z 17 -VJÊWZ H.M. de Koningin bij kaar aankomst te Zierikzee, tijdens de Zeeuwsche reis van 1907. Ook Neuzen werd in 1907 door het Koninklijk paar bezocht: deze joto brengt de aankomst ten stadhuize aldaar in beeld. werden niet ten gehoore gebracht. Ook Willem III bezocht den Westkappelschen zeedijk. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen werd de vorst uitbundig ont vangen. Een bakker in Hulst had voor zijn woning een transparant opgesteld, dat een bakker voorstelde, die bezig was een man als een brood in den oven te steken. Ten einde dit beeld nog te verduidelijken, had hij er onder geschreven, met groote letters len. Het scheen wel of elke Zeeuw ook een dichtader bezat, te oordeelen althans naar het aantal welkomstliederen. Geduldig hoorde de koning telkens deze zanghulde aan, doch één keer meende de vorst, dat hij 't wel 'ns zonder 'n lied kon. Dat was te Middelburg, toen hij de armen school aldaar bezocht. Reeds was een keurig welkomstlied ingestudeerd. Men verzocht den koning te willen luisteren naar het gezang van ,,'t ontluikend kroost der armen", maar de vorst vroeg of hij liever de schriften der kin deren eens mocht zien. Daarna onder vroeg hij..eenige leerlingen over de vader- landsclie historie. Dit viel zeer in den smaak en de woorden En de koning, hoe verheven, Hoort ook naar der schaamden zang.... Koningin Wilhelmina enZ.K.H. prins Hendrik bij hun bezoek aan Middelburg in 1907: vertrek uit de Abdij. Het waren onvergetelijke dagen voor het Zeeuwsche gewest. Nog glorierijker was het herhaald bezoek in Juli 1786, toen de prins met zijn gemalinne, twee zoons en dochter kwam. Toen dit vorstelijk gezin in Zeeland was, verkeerden de Zeeuwen in een vreugderoes, 't Was wel een spannende tijd, want de patriotten zaten ook niet stil. De prins deelde reeds bij zijn komst mede, dat hij beslist den West kappelschen zeedijk wilde zien. Hij had daar al zoo veel over gehoord ook dat keizer Karei V dezen bezocht had en nu wilde hij dezen ook wel eens bewonderen, terwijl allen aan het werk waren. Hij was zoo ingenomen met de werkzaamheden, dat hij aan de dijkwerkers twee okshoofden wijn schonk. De prins bezocht toen nagenoeg alle Zeeuwsche plaatsen. Het bezoek van koning Willem III in 1862 een bezoek, dat tien dagen duurde en waarbij zelfs St. Philipsland niet werd vergeten, is een der treffendste geweest in de Zeeuwsche anna- H.K.H. prinses Juliana ter gelegenheid van een bezoek aan Goes op de trappen van het stadhuis in Zuid-Bevelandseh costuum. Die zijn koning niet wil minnen, Schuif ik zoo den oven binnen Koning Willem, die dit zag, lachte hierom smake lijk en prees den Hulster bakker om zijn koningsge zindheid. Toen koning Willem III overleden was, nam de koningin-regentes de representatie van het koninklijk huis waar. Ook zij bezocht meermalen ons Zeeuwsche gewest en werd hartelijk gehuldigd. Men stelde het bezoek van koningin Emma en prinses Wilhelmina zeer op prijs. Onze plaat geeft hiervan getuigenis, waar zij te Goes op het station door de schoolkinderen werden toegezongen. Ook op Walcheren was hun een geestdriftige ontvangst bereid, vooral op Westhove. Een ander bezoek, dat den meesten Zeeuwen nog heugen zal, is het ko ninklijk bezoek aan Zeeland in 1907, dus voor de geboorte van prinses Ju liana. Dit waren voor Zeeland glorie rijke Oranjedagen. Uit de diverse platen kan men zien, hoe dit bezoek op prijs werd gesteld. Terecht zegt ons Zeeuwsch volkslied „Oranje en Zeeland dat's de leus". Eens heeft koning Willem III gezegd: „De Zeeuw sche vlag waait nooit onklaarMoge ook in Zeeland de Oranjevlag nooit onklaar waaien, en de band, die Zeeland aan liet vorstenhuis bindt, hechter en inniger worden. A. M. W. H.M. koningin Wilhelmina bij haar jongste bezoek aan Hulst toegejuicht door het tal rijke Zeeuwsch- Vlaamsehe publiek. Nog een moment van het bezoek, dat H.M. de Koningin de vorige week aan Middelburg bracht: autoriteiten en publiek juichen H.M. ten afscheid toe.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17