EVERLASTING grain één knot Everlasting* OVS ÏOO 23 week een oude vla. kennis van je in de stad komt. En „Een oude vlam," peinsde Mannering. De waarheid drong echter langzaam zijn geest binnen, geleidelijk verdween het lachje. Hij werd zich nauwelijks bewust, dat zijn gezicht zeer grimmig stond. Toen lachte hij een gedwongen lach zon der een spoor van vroolijkheid. „Bedoel je. Marie Overndon „Ja," zei Randall, zijn vriend scherp aankijkend. Mannering lachte tamelijk luchtigna dat eerste moment scheen hij zichzelf volkomen te beheerschen. „Afgezien van de heele rest," zei hij, „vond ik 't beter, 't je te vertellen. lederen keer, dat ze in de stad geweest is den laatsten tijd, was je weg, maar nu. „Puur toeval, dat ik haar mis ben geloopen," zei Mannering. „Maar wat is nu je ware bedoeling?" Randall haalde zijn schouders op en Mannering voelde, dat er méér was dan alleen het feit, dat Marie Overndon in Londen kwam. „Ze gaat trouwen," flapte Randall er eindelijk uit. Mannering zette groote oogen op en lachte, zich zelf nu geheel meester. „Is 't waarachtig En de bruigom „Een van die nieuwe Amerikanen van Kenton." „Gauw gegaan lachte Mannering. Hij stak een nieuwe sigaret op. „Ja," grijnsde Randall, nu gerustgesteld, „geld, hè, en. enfin, als je zin mocht hebben om een dag of veertien naar Somerset te gaan, ben ik tot je dienst, hoor kerel. De Kentons en de Fauntley's zijn nogal dik met elkaar, zie je misschien zou je slecht van die bruiloft af kunnen en zoo. Dus „Zoo zoo 1" zei Mannering, met een stem van vroolijke verwachting. „Dat kan dan een heel bijzondere bruiloft worden links lady Mary, rechts de douairière en de almachtige dollar er boven zwevend. Zal me 'n knal geven...." „Maar ik dacht," zei Randall, „dat je...." „Ineen zou krimpen onder den slag Mannering's lachje zei niets. „Dat zou gekund hebben. Maar 't is niet zoo." „Je bent een raar creatuur," vond Jimmy Ran dall. „Ik kan geen wijs uit je worden tegenwoordig." „Onzen vriend Toby nog gezien den laatsten tijd „Ja," zei Randall. „Ik wou vanmorgen even bij hem aangaan, maar de een of andere knaap van de politie was me voor. Een zekere Bristow." „Bristow Mannering galmde den naam na, de kamer leek mistig. Er scheen iets af te knappen in zijn hoofd. „Dien naam heb ik wel eens meer ge hoord, geloof ik," glimlachte hij, met een inspan ning, waartoe hij zichzelf een paar weken tevoren niet in staat geacht zou hebben. Bristow en Toby Plender bij elkaar. groote hemel„O ja, wacht die knaap van de Kenton-broche. Heb je toch zeker van gehoord „Heeft er wel iemand in Londen niét, van ge hoord klaagde Randall. Mannering bleef een minuut of twintig zitten rooken na het vertrek van zijn vriend, er was maar één gedachte in zijn brein. Langzaam bracht hij die onder woorden. „Waarom komt Bristow bij Tobv?" vroeg hij. ,.'t Kan natuurlijk niets beteekenen, maar...." Hij bleef steken op dat „maar". Er was niet de minste reden om te veronderstellen, dat Bristow's bezoek bij Toby Plender iets anders was dan een toevalligheid. Hij bleef nog een half uur in het hotel, bijna verwachtend, dat de telefoonbel rinkelen zou, of dat Bristow en Plender zijn kamer zouden binnen komen. Het was pure benauwdheid, bekende hij zichzelfde diefstal te Streatham, de juweelen, die hij aan Grayson verkocht had, die geschiedenis met Bristow in het pandjeshuis, alles scheen ge merkt met zijn naamletters. Hij was er bij betrokken geweest, 't Was een onzinnige waan, dat Bristow en de anderen er in waren geloopen, een dwaze meening, dat de naam „Baron" hen om den tuin had geleid. „Blijf jezelf alsjeblieft de baas 1" mompelde hij eensklaps. „Als je niet stil kunt zitten, bel Toby dan op, praat met hem, jaag den kogel door de kerk. Hij liet zich met een taxi naar het kantoor van Tobv Plender rijden. Toby was er, vroolijker dan ooit. Na een tijdlang oude herinneringen te hebben op gehaald, zei Toby plotseling „O ja, wat ik zeggen wou. Mannering had 'n droog gevoel in zijn mond, en zijn gezicht stond erg strak, al merkte Plender niets op „Ik heb vanmorgen visite gehad van een candi- daat-vriend van je," voltooide Plender. Mannering keek verwonderd. „Een candidaat-wüt wist hij eindelijk uit te brengen. „Vriend. Of kennis tenminste. Wel eens van Ouden Wirn gehoord „Oude Wim. „Bristow," zei Plender, sigaretten nader schui vend. „Ik zie 't al. Onbekend." „Bedoel je den politieman?" Mannering verbaasde zich om de onbewogenheid van zijn stem. „Die stakker, die dat zaakje van de Kenton-broclie op heeft te knappen „Precies," lachte Plendor. Opeens werd 't helderder in Mannering's brein Als Toby Plender iets wist, zou hij zoo niet zitten praten, en dan had hij dat lachje niet in zijn oogen. Er was iets buitengewoons gebeurd, maar 't was niét iets, waardoor hij, Mannering, met die dief stallen van den laatsten tijd in verband wrerd ge bracht. Hij kreeg 't bijna licht in 't hoofd van de opluchting, maar zijn stem bleef gewoon klinken. „Wat moet hij hebben vroeg hij. Weer lachte Plender. „Een amateur-detective," zei hij. „Hij heeft opge merkt dat jij en nog één of twee andere lui er altijd bij waren of tenminste ongevéér altijd als er een karweitje gebeurde. Weet je, wat een karweitje is „Ik kan 't me denken," grijnsde Mannering. Geleidelijk daagde in hem de waarheid, de ver bazingwekkende, ongeloofelijke waarheid. „Bristow heeft 't vermoeden," ging Plender voort, „dat een van de bedienden de schuldige is. Hij kan dat Fauntley-kringetje slecht natrekken 't heele land door ze sjouwen nogal wat ronden nu dacht hij, dat jij er misschien voor te vinden zou zijn, een oogje in 't zeil te houden." „Ik! Nee toch verbaasde Mannering zich. Plender lachte, zijn kin raakte bijna zijn neus. „Ja, jij hij meent 'tHij heeft me gevraagd, omdat hij wist, dat ik je goed kende, 't Is blijkbaar een plan van hemzelf, zonder sanctie van hooger op nu staat hij in dubio of je ernstig op zoo'n voorstel in zou gaan." Vervolg op blz. 26 Vraag eens het nieuwe n van ..Praten en Breiei krijgen tegen inzending 35. het September U kunt het we an 5 Everlasting o r gratis i slagen. De schitterende Handwerkhoeken ,.1001 Pracht ,.Te Kust en te Keur en ..Handwerkvreugd moet l1 heusch ook eens hestellen. Ze kosten f 1.50. maar voor 50 Everlasting omslagen per stuk. kunt U ze gratis krijgen Wol 50 gram. Motvrij. Krimpvrij, Kleurecht Katoen tOOgram. Krimpvrij. Kleurecht, Frolasol geverfd Knotlengte 559 Meter Wij hebben ons altijd verzet tegen de onjuiste op vatting, dat een ons breikatoen desnoods wel min der dan 100 Gram mocht wegen. Als U een knot EVERLASTING koopt, weet U dan ook zeker, dat U 100 Gram breikatoen van de allerbeste kwaliteit ontvangt. Tot onze spijt zijn wij gedwongen, U erop te wijzen, dat er ook breikatoen in den handel wordt gebracht, die net zoo goed moet heeten en die goedkooper lijkt. U doet verstandig. U altijd af te vragen, of de prijs per 100 Gram óók lager is en tevens de beste kwaliteit te verlangen. Dan blijft U zeker bij EVERLASTING! IEDERE KNOT HET VOLLE ONS EN 359 METER'

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25