DE KONING EN HET REVUEMEISJE HIM-VARIA FERDINAND GRAVET EN JOAN BLONDELL Ferdinand Gravet is 'n jonge acteur, die, al hoewel hij in Amerika betrekkelijk onbekend is, op verschillende plaatsen van het vaste land 'n dusdanige po pulariteit geniet, dat hij een donkeren bril en een valschen snor moet dragen om aan de horde autogrammenjagers te ontkomen. Als jongen begon Gravet in Parijs zijn too- neelloopbaan als bagageverzorger van een reizend tooneelgezelschap. Later werd hij zelfs operateur en filmcutter. Gilbert Roland en Dorothy Lamour, twee Amerikaansche filmspelers, pretendeeren de „kampioen"-kussers ter wereld te zijn. Bij één enkele filmopname moesten zij, slechts met een paar kleine tusschenruimten, elkaar één uur en een kwartier lang kussen Joan Blondell, het eenvoudige balletmeisje, dat met haar natuurlijkheid en spontaneïteit den jongen verwenden koning geheel voor zich inneemt en hem in een recordtijd van al zijn onhebbelijkheden weet te genezen. De trouwe dienaar (Edward Everett Hoi-ton) probeert zijn jongen meester (Ferdiuanu Gravet) ervan te overtuigen, dat het vele drinken zijn ex-onderdanen en hem zelf geweldig veel verdriet doet. Prinsen en koningen, die op eenvoudige meisjes verliefd werden, zijn altijd dankbare onderwerpen voor operet- ten en films geweest. Soms zijn ze aardig en soms flauw, maar deze Warner Bros-film is toch wel zoo charmant, dat u-ij haar gaarne een plaatsje afstaan. Natuurlijk heeft deze film niets te beteekenen en is zij een onschuldig amusementsdingetje, maar zij heeft toch wel zooveel goede en prettige kwaliteiten, dat het de moeite loont er even bij stil te staan. Vooreerst de acteurs met Edward Evert Horton, Ferdinand Gravet en Joan Blonde]] aan het hoofd, die het gevalletje met alle égards be handelen, welke het verdient. Vervolgens de royale aankleeding, een zeer voorname factor in een film, waarin een prinselijke, om niet te zeggen koninklijke omgeving domineert en last not least het verhaaltje zelf, dat, al is het dan ook niet fon kelnieuw, toch altijd weer door de duimendikke romantiek bekoort en vermaakt. Een ex-koning, jong van lijf en leden, geeft zich uit louter ver veling over aan den drank tot groot verdriet van zijn beide trouwe dienaars, waarvan Edward Horton er een is. Als de ex-koning op een gegeven oogenblik belangstelling gaat Eigenlijk is Ferdinand Gravet Belgisch onderdaan, want hij werd geboren in Brussel tweeëndertig jaar geleden. Door zijn opvoeding in Engeland kwam hij ook als cadet bij de Britsche koopvaardij, doch ging later weer zijn vader helpen in de Gatteries Saint Hubert te Brussel, waar zijn moeder een bekende actrice was. In België diende hij vervolgens twee jaar lang in het leger bij de cdvalerie en werd een bekwaam paardrijder. Na zijn diensttijd speelde hij voor het eerst bij de Joan Blondell is een echt Ameri- kaansch meisje, althans wat haar zeer gevarieerde loopbaan betreft. Achter eenvolgens was zij kaartjesverkoopster bij een circus, dienster in een café, winkel juffrouw en mannequin in een modehuis, om tenslotte in JO SO als figurante bij de film te belanden. Haar laatste groote film was: „Golddiggers 1937", waarin zij met Dick Powell de hoofdrol vervulde. Nauwe lijks was die film gereed of zij trouwde met f j om tenslotte over te steken uaur Holly- dienzelfden meneer Powell, zoodat op het TJfa te Berlijn in kleine rolletjes en later wood, waar hij thans bij de Warner Bros oogenblik haar werkelijke naam eigenlijk: bij de Paramount in Parijs en loonden, onder contract staat. Joan Powell-Blondell is. koesteren voor een eenvoudig balletmeisje, arrangee- ren zij een ontmoeting met haar en zij beloven haar gouden bergen als zij er in slaagt den koning van zijn drinkgebrek te genezen. De onbehouwen, pittige en spontane wijze waarop zij met den koning omspringt, maakt grooten indruk op hem. en weldra ontstaat een groote vriendschap tussehen dit tweetal, welke sympathie natuurlijkin'ndaverendelief- desscène eindigt. Heel sum mier hebben we dit gezellige drama weergegeven, doch we twijfelen niet of 't is voor den scherpzinnigen lezer voldoen de om te weten, dat daarin rijke mogelijkheden verbor gen zitten voor een filin met sfeer, vroolijklieid en heel veel hartelijkheden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 28