Vasenol PANORA WIE heeft ambitie Waf zult gij dragen Voor koelere dagen i um\m mi 27 tekort moest schieten tegenover de moeilijkheden van het probleem. Het was een gesprek, dat veel licht gaf. Toen zij uitgesproken waren en achterover leunden in hun stoelen, be greep Mannering, dat hij Bristow op tien, twaalf verschillende manieren zou kunnen verschalken. Het was de prach tigste mop, die hij ooit beleefd had er was maar één omstandigheid, die er de aardigheid aan ontnam, namelijk, dat hij alles vóór zich zou moeten houden. Oude Wim accepteerde een sigaret, toen hij uitverteld was. „Dus u ziet wel," zei hij, toen twee stralen rook naar het plafond opstegen, „dat u er nogal een taai werkje aan zult hebben, meneer Mannering. U moet probeeren, in de buurt van den licht schakelaar te blijven, zooveel u kunt." „Dat zal wel lukken, denk ik," zei Mannering glimlachend. „Maar ongemerkt," zei Bristow. „Ik zal 't probeeren," zei Mannering. Verbeelding had hij niet, dacht Bristow. „Hebt u ook 't een of ander eh. een adres in uw hoofd, waar in de naaste toekomst iets zou kunnen voorvallen vroeg Mannering nog terloops. Bristow keek somber. „Niet bepóald," zei hij. „We krijgen natuurlijk dat huwelijk van juffrouw Overndon. „Hmm," deed Mannering. „Eén ding moet ik den Amerikanen nageven," zei Bristow, „ze doen géén half werk. U bent zeker op de hoogte T" Mannering knikte. Sinds het bezoek van Jimmy Randall dien morgen was hij te weten gekomen, dat Marie Overndon trouwen ging met Frank Wagnall, van de familie Wagnall uit Brooklyn. Wagnall was met zijn ouders en eenige vrienden het seizoen in Lon den komen doorbrengen een langeren tijd dan het seizoen zelfs en nu werd dat huwelijk het hoogtepunt van hun reis. Mannering kende de Wagnalls niet, maar hij had gehoord, dat ze fabel achtig rijk moesten zijn. De bitterheid, die hij ten opzichte van Marie had gevoeld, was heelemaal over. Toch was hij er een heel ander mensch door geworden en hij was er door in dit dolle kansspel verzeild geraakt. Hij was er in menig opzicht blij om. Er zat iets opwekkends in, een prikkel, dien hij tevoren nooit had ge kend. Het feit van dit oogenblik zelf, dat hij bij Bristow op 't bureau zat en de misdaden bepraatte, die hij zelf begaan had, werkte krachtiger op hem dan eenig genotmiddel of medicijn. Maar tevens zag hij in, dat het huwe lijk van Marie Overndon hem een prach tige kans zou bieden, om een grooteren buit binnen te halen dan hem nog ooit gebeurd was afgezien dan van de Rosa-parels en daar zou hij méér dan een klein boosaardig genoegentje uit putten. Zijn gedachtengang stokte, toen Bristow doorsprak. „Ze slaan spijkers met koppen, als de meeste Amerikanen. Die meneer Wagnall heeft ons om een bewaker ge vraagd, hij heeft Dorman's Agentschap óók in den arm genomen. De huwelijks cadeaus zullen haast net zoo veilig zijn als de kroonjuweelen." „Haast 1" vroeg Mannering, en hij nam een wat gemakkelijker houding aan. Bristow keek somber en wreef langs zijn kin. „Ik ben niet heelemaal gerust op den Baron," zei hij. „Hij is sluw. Dat moeten we toegeven." Mannering knikte, 't kostte hem moeite, het „dank u" terug te houden van zijn lippen. „We hebben één reden," zei Bristow. wat opgewekter, „om aan te nemen, dat hij zich kalm zal houden bij die bruiloft. Hij heeft nog nooit iets groots gepro beerd." „Nóg," zei Mannering en opeens dacht hij aan Lorna Fauntley. De sombere trek kwam terug in Bristow's gezicht. „Daarom ben ik er juist niet gerust op," bekende hij. „Ik ben bang dat hij er vandaag of morgen mee beginnen zal." Het leek Mannering verstandiger, dien kant van de kwestie uit den weg te gaan, hij nam meteen zijn draai. „Waarom denkt u, dat er iets zou kunnen gebeuren bij die Overndonsche feestelijkheden vroeg hij. „Er trouwen zooveel menschen toen bij Chumley en bij de Forsters. ,,'t Zit 'm in de bekendheid," zei Bristow. „Dat huwelijk van juffrouw Overndon staat in alle kranten bovenaan in de kolom society. Die anderen waren maar meeloopers. En er zijn cadeaux bij „Die er om vragen, niet V' zei Man nering vol meebegrip. „Ja," zei Bristow, „maar zooals ik al zei ik moet toegeven, dat ze alle mogelijke voorzorgen nemen. Eh. u komt natuurlijk ook." „Is tenminste wel te schikken," zei Mannering. „Dat zou me echt pleizier doen," zei Bristow. Mannering knikte en stond op. Zij gaven elkaar de hand, toen kwam een man in uniform, om hem uit te laten, hem door de gangen van de Yard te leiden en hem te vergezellen tot aan de straat. De sergeant toonde hem niet weinig ontzag, want vrienden van in specteur William Bristow waren mannen van beteekenis op Scotland Yard Mannering nam daar nota van. Hij bedacht, dat hij in menigerlei opzicht een belangrijk personage was. Hij vroeg zich af, hoe Bristow zou kijken, als hij ooit achter de waarheid kwam. Het kostte Mannering weinig moeite, van de Overndons een invitatie voor het huwelijksfeest te verkrijgen. Mannering was te weten gekomen, dat lady Mary en Marie haar intrek hadden genomen in het Londensche huis van kolonel George Belton, op het Park Square. Als Belton in de stad was, bezocht hij zijn club met de regel matigheid van een uurwerk, dus den morgen na het gesprek met Bristow wandelde Mannering naar het plein, in de verwachting, den kolonel te ont moeten. Inderdaad trof hij zijn man den eersten keer, dat zij elkaar zagen sinds het geval op Overndon en even bleef de kolonel staan staren als een standbeeld, blijkbaar niet wetend, hoe hij zich houden moest. Mannering's glimlach bracht hem weer op zijn gemak. Wordf vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen mot een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenbage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6214 per kwartaal of f 0.1214 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13S66. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon luiere. 55170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVFNHAGE. Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141 UTRECHT, Biltslraat 142 Telefoon Interc. 15473, Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH. Stationsweg 27. Telef. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. luiere. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN. Bad. huissiraat 5. Tel. 8(.— De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar, attes voor zijn gezondheid en iedereen roemt de welbekende Veeenol-prepareten voor da zuigeling- verzorging. Gr. straoibus 50 Ct*., Navulzakja 35 cent Wat denkt gij van de hier naast afgebeelde japon Van dit model leveren wij direct uit voorraad (binnen 24 uur) onze bekende Kant-en- Klaar-knippatronen. Dit patroon is ook voor U geknipt, omdat het zeer ge makkelijk in de bewerking is en U geen kans loopt Uw stof te verknippen. Het blijft steeds waar: geen getob met een Kant-en-Klaar Bestellingen kunnen als volgt door bemiddeling van Uw bezorger; door girostorting op door toezending van het postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 cent) aan PATRONENICANTOOR Nassauplein l Haarlem geschieden agent of no. 293631 bedrag per Van dit model no. 377a kunt U pa tronen bestellen in de maten 40-42-44- 46 a 35 ct. p. stuk plus 5 ct. porto. Wie wil het beter krijgen, omdat hij beter on derlegd is Er is stijgende vraag naar goed onderlegde technici, naar bekwame krachten. Studeer techniek thuis Hier is een gratis gids, mm m. m die U de weg wijst. PBNA ARNHEM BURGERLIJKE BOUWKUN DE. ARCHITECTUUR, MEU BEL- EN SCHILPERTECHN. Bouwk. Opzichter, Bouw kundig Tekenaar, Burger- bouwkundige, Architect, Techn. Ambtenaar Bouw toezicht, Uitvoerder, Aan nemer (grote en kleinere werken), N.O.-acten, Ge zel en Meester, Meubel tekenaar, Binnenhuisarch. WATER en WEGENBOUW; BETONBOUW Waterbouwkundig Opr., Techn. Ambtenaar bij de R.W.,Waterbouwkundige, Uitvoerder, Landmeetkun dige, Betontechnicus, Sta- ♦icus. Wegentechnicus. WERKTUIGBOUWKUNDE AUTO-,VUEGTUIGTECHN. Mach.constructeur, Werk tuigbouwkundige, Staal constructeur, Autotechnicus Vliegtuigtechnicus, Ver warmingstechnicus, Koel- technicus. Monteur, Vlieg tuigmecanicien, Machinist, N.ö.-acten, Meester en Gezel. ELECTROTECHNIEK, RADIO-TELEVISIE, Electrotechn. Opzichter, Electrotechnicus, Radio technicus, Installateur, Monteur, Meterijker,Vooi man Electr. Tractie, Die sel-machinist, N.O.-acten. CHEMISCHE TECHNIEK Technisch Chemicus, Gas- technicus. Analyst, Alaem. Scheikunde, Olie- en Vet- industrie. Textielindustrie. SPECIALE EXAMENOPLEIDING Diploma's boekhouden, Acten Nijverheidsonder wijs, Machinisten-diplo ma's, Diploma's Meester en Gezel, Monteurs- en fitters diploma's. HUlLMlUl Vraag dit prosp. P

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29