KING CUTEX HET LAATSTE NIEUWS COLGATE f Jiekax&ri... HEERLIJK ZUIVER VERKWIKKEND PEPERMUNT DOOR ALFRED SMITHSON Mijn lichaam mag geen Voor 'jadschuur voor let worden' Dragees „Negentien'* 12 Uw handen dwingen bewondering af wanneer ge Uw nagels behandelt met één van de 3 nieuwe Cutex matglan zende tinten „Rust. Old Rose of Robin Red". Daarom verkiest de modieuze vrouw deze prachtige war me tinten. De nieuwe samen stelling van Cutex Liquid Polish voor komt het dik wor den in de flesch. LIQUID POLISH TONNEMA CIE. FABR VAN KING PEPERMUNT SNEEK Er zon een sensatie-roman te schrij ven zijn over de boevenstreken, waaraan Dick Slaters zich in zijn jeugd bezondigd had. Het is niet noodig er hier over uit te weiden, maar zelfs rechter Upton stond er versteld van. Dick Slaters werd betrapt bij den diefstal van een gouden horloge. Bij zijn arrestatie kwamen er een hoop leelijke dingen aan het licht. Feiten, die hij onmogelijk loochenen kon. Hij loochende ze ook niet volgens artikel zooveel van de instructie, die „Stelt- heen-.Toe" zijn jeugdige misdadigers- bende uit het hoofd liet leeren, moesten misdrijven, waarop de leden betrapt werden, aanstonds bij het verhoor worden toegegeven. Natuurlijk onder vertoon van diep berouw en een vloed van tranen. Dat scheelde de helft in de straf, volgens Steltbeen-Joe. Ten aan zien van alle niet bakende feiten gold het echter nadrukkelijk „mondje dicht". Dick was vijftien jaar toen hij gegrepen werd. Hij was echter uitgesla pen voor dertig en handelde naar letter en geest van de instructie. Rechter Upton kreeg niet meer van hem los, dan hij kwijt wilde zijn, hoewel hij genoeg zijn best deed om hem aan 't spreken te krijgen. Hij vermoedde een geheim in dit misdadigersleven, maar Dick liet het zich niet ontlokken. Zij zouden het toch niet begrijpen, dl die dingen. Van zijn vader, die dronk van zijn moeder, die geranseld werdvan den honger, dien hij geleden en van de kou en alle i óverige ellende, die hij doorstaan had. Evenmin zouden ze begrijpen wat hem bond aan Steltbeen-Joe sinds dien avond, toen deze hem verwaarloosd op de straat had aangetroffen, meegenomen en gevoed, gekleed en behoorlijk behandeld had. Rechter Upton was een man, die in zijn lange rechterlijke loopbaan met veel misdadige ellende in aanraking was gekomen. Maar dit had zijn gemoed niet verhard. In weerwil daarvan was hij bij de berechting van een kind zélf nog kind genoeg, om de nooden van een kinderziel te. kunnen aanvoelen. Hij volstond ermee hem te verbannen een strenge straf kwam altijd vroeg ge noeg. En zoo kwam Dick térecht in de „Boys Brotherhood Republic" een republikeinsche broederschap van uit sluitend jeugdige misdadigers, wien een laatste kans gegeven wordt zich te ver beteren, en zich te bekwamen tot nut tige leden van de maatschappij. Dick ging er heen met veel tegenzin en duistere vluchtplannen. Doch een maand later dacht hij al niet meer aan vluchten hij was met hart en ziel ge wonnen voor zijn nieuwe bestaan en gaf er zich enthousiast aan over. De ..Boys Brother Republic" is een volko men zelfstandige staat van jongens be ueden de achttien jaar. Zij besturen zichzelf bezitten een écht stadhuis en een burgemeester, die uit hun midden wordt gekozen; zij hebben een gemeente raad, eigen politie, eigen onderwijs en arbeidsorganen, en zij betalen als in eiken vrijen staat belasting voor de. instandhouding van al die instellingen. Ten slotte bezitten zij ook een eigen krant„Boys Republic Journal", die zij zelf redigeeren, drukken en versprei den. Het was bij deze krant, dat Dick een baantje vond. Hij was intelligent en van het onderwijs, dat hij genoten had, was voldoende blijven hangen, om erop te kunnen voortbouwen. Toen hij aan het „Journal" kwam, nam hij er talen bij. Elk vrij uur besteedde hij aan lezen en studeeren. Hoogstwaarschijnlijk zou Dick, als lii op achttienjarigen leeftijd in de vrijt maatschappij zou zijn teruggekeerd zichzelf gereclasseerd hebben tot eei eerlijk staatsburger, met eèn veel belovende toekomst. Maar zoover kwan het niet. Nog éénmaal zou hij in aan raking komen met zijn vroeger leven ei dit zou aan alle goede verwachtinge i op een noodlottige manier een eindt maken. Het gebeurde, toen het twintigjarig bestaan van de Boys Brotlierhooi Republic in liet zicht kwam. John Melvyll, de zeventienjarige hoofdredac teur van het journal, had besloten, dat bij die gelegenheid een jubileumnum mer zou verschijnen. En hij zond Dick erop uit, om een aantal ex-burgers van de republiek te interviewen, waarvan velen tot een goede, of zelfs schitterende positie waren gekomen in de vrije maatschappij „Ik heb een heele pagina voor je, Dick, zorg je dat ik de copy binnen een paar dagen heb V' Dick knikte, dat het in orde zou komen, en ging erop uit. Twee dagen later liep hij op een mistigen middag in een drukke winkelstraat, toen hij plot seling zijn pas inhield. Hij stond tegen over een goed gekleed jong meisje met een teringachtig uiterlijk, Alice Do- mergu. Ze was een nichtje van Stelt- been-Joe en bestuurde vroeger het huishouden van den ouden schurk. Hij nam haar hand en zoo bleven ze staan. „Hoe gaat het, Dick „Heel goed en met jou V' Zijn stem joeg een golf bloed naar de wangen van het meisje. Zij zuchtte „Ik wou dat ik het óók kon zeggen. O, Dick, als je alles eens wist. De oude Joe wordt zoo lastig. De. meeste jon gens zijn van hem weggeloopen. Hij begint liardhoorend te worden ook en dat maakt, hem nog erger. Ik wou dat ik er weg was liever vandaag dan morgen." Haar klacht sneed hem door de ziel. „Waarom lóóp je dan niet weg V' vroeg hij grimmig. „Weet jij waarheen Weet jij waar een meisje terecht kan, dat niets geleerd heeft Wat moet ik zeggen, als ze vragen waar ik vandaan kom en wat ik heb uitgevoerd En dan ik ben véél te bang, dat hij me weer vinden zou en terughalen." Diek begreep de moeilijkheid, maar hij kon het er toch niet bij laten zitten. „Wil ik 't hem vragen V' bood hij aan. „Als ik hem dreig met, de politie, zal hij je gréag laten gaan." „Denk je V' vroeg Alice. „Oh, Dick, als het eens waar was. Je moest eens weten, hoe vreeselijk dat leven me tegenstaat. Vroeger heb ik het nooit zoo beseft, maar tegenwoordig is de gedachte onverdraaglijk, dat ik leef van wat anderen stelen en rooven." „Ik begrijp het," zei Dick ernstig. „Maar je moet het- niet zoo héél erg tellen voor je zelf. Je werkt ervoor en je doet toch zelf niet aan de zaken mee Waar is Steltbeen-Joe f Thuis T Dan ga ik terRtond naar hem toe." Hij had een bezoek aan Greenwater op zijn lijstje staan, maar dat kon wach ten tot morgen. Toevallig kwam het echter anders uit. "Hij is vanmiddag naar Greenwator gegaan hij had er zaken, zei ie," antwoordde Alice. „Ik denk tenminste wel, dat hij gegaan is ik hoorde hem kunnen de luister van parelbianke tanden niet evenarenZij geven U een zeer spe ciale charme, die U verplicht bent te be schermen. Borstel Uw tanden regelmatig en grondig - minstens tweemaal daags - met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta, dat alle voedselres- ten verwijdert, zelfs uit de kleinste tand- spleetjes. Zoo voorkomt Colgate tand bederf van rottende spijsrestenhet geeft Uw tanden een prachtige glans zon der het glazuur aan te tasten en houdt Uw adem zuiver en aangenaam van geur. In tubes van 25, 40 en 65 cents. Spijzen dienen voor den op bouw en voor het krachtig houden van het lichaam. Wat daarvoor niet gebruikt wordt, moet het lichaam afschei den. Dikwijls gebeurt dit niet, maar dan vormen zich storende vetmassa's. De bekende Professor Dr. med. Hans Much heeft na grondige onderzoekingen een spe ciaal praeparaat samengesteld, dat de darmfunctie weder in gezonde banen leidt en daarmee de ab normale vetafzetting tegengaat. Dit speciale praeparaat is onder den naam in den laatsten tijd algemeen be kend geworden. Een zuiver natuurproduct. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 Te verkrijgen bij Apolb. en Drog. Hoofddepót: Den Haag, Dr. H Nanning. Korle Polen 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12