ZEEUWSCHE OMROEP 25 Zonder eoursen gaat 't niet meer in Zeeuwsch- Vlaanderen ook de kermis in Sas van Gent werd besloten met een wielerwegwedstrijd. Deelnemers en kijkers genoeg Sas van Gent hield de eer aan zichzelf Donze ging met den eersten prijs strijken in de kermis-course. Een bewogen Zondagmorgen in Vlissingen vermoedelijk door een ontploffing brak er brand uit in 't bovenhuis van slager te Boller aan de St. Jacobstraal. De laaiende vlammen be dreigden al dadelijk andere panden van de smalle winkelstraat, maar de brandweer had het gevaar spoedig tot het bovenhuis beperkt en bezworen. Een taxi, die te laat kwam op den Vlis- singscheweg botste een huurauto tegen een paal van het tramnet. De inzittenden kwamen er gelukkig met minder beschadigingen af dan het voertuig zelf. Zeeuwsch geluid buiten Zeeuwsche grenzen de zangvereeniging Zeelandia te Botterdam, uitsluitend uit Zeeuwen bestaande, viert op .22 September a.s. haar derde lustrum. Het vijftigduizendste bad in 't Vlissingsche strandbad- bedrijf de oud koopvaardijgezagvoerder, die het water nog niet graag vaarwel blijkt te zeggen, ontving als herinnering aan het vijftigduizendste bad van dit seizoen, uit houden van wethouder Edelman, een aardig cadeau. Hallo liallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons nit Vlissingen, dat een gepensionneerd gezagvoerder dezer dagen bijzonder geëerd en gecom plimenteerd werd, omdat hij het 50.000ste bad in dit seizoen nam. O.m. werd hem een flesch champagne aangeboden. Na zooveel water zal de wijn hem wel goed doen De chauffeur van 'n vrachtauto, die te Goes zijn aanhangwagen verloor, reed door naar Krabbendijke zonder op of om te kijken. Sportiever Zeeuw is niet denkbaar. Deze man kan beter tegen zijn verlies dan wie ook Uit Cadzand schrijft men ons, dat de vorige week er 'n badgast minder op het strand was dan gewoonlijk. Daar men hier nog zuinig op de bezoekers zijn moet, werd er alarm geslagen, wierp men dreggen uit en werd onder het oog der gewaarschuwde familie de reddingsboot te water gelaten. Toen de opwinding het grootst was, verscheen de vermiste op 'n paardje, waarop hij ter afwisseling een ritje gereden had. Wij vernamen uit Kaapduin, dat eenige heeren 's avonds heel laat opeens een groenen vuurpijl door de lucht hebben zien schieten. 'n Spottende opmerking, die er bij gemaakt werd, schrapten wij. Het is pas erg, wanneer 's avonds laat huiswaarts keerende heeren niets dan nevel en sterre tjes zien Het B. A. te Ierseke heeft, naar men ons zeide, vaders en moeders zonder kinderen opgeroepen voor een tehuis voor ouden van dagen. Nog zeide men ons, dat deze annonce geplaatst werd in „De wonderen der natuur". Te Baarland heeft de bestuurder van een vrachtauto een doodelijk ongeluk veroorzaakt. De inwoners heb ben het slachtoffer opgegeten. Ter kalmeering van nerveuze luisteraars zij meegedeeld, dat de veronge lukte een koe was. Men meldt ons uit Ierseke, dat van een aantal fietsen, die in een school stonden, enkele rijwielplaatjes gestolen zijn, benevens vier drinkkruikjes. Evenals dit met 'n verliefd hart 't geval is schijnt 'n verdiefd hart dorstig te zijn. Uit Kortgene bericht men ons, dat het muziek gezelschap „Eendracht maakt macht" in 't late avond uur een optocht met fakkels door het dorp gemaakt heeft en dat deze fakkels helaas meer walmden dan brandden. Spoedige voorziening in dit euvel lijkt ons dringend noodig, niet zoozeer om de wanklanken dan wel om het gevaar dat men den schoonen naam zou verande ren in Eendracht maakt nacht Eenige sportvrienden te Vlissingen verzochten om het idee te lanceeren, den Boulevardloop te veranderen in een strandloop, om daardoor de badgasten meer te gerieven. Wij kunnen geen toekomst in zoo'n verande ring zien. Zandloopers zijn beslist uit den tijd. De raad der gemeente Schore heeft zich bezig ge houden met de verbreeding der klinkerbestratiug in de Langstraat, welke hard noodig is. De voorzitter was hiervan overtuigd, maar moest meedeelen dat de midde len daarvoor ontbreken. Men zal moeten wachten tot de spelling Marchant overal wordt gevolgd dan komen er genoeg klinkers vrij. Onze correspondent te Terneuzen seinde ons, dat- de deelname aan de bakkerstentoonstelling enorm was niet minder dan driehonderd monsters waren er volgens hem aanwezig. Wij moeten hiertegen protesteeren. Vele Zeeuwsche bakkers kennen wij, maar 'n monster kwa men we nooit onder hen tegen. De raad van Biggekerke, voltallig bijeen, kende met algemeene stemmen aan de geitenfokvereeniging een subsidie van f 5.toe. Met. groote voldoening geven wij dit officieele bericht door. Wanneer men overal zoo'n breeden blik had en zoo onpartijdig was aou er heel wat minder strijd tusschen de groepen zijn Uit verschillende plaatsen in Zeeland ontvingen wij berichten over welgeslaagde turndemonstraties op markt pleinen. Een ervan ging vergezeld van de mededaeling, dat altijd de markt onvezocht wordt omdat de gym nasten 'n zwak hebben voor 't werken met „bokken" en „paarden Wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25