ZEEUWSCHE SPORT „De vroolijke Tippelaars" te VUssingen organiseerden op Zaterdag en Zondag 11 en 12 September afstands- marseben over 20 en 35 km. Met veel regen en onaangenaam koud weer nam de zomer afscheid. Én nog was het pro gramma der zomersporten niet afgewerkt. De onderlinge wedstrijden van de A.Y. E.M.M. werden j.l. Zaterdag gehouden. Het behoeft geen betoog, dat het aantal deel nemers miniem was door 't weer en dat de prestaties navenant waren. Slechts zeven namen kwamen op het lijstje der uitslagen voor en er is tussclien de nummers één en twee verwoed gevochten om den wisselheker. Nummer drie kwam direct een heel eind achterop, terwijl nummer vier een goede mid delste werd en tenslotte vijf, zes en zeven verwoed streden om van de laatste plaats af te blijven. W. Yreeken was houder van den wisselbeker in 1936 en moest dezen nu afstaan aan zijn broer Ad. Vreeken, die hem met een verschil van slechts 14 punten (2244 en 2230) klopte. C. v. Opdorp behaalde 1708% punt en dan volgden J. Damman 1633%, Ad. Kambier 1545, T. van Roon 1539% en J. G. Boel met 1520% punt. Op de 100 meter werd Van Roon eerste, gevolgd doorW. Vreeken. Verspringen was voor W. Vreeken, met Ad. Vreeken op de tweede plaats. Zooals te verwachten was leverde het hoog springen een feilen kamp en het slot was een gelijk eindigen van Ad. en W. Vreeken en C. v. Opdorp. Kogelstooten was weer voor de beide Vreekens met Ad. als eerste en dit was evenzoo bij het speerwer pen, maar nu won W. het. Het zijn zeer geanimeerde wedstrijden en we zouden E.M.M. in overweging willen geven ze wat vroeger te houden. Het athletiekprogramma is in den zomer overladen, zal men zeggen, en daarom worden deze wedstrijden naar achter geschoven. Dit is echter o.i. onjuist, want deze onderlinge kampen blinken uit wat geest en sportiviteit aangaat en zijn alleen om hun sfeer reeds belangrijker dan de andere wed- Nog een groepje deelnemers onderweg. strijden, althans dit jaar zeker. Het is toch alge meen bekend, dat na enkele jaren van rustig en prettig werken in een beste verstandhouding, zoodat het een genot was van de athletiek-kampen getuige te zijn, er dit jaar weer een zeer onaange name sfeer geheerscht heeft op bijna alle wed strijden. Dit doet de athletiek geen goed en het wordt langzamerhand tijd, dat de leiders der Zeeuwsche athletiek daar aan nu eens radicaal een eind maken. Een ander afscheid werd Zondag genomen. Het was de wandelsport, welke dit jaar voor het laatst, althans in een massatocht, gedemon streerd werd. Ook hier was de regen een rem voor de belangstelling. De deelname was niet groot, vergeleken bij vroeger, maar de groentjes kunnen, gezien den tijd van het jaar en de omstandigheden, nog tevreden zijn. A.s. Zondag komt nog de jaarlijksche trip naar ww—aa—m Een nieuwe zwemster aan het firmament. De 16- jarige Poppy le Roy, die in Jndiê negen Indische records op haar naam bracht en te Bredawaar zij thans woont, van plan is haar zwemearrière voort te zetten. Zij traint daar onder leiding van mevrouw v. d. Zwaan, met wie zij op onze kiek door Breda wandelt. Overzicht van de drukte bij het eind/runt. Bergen op Zoom en dan kan het wandelseizoen definitief besloten beschouwd worden. Het zullen weer de bekende gezichten zijn, zoowel van wande- laars(sters) als verzorgers(sters) en het wordt weer, als Pluvius geen spelbreker wordt, een geanimeerd marschje. En dan komt het groote leger van King Soccer a.s. Zondag met vliegende vaandels en slaande trom in alle stadions en sportvelden zijn veroveringen maken. Bekeken we vorige week de tweede-klassers prognostisch, nu nog even een beurt aan de mindere goden. Biervliet tegen Hoofd plaat is al een belangrijke ontmoeting met de beste kansen voor Hoofdplaat. Breskens moet thuis Oost burg aan kunnen en Hulst moet in eigen Hbme niet teleurgesteld zijn als het bezoekende TJzendijke het een zeer zware partij op legt. Terneuzen zou zich met schande beladen als van Sluiskil verloren werd, maar 't voetbalstuivertje rolt altijd nog anders dan andere stuivertjes. Vlis singen 2 achten wij ster ker dan de Middelburg- reserves en Zeelandia 2 krijgt aan Terneuzen 2 een zware partij. E.M.M. denke niet dat baby Goes 2 voor de poes is en zal geducht moeten op passen. 't Kon zelfs wel eens 'n goed Goes-debuut worden. Hansweert-Goe- sche Boys is het grootste vraagteeken, wat niet wil zeggen, dat we eenige hoop hebben op een klinkende bevestiging van onzen voetbalhoroscoop, want wien zal het lukken uil den stand der sterren te voor spellen, zoolang het firmament nog schuil gaat achter een sluier van het ongewisse Feijenoord legde Zondag definitief beslag op den Zilveren Bal, Sparta in den eindstrijd met 3-1 te kloppen. Te Scheveningen werd Zaterdag ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het N.O.C. een receptie en diner gehouden. Tijdens het diner, v.l.n.r. P. Droogleever Fortuyn (burge meester van Botterdam), graaf Baittet Latwir (pres. Intern. Ol. Comité), A. Baron Schimmelpennink v.d. Ooye (voorz. N.O.C.) en burgem. de Vlugt van Amsterdam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19