WAT ZULLEN WE ETEN? 37 Zondag: Macaronisoep. Gepaneerde kalfslapjes. Prinsesseboontjes. Aardappelen. Chocoladevla met cake. Maandag: Gemarineerd rundvleeseh. Gestoofde tomaten. Aardappelen. Rijst. Dinsdag: Koud vleesch. Postelein. Aardappelpuree. Maizenapudding met bes- sensapsaus. Woensdag: Posteleinsoep. Gevulde koolraapjes. Aardappelen. Yoghurt. Donderdag: Varkenslapjes. Witte boonen. Aardappelen. Zure saus. Drie in de pan. Vrijdag: Kerriesoep van witte boo nen. Viscligekakt. Bietensla. Aardappelen. Marmeladebroodje. Zaterdag: Duitsche biefstuk. Roodekool. Aardappelen. Beschuitpap. UIT ONS MENU VISCHGEHAKT (6 PERSONEN) 600 gram gekookte visch of visch- resten (zonder vellen of graten), 100 gram oud brood, peper, zout en noot muskaat, wat melk, wat gehakte peter selie, 1 ei, paneermeel, boter of slaolie. Ontdoe de visch van vellen of graten, week het brood in de melk en knijp deze er weer uit. Vermeng de fijngehakte visch met het brood, peper, zout, noot muskaat en peterselie naar smaak. Vorm van deze massa ronde ballen. Klop het ei met een a twee eetlepels water, wentel de vischballen er door heen en wentel ze vervolgens door pa neermeel. Maak de boter of de slaolie in een ijzeren pannetje goed heet, leg er de vischballen in en bak deze aan alle kanten mooi bruin. Dien ze daarna op op een schotel, die met takjes peterselie wordt gegarneerd. CHOCOLADEVLA MET CAKE (6 PERSONEN) 1 liter melk, 60 gram maizena, 45 gram cacaopoeder, stokje vanille, 125 gram suiker, 100 ii 125 gram cake- resten, wat rum, marasquin of arak. Breng de melk met de vanille lang zaam aan de kook. Voeg er de suiker bij. Druppel een weinig van de melk op de dun gesneden plakjes cake en sprenkel er dan wat rum, marasquin of arak op. Roer de maizena met de cacaopoeder en een weinig koude melk tot een dun papje, voeg dit, steeds roerende, bij de kokende melk, laat de vla even door koken, neem de pan van het vuur en doe nu telkens een laagje van de vla en een laagje van de plakjes cake in een glazen schaaltje. Zorg, dat bovenste en onderste laag uit vla bestaan en garneer de vla, na bekoeling, desver- kiezend met wat stijfgeslagen room. GEWICHTSAFNAME DOOR EEN VERSTANDIG DIEET IJdelheid speelt bij de meeste vrou- toch laag in calorieëngehalte zijn. wen een hoofdrol waar het gaat om in gewicht te verminderen. Hoe dikwijls heeft het ondergaan van ware hongerkuren niet dusdanige cata- strophale gevolgen met zich meege sleept, dat de gezondheid voor korten of langen tijd werd geschaad, ja, het is zelfs meermalen voorgekomen, dat dat al te drastisch toegepaste vermage- ringsmiddelen den dood ten gevolge hadden. Waar het echte hongerlijden om wille van een dwaze modegril dus uit den booze is, daar kan een verstandig dieet voor liaar, die ver boven het normale gewicht uit komen, zeer nuttig, mis schien zelfs noodzakelijk zijn. Een teveel aan gewicht n.l. is nadee- lig voor de werking van het hart en de nieren en heeft een slechten invloed op onze gezondheid in het algemeen. Wil men zich aan een vermagerings kuur onderwerpen, dan dient op de eerste plaats een arts te worden geraad- Vervolgens worden alleen die soor ten voedsel gekozen, welke een laag calorieëngehalte bezitten. Dan ook moet men er op letten, dat de spijzen goed verteerbaar zijn, waar door onze ingewanden het beste van schadelijke gifstoffen, die zich bij moei lijk te verteren voedsel in het lichaam ophoopen, bevrijd zullen blijven. Drink een voldoende hoeveelheid water per dag en beoefen, zoo noodig, de- kamergynmastiek. Wat het samenstellen der maaltijden betreft, laten wij hier een lijstje volgen van verschillende spijzen, die tege lijk voedzaam, licht verteerbaar en Vruchten Sinaasappels, appels, drui ven, grapefruit, peren, bessen, meloen, ananas, kersen, perziken en gekookte pruimen. Brood en meelspijzen Tarwebrood, toast en ter afwisseling geroosterde graanvlokken, „Corn Flakes" genaamd. Eieren Gekookt, gepocheerd (zon der schaal in water met wat azijn en zout gekookt) en roereieren. Spiegel eieren zijn niet toegestaan. Yleesch Uitsluitend mager vleesch als lamscoteletten, runder- of kalfs lapjes, kip en ander mager vleesch, dat niet in boter of vet gebraden, maar gegrilleerd (op een rooster) wordt. Visch Geschikte soorten zijn baars, kabeljauw, forellen. Gebakken visch of visch uit olie, b.v. sardines, dient men te vermijden. So'epen Bouillon, consommé, kippe- bouillon. Soepen met al te veel room toebereid worden van het menu ge schrapt. Slasoorten Sla van selderij, selderij- knol, tomaten, andijvie, kool en groene sla. Men bereidt ze het liefst met ci troensap. Groenten Sla, spinazie, zuurkool, sel derij, snijboonen, asperges, komkom mers, Brusselsch lof, bloemkool, toma ten, kool, koolraap. Groenten met een hoog zetmeelgehalte, bv. doperwten, zijn niet toegestaan. Dessert Appelmoes, ijs, versche ana nas, rauwe peren, rauwe appelen, grape fruit, gebraden appelen zonder suiker. Dranken Coffeïne-vrije koffie, afge roomde melk, karnemelk, vruchtensap pen, geen room- of suikerrijke dranken. Herstelt De Natuurlijke Blankheid 'Van Doffe Verkleurde Tanden Kolynos verwijdert snel aan slag en verkleuring en maakt de tanden weer mooi en blank. Probeer Kolynos en let eens op het verschil in blankheid schittering van Uw tanden. Wees zuinig—koop de groote tube W-e&he. japon &aua£t XL &~etex.J Welk model U ook kiest, met een Kübler-japon zult U steeds tevreden zijn. Ze hebben alle een voortreffelijke snit, zijn prima afgewerkt, aangenaam en practisch in het dragen. Rijke sor teering - vlotte modellen - mooie kleuren. Catalogus gratis. Zoo noodig worden adressen waar Kübler-kleeding verkrijgbaar is gaarne ver strekt door de hoofdvertegenwoordiging Fa'. G. H. TE KORTSCHOT, Winterswijk, Telefoon No. 191 Iedere moeder die dit een voudige en practische snelver- band gebruikt heeft, kan er niet meer buiten. In twee seconden is elk wondje veilig en afdoende verzorgd, door de bloedstillende en desinfecteerende werking van het gaas kussentje. De elasti sche pleister geeft met elke beweging mee en blijft goed zitten. Reeds voor IS Cent verkriiabaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37