m PEPSODENT! FL 0.40 FL 0.60 FL 0.80 g. ,0' l, .O* r7^3ToHSCHAOah*- 27 Mannering vroeger op den avond ge sproken had. Hij leek zeer ingenomen met zichzelf en groette Mannering op gewekt, maar met gedempte stem. Nogal een rare geschiedenis, hè meneer! Goed dat u op't idee kwam, den boel na te kijken." Mannering bromde iets terug en keek naar Gerry Long. Die had op 't moment iets in zijn jongensachtig gezicht, waar Mannering een ontzaglijk medelijden door kreeg. Gerry zag er uit, alsof hij den ergsten schrik van zijn leven had doorgemaakt. Hij had een glimlach op zijn gezicht, maar het was een star, bijna dom lachje. Op een klein tafeltje vóór hem lagen de parels. Voor de vijfde maal betastte Manne ring het stioer in zijn eigen zak. Ze waren er wel degelijken toch, als ze er waren, bestonden er twee snoeren van diezelfde parels, wat onmogelijk was. Hij dwong het lachje weg, dat naar zijn lippen kwam en keek somber, 't Heele géval grensde aan 't belache lijke, maar 't kwam ook gevaarlijk dicht bij een nachtmerrie. Mannering vond die wanhoop in Long's oogen ellendig. Wagnall verbrak de stilte. ,,'t Is een bespottelijk geval, Gerry," zei hij en Mannering was blij, dat zijn stem zoo vriendschappelijk klonk. „Wat is er gebeurd Je kunt natuurlijk de een of andere verklaring geven spreek op, dan is 't zaakje de wereld uit." Long ging vermoeid met zijn hand door zijn blonde haar. „Ik heb niets te verklaren," zei hij tamelijk hulpeloos. „Alleen, dat ik die parels op tafel niet aangeraakt heb." Hij zweeg, gelaten zijn schouders ophalend. Mannering kon er geen wijs uit worden, al had zijn leven er van afgehangen. Als er ooit iemand schuldig had geleken, dan was 't op dat moment die jonge Amerikaan en toch „Wat hebben we daar dan begon Wagnall, toen zweeg hij weer. De aan wezige heeren keken elkaar ongemak kelijk aan. 't Was Mannering, die 't eerste in actie kwam. Hij nam het halssnoer van het tafeltje en hield het een seconde dicht voor zijn oogen, daarna liet hij de parels aandachtig door zijn vingers rollen. Hij had al vermoed, hoe 't er mee stond, al kon hij nog niet begrijpen, hoe Long er aan kwam. Maar, dacht hij, aan die spanning kon hij tenminste een einde maken. ,,'t Is namaak," zei hij rustig. In de stilte, die volgde, zou de val van een speld lawaai hebben gemaakt. Alleen Mannering was zichzelf meester, hij trok met zijn lippen. De volgende, die bij zijn positieven kwam, was de detective van Scotland Yard. „Namaak Zijn stem klonk krake rig. „ValschMaar de echte dan, meneer Mannering. die zijn, weg „Misschien hebben ze voor de expo sitie een imitatie laten maken," zei Mannering luchtig. Wagnall en de kolonel schudden met beslistheid hun hoofden. „Geen kwestie van Dat had veel te veel schandaal kunnen geven," ver zekerde Wagnall hem. „Toch zijn deze niet echt op zijn best cultunrparels," zei Mannering, het snoer opgooiend en weer opvangend. „U moogt er bijhalen wie u wilt, ik sta voor mijn meening, meneer Wagnall." Vragend keek hij in 't gezicht van den Amerikaan, die totaal verbluft leek. „Maar. waar komt dat valsche snoer dan vandaan Wagnall keek strak naar Gerry Long, die nog scheen te weifelen en den indruk wekte, dat hij iets wist, dat er in die aanklacht althans eenige waarheid school. „Alle machtig, Gerry, zèg dan toch wat Die dingen zijn niet vanzelf bij je ge komen. Waar heb je ze vandaan Wagnall's stem klonk nu scherper en die agressieve toon scheen de prikkel te zijn, dien Long noodig had gehad. „Ik wéét niet, hoe ik er aan kom," zei hij langzaam. „Ze zaten in mijn zak iemand moet ze er in gestopt hebben...." De man van Dorman's agentschap lachte. „Mooi smoesje Neemt u me niet kwalijk, meneer Wagnall, maar 't is zoo helder als pompwater. Meneer Long heeft de. echte parels ingepikt en hij wou de namaak er later voor in de plaats leggen." „Als ik iets van u wil weten, zal ik er wel naar vragen," antwoordde Wagnall koel. De man van 't agentschap deed een stap achteruit. Er bleef geen uitdruk king meer op zijn gezicht, behalve een maskerachtige glimlach. „Uitstekend, meneer Wagnall." „Daar heb je nu een prachtig model van een particulieren detective," dacht Mannering. Hij trachtte zich den naam te herinneren van den man van de Yard, die de parels nog stond te be kijken en nog erg tevreden over zichzelf scheen te zijn heel eigenaardig, nu het geval beneveld was in plaats van opgehelderd. Tring. sergeant Tring, herinnerde Mannering zich en hij was büj, dat hij althans dat kleine beetje houvast had in die nachtmerrie-achtige verwarring. Sergeant Jacob Tring, alias Tank, genoot. De parels waren héél zeker weg, de verdenking viel héél duidelijk op Long, een vriend van Wagnall, en 't heele geval vertoonde verwikkelingen, waar een normaal politiemensch wild om zou wordendus was Tank even redig verheugd. „Ik geloof," zei hij, nadat hij met boosaardige pret had opgemerkt, dat. de man van het agentschap een tik op zijn vingers had gehad, „dat meneer Manne ring gelijk heeft, meneer Wagnall. 't Is inderdaad namaak." De oogen van den Amerikaan scho ten vuur. „Da's een vreeselijk gewichtige ont dekking van u, agent," snauwde hij, „wilt u me dan nu maar eens vertellen, hoe u de echte parels terug denkt te vinden Tank was aan allerlei uitbarstingen gewoon. „Jawel," zei hij met voldoening, „ik stel voor, assistentie te laten komen en een degelijk onderzoek in te stellen, meneer. Ik heb den inspecteur al opge beld." „Bristow t" snauwde Wagnall. „Ja, meneer," zei Tank. Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblttd. Verschijnt Donderdags. Tezamen niet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Óns Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12y, per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij iooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon lnterc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro ur. 101981. 's GRAVENHAGE.-Stationsweg 95. Tel. lnterc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142 Telefoon lnterc. 13473, Giro ur 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. lnterc. 5851. Giro nr 124690. VI1SSINGEN. Bad huisstraat 5. Tel. 81.— De voorwaarden van ouze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar, V—t malle («opera ■iddeliatqte loopera Uit voer inf Brain Bron», GEEN OUDERWETSCHE TRAPROEDEN MEER! Kijk!... ik heb ze vervangen door leze "Clipper'-traplooperklemmen. Geen overbodig^werk meer! Het is uit met die plaag van roeden poetsen Zie eens hoe mooi ze zijn! Zij doen het patroon van den looper beter uitkomener koinen geen krassen op het is altijd schoon en netjes. Geen stofnesten meer!... Ik ben er verrukt over Maar, zeg eens, houden ze den looper goed op zijn plaats? En ofIk heb gezien, dat de CLIPPER"- traplooperklemmen in cinema's, hotels, restaurants, café's, loopers op hun plaats houden, die breeder zijn dan de mijne... en ondanks het voortdurend heen en weer geloop. Die "CLIPPER -- traplooperklemmen uit één stuk. zonder scharnieren, vee- ren.krammen...worden door een enkele schroef vastgezetzij kunnen dus onmiddellijk geplaatst en wegge nomen worden. EISCH DE ECHTE "CLIPPER"-TRAPLOOPERKLEMMEN. ZIJ zijn voorzien van dit fabrieksmerk: een ''boot". De "Clipper'-traplooperklecnmen zijn verkrijgbaar in bruin brons, gejiolijst koper, verchroomd. Verkrijgbaar bij alle behangers en ijzerwinkels. Zoo ge ze niet indt. vraag dan het adres van dichtstbijzijnde» winkelier aan W. A. TOLEDO Bilderdijkstraat 125, 's-Gravenhage Telefoon 394221 TRAPLOOPERKLEMMEN GRATIS MONSTER! NIEUWE „EXTRA-ZACHTE'Hoogglans 1 -Uw v bruikt- I dpa,t. ertr» xa pepsoden »eihg- en daarom em beid wordt. .eia 10° ^tt»^uiuur' i HOOGGLANS UW TANDEN - GRATIS Deze coupon geeft recht op een flinke hoeveelheid Extra-zachte Hoogglans Pepsodent Tandpasta. Coupon uitknippen, duidelijk in vullen, postzegel van 3 cent voor porto insluiten en zenden als brief aan de Firma B. Meindersma, Westerbaenstr. 154 Den Haag. Xaam:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27