ZEEUWSCHE SPORT Start van het num mer schoolslag damesdat door mej. van Melle uit Breskens (op voorgrond) gewonnen werd. 'He werd gewonnen Rijnberg van Terneuzen van Sas van na spannenden strijddoor (links) met Reniqve (rechts) Gent als no. 2. Te Sas van Gent heulden provinciale zwemwedstrijden plaats, die als onderdeel van de kermis- en winkelweek - attracties een extra-groote belanqstellinq trokken. Overzicht van het keurige zwembassin tijdens de wedstrijden. jVa het zwaar omstreden nummer 100 m. borstcrawl heeren, dat door Neeteson (rechts) van Sas van Gent met gering verschil werd gewonnen van Seveninck (links) uit De voetbal rolt weer. Het seizoen 1937-1938 heeft zijn voorwedstrijden in den vorm van tientallen vriendschappelijke ontmoetingen en tour- nooien gehad. De K.N.V.B.-machine is onder stoom en zal 19 September de eerste ronde afwerken in volle vaart. De Zeeuwsehe Voetbal Bond heeft reeds een schuchter programmaatje afgewerkt en er tegen a.s. Zondag weer een op stapel staan. De kampioenen van de Zaterdag-competities Walcheren en Zuid- Beveland hebben uitgemaakt wie de sterkste is en Arnemuiden heeft daarbij op royale wijze zich de meerdere van Krabbendijke getoond. Een flinke ploeg hebben de Zeeuwsehe Zaterdagkampioenen. Alle hulde aan de fiere club van Grootjans en de zijnen. Hoe zullen de Zeeuwsehe tweede-klassers het maken en vooral hoe zal de eerste slag verloopen f R.C.S., de gloednieuwe tweede-klasser, komt al direct in eigen huis voor een heet vuur te staan. De Baronie komt op bezoek en we vermoeden, dat het voor R.C.S. meteen een vuurproef zal beteekenen. Middel burg krijgt eveneens een Bredasche ploeg op be zoek en wel Breda, de zwaarste concurrent van vorig jaar. Voor Middelburg, met meer routine, minder zwaar dan voor R.C.S.maar niettemin een wedstrijd van heel veel belang, omdat Middelburg direct zal hebben te toonen of dezelfde kracht van vorig jaar behouden is. De derde Bredasche club, welke in Zeeland op bezoek komt, is Hero, dat tegen Goes in het strijd perk treedt. Ook hier een zware en mooie wedstrijd, welke van Goes het uiterste zal vergen. De Zeeuwsehe ploegen worden wel forsch aan den tand gevoeld ineens en zullen zeker hun beste been tje moeten voorzetten. Vlissingen gaat in Roosendaal op bezoek om R.B.C. te bekampen, terwijl tenslotte De Zeeuwen en Zee- landia in Vlissingen elkaar ontmoeten. We wedden op een overwinning van de beide Vlissingsche elftallen. Heftige strijd tijdens het nummer borst- crauï dames die werd gewon nen door T. de Jong ■van ..Be Zeehond^' uit Ylissingen. Start van een der series 100 m. schoolslag heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19