaties. Volop vertier in schouwburg, concertzaal en restaurant. Heerlijke dagen om de stad te verkennen. De ervaren Hollandsche bezoeker prefereert centraal gelegen alle kamers met badkamer en telefoon éénpersoons vanaf 14 6, tweepersoons vanaf 25/-. Volledig tarief, kaart vari Londen en program der voornaamste gebeurtenissen verkrijgbaar bij de reisbureaux PICCADILLY, LONDON, W.l De uitvinding van de electrisehe lamp was misschien wel de grootste sensatie van de 19e eeuw. Met zulk een gebeurtenis valt natuur lijk het uitkomen van de nieuwe „Winterwee 1de" niet te vergelijken. En toch is dit laatste feit voor U van groot belang, vooral als U bedenkt, dat er in deze uitgave van ons modeboek verschillende veranderingen worden aan gebracht, die voor U even zoovele prettige en voordeelige verrassingen zullen beteekenen. Volgende week zullen wij er in dit blad alles over vertellen, maar wilt U al eerder het nieuws vernemen, zend dan even onderstaanden bon in of des gewenscht alleen maar Uw naam en adres. Bon Inzenden in geopende enveloppe, gefrankeerd met postzegel van IV2 cent. aan Patronen kantoor Panora. Nassauplein l. Haarlem Wilt U mij alles vertellen over het mode boek „Winterweelde 1938 en dj* voordeelen. voor mij daaraan verbonden Naam Adres Plaats Vervolg van bladz. 13 Men schrijft het jaar 1786. Klokken luiden, mortierschoten dreu- nen..Koning George de Derde van Groot - Brittannië stijgt uit zijn reiswagen en wenkt naar de menigte, die langs den pas aangelegden weg in de rij staat. Dicht op elkaar gedrongen staan zij daar, de spinners en spinsters met kleine kinderen op den arm. van de laatste huizen van Cromford in Derby shire af tot aan den voet van den heuvel, waarop het slot Willersley zich verheft. Slechts een paar schreden voor zijn arbeiders, een van hen en toch hun vader en leider, staat Richard Arkwright en begroet zijn koning. ,.Sire," begint de zwaarlijvige, een beetje asthmatische man met zijn goe dig eli geestig gezicht, „voor ik mijn vreugde en die mijner arbeiders uit over de hooge eer van het koninklijk bezoek, zou ik willen spreken over de voldoening, die wij allen ondervinden omdat een snoode moordaanslag tegen den geheilig- den persoon des konings met Gods hulp mislukte. In welgekozen bewoor dingen kwijt Richard Arkwright zich van de taak, den koning geluk te wen- schen met zijn redding uit de moorde naarshand. George de Derde bedankt. Arkwright bevalt hem. Zou men gelooven. dat deze man, die als een aartsvader te midden van zijn arbeiders staat, die hem ver afgoden dat deze man, aan wien Engeland niet alleen den eersten met waterkracht gedreven katoenmolen maar ook een nieuwe stad, de spinners- stad Cromford, te danken heeft, eens en het is nog geen twintig jaar geleden als eenvoudig barbier begon Met ongehuichelde belangstelling betreedt George de Derde den eersten katoen molen in zijn rijk, de wieg van het productiesysteem in de Engelsche tex tielindustrie, de wieg ook van het watertwist genoemde weefsel, dat in weinige jaren alle markten veroverd heeft Men toont den koning nu ook de machine, die dit alles mogelijk maakte twee paar walsen, die boven elkaar liggen en waar de katoen als een dunne draad tusschen te voorschijn komt, een draad, die zoowel voor schering als inslag gebruikt kan worden. Men vertelt den koning, dat deze machine de eerste is. die het geheele weef-procédé auto matisch voltrekt, dat zij de eerste was, die het mogelijk maakte kleeren uit zuivere katoen, zonder linnen, te ver vaardigen. Maar de uitvinder houdt den koning meer bezig dan zijn werk. JFT ij betrekt Arkwright in het gesprek. Hoe is het mogelijk, vraagt George III, dat Ark- wright's arbeiders blijkbaar gelukkig en tevreden zijn, terwijl Arkwright toch niets anders volbracht heeft, dan wat die ongelukkige Hargreave wilde doen, wiens werk door arbeidershanden ver woest werd. Richard Arkwright glimlacht. „Sire," antwoordt hij, „mij heeft men den tijd gelaten. En nog iets. wat bijna even belangrijk isik heb geluk gehad En terwijl Richard naast den koning naar het slot klimt, waar een feestelijke maaltijd klaar staat, vertelt hij verder „Ik was gelukkiger dan Hargreave, Sire. maar ook een beetje verstandiger dan hij. Ik leerde van zijn geschiedenis, vooral leerde ik zwijgen. Ik verliet Lancashire vrijwillig, nog voor men precies van mijn plannen op de hoogte was. Ik ging trouwens ook naar Not tingham, waar Hargreave woonde...." George III werpt een verrasten blik op den verteller en Arkwright vervolgt direct „Ik had nogmaals geluk. Sire Ik vond twee mannen, mijn latere deel genooten Mead en Strutt, die vertrou wen in mij hadden en mij de middelen gaven om mijn machine te voltooien en in Nottingham den eersten katoen molen, toen nog door paarden aange dreven, te bouwen." Met zachter stem gaat Richard voort „Ik heb hem gebouwd. Maar ik heb ook met mijn eigen oogen moeten toe zien, hoe een horde fanatieke spinners mijn bedrijf bestormde en platbrandde De soldaten van den koning, gecom mandeerd om mijn fabriek te bescher men, stonden er bij en lachten. Zij genoten van het ongewone schouwspel van een brandende fabriekEen wrevelige rimpel toont zich op 's konings voorhoofd. Maar onverschrokken besluit Arkwright zijn verhaal „Wat hindert dat, Sire Ik ben naar Cromford gegaan en heb hier een tweeden katoenmolen gebouwd." „En heeft niemand geprobeerd, om u uw uitvinding te ontst len vraagt de koning gekalmeerd. ,,Men heeft het natuurlijk gepro beerd..." Nogmaals glimlacht Ark wright. „Men heeft mij een dergelijk lot willen doen ondergaan als Hargreave. Maar zooals ik al zei, Sire, ik had geluk. En wat van nog meer belang was, ik heb mijn machine bijtijds laten be schermen. Hargreave verloor zijn pro cessen. Ik won ze. Dat is het heele verschil tusschen ons beiden." Bij het bordes van het slot staat alles gereed om den koning te ontvan gen. Mrs. Arkwright, Richard's tweede vrouw, maakt een diepe kniebuiging en wacht, tot de landsheer iets zeggen zal. Maar nog eenmaal wendt George III zich om. „I" hebt het klaargespeeld. Arkwright. Ik wensch u geluk. I' bent geliefd, gezien, u hebt succes, u bent, vermogend...." De koning laat-zijn blik langs het prachtige slot gaan. „Mijn zoon zal eens drieëneenhalf millioen erven," zegt de uitvinder. „Ik dank u, sir Arkwright Dan wendt de koning zich van zijn jongsten ridder af en betreedt hij met zijn gevolg het slot. 's Avonds, als de konmg al lang weer op de terugreis is, wandelt de groot- sheriff van Derbyshire, sir Richard Arkwright, zooals hij dat gewoon is. nog eens doorzijn bedrijf. Hij ziet eer jongeman, een leerling, aan een werk tafel knutselen, hoewel de arbeiders allang naar huis zijn. „Jongen roept sir Arkwright, „jongen, begrijp je wel, hoe goed je het hebt, dat je alles mag leeren, wat een mensch noodig heeft, die iets met machines te maken krijgt Daar sta je, en je probeert, en je ver geet daarbij plaats en tijd. Wanneer ik als kind had mogen leeren en probeeren zooals jij, dan had ik me veel dwalingen kunnen besparen Dan keert de vierenvijftigjarige. zooals altijd een beetje kuchend, naar slot Willersley terug en sluit zich in zijn werkkamer op. Men zou kunnen denken, dat sir Richard Arkwright daar broedde over een nieuwe, wereldschok kende uitvinding. Maar zoo is het niet. Sir Richard bestudeert slechts de Engel sche grammatica en bladert in een dik woordenboek. Want het lezen en schrij ven valt hem nog steeds heel moeilijk. Maar hij hoopt, ook dit nog voor zijn dood onder de knie te krijgen. 20 pond af ge Afname heupen 20 cm. Nieuwe, gemak kelijke, prettige vermageringskuur in vloeibaren vorm Veilig «n gezond Mevr. H H. was opgetogen toen zij bemerkte hoeveel jonger zij er uit zag. nadat Bon- K o r a haar over tollige dikte weg nam. Zij schrijft „Door Bon Kor a werd ik in 6 weken 20 pond lichterik weeg nu slechts 113 pond en mijn heupen namen 20 cm. af. Het kwam mijn gezondheid ten goede, en ik zie er jonger uit." Mevr. H. H. BonKora, de veilige, prettige verma geringskuur neemt af volgens de nieuwe ,,3-graden"-methode. Drievoudige wer king, drievoudige snelheid. Neem dage lijks een weinig BonKora. EET FLINK van alle spijzen, die U smaken, vermeld op de BonKora-verpakking. Geen scha delijke bestanddeelen. Deze kuur bouwt gezondheidterwijl Uw dikte op de snel ste manier verdwijnt. Velen verklaren, dat zij nu jonger lijken. Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot. Singel 115, A'dam-C de huid inwrijven met een weinig Purol. Dan hebt U geen last van stukgaan en naschrijnen. Ge scheert U dan pijnloos, zacht en schoon. Door na het scheren nog een weinig Purol-wit in de huid te wrijven, geneest en voorkomt U tevens huidonzuiverheden, zooals pukkels en vetwormpjes. Purol-wit wrijft onzichtbaar uit en is daarom ook zeer geschikt voor gebruik overdag. GEEL Beide in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18