Die hebben een eigen 5 modellen, ontworpen door CdCheti gn tocj1 komen deze 5 modellen, 10 Weensche en Parijsche modekunstenaars. waarvan zooveel charme uitgaat, U slechts op 1 cent, indien U zich „Winterweelde 1938" aanschaft. 319 voorbeelden van de a.s. Herfst-en Winter mode, alle ontworpen door knappe modekunstenaars uit Weenen, Parijs en Berlijn, zijn er in opgenomen en de prijs bedraagt60 cent. Nimmer bestond er een Hollandsch modeboek zóó fraai, zóó uitgebreid en zóó goedkoop. Hoe maakt men een mantel Dit is één van de nuttige artikelen, welke speciaal voor „Winter weelde" geschreven zijn. Het bevat een schat van aanwijzingen en tips voor het zelf-maken van kleeding. De knippatronen zijn nóg beter geworden Het persoonlijke cacher, dat U in confectiekleeding zoo dikwijls ge mist hebt, vindt U in onze knip patronen. Daarom kunnen wij gerust zeggen Een Panora-patroon is geknipt voor U Met de extra-wenken, welke bij ieder patroon gevoegd worden, zal het U nóg makkelijker vallen een costuum te maken, waarin Uw figuur beter tot haar recht komt. Wij leveren de patronen in handige zakjes en binnen 24 uur. Prijzen 20, 35 en 50 cent. Wij willen U meteen in de ge legenheid stellen met deze ver beterde knippatronen kennis te maken. Daarom bevindt zich in de nieuwe „Winterweelde" een reductie-bon voor 40 tot 50 korting. Met dezen bon kuntU één patroon uit den geheelen voorraad verkrij gen tegen sterk gereduceerden prijs. Een patroon van 50 ct. kost dan 30 ct. Een patroon van 35 ct. kost dan 20 ct. Een patroon van 20 ct. kost dan 10 ct. Bestelt vandaag nog „Winterweelde 1938" mèt reductie-bon. Prijs 60 ct. PATROXEXKAXTOOKPAXORA Nassauplein 1 Haarlem Bestellingen km men als volgt geschieden: door bemiddeling van l'w agent of h ezorqer: door girostorting op no. 20)651 door toezending van het hedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet fan 6 ct.) aan bovenstaand adres. Op een morgen kwam Spencer Rooney den winkel binnenvallen. Muriel liad hem den kaatsten tijd slechts zelden gezien, hij scheen troost voor zijn teleur stelling te hebben gezocht- in het gezel schap van een ander meisje. ..Heb je 't. gelezen vroeg hij driftig. ..De Amtacy is failliet." Muriel ontstelde en kon het niet ge- looven, maar Spencer Rooney toonde het haar zwart op wit in de krant. En haar laatste twijfel verdween, toen de eigenaar 's middags verscheen, ba lans maakte en haar met twee maanden salaris de deur uitzond. „De zaken zijn gesloten," zei hij laco niek. Hij nam het verlies van de tien duizend dollar, die de Amtacy hem ge kost had, met 'n onaandoenlijke kalmte, die Muriel onnatuurlijk toescheen. En met 'n verwezen blik nam zij afscheid van den winkel, dien zij vier jaar als haar eigen domein had beheerd en beschouwd. Muriel Egerton hoefde zich niet be paald te beschouwen als een stiefkind van de fortuin. Een maand later had zij een andere baan gevonden en stond /.ij aan de sorteermachine van een groote scliroevenfabriek. Het was vermoeiend werk en een ander milieu dan waarin zij tot nu toe had geleefd, maar zij was ge vrijwaard voor gebrek. Van haar vroe gere vrienden zag zij alleen nog Spencer Rooney, die den moed nog niet verloren had. Dick Allison ontmoette zij slechts zelden, het scheen wel, of hij haar op zettelijk ontweek. Op een avond wachtte Spencer op haar aan de poort van de fabriek. „Ik ga Zondag toeren," zei hij met een hoop- vollen klank in zijn stem. „Ga je mee Het was lente zij dacht aan de lange, vermoeiende dagen in de fabriek, aan de vervelende Zondagen en stemde toe. Zondagsmorgens kwam Spencer haar reeds vroeg halen. Zij reden naar buiten en bij een klaterenden waterval maakten zij zich los uit de lange file auto's en zochten een rustig plekje op. „Eindelijk alleen," zuchtte Spencer komisch. Zij beantwoordde die ver zuchting met een lachenden blik en voelde zich opleven ver van het geroe zemoes van de stad en de kille fabriek. Het werd een heerlijke dag en toen zij 's avondsnaar huis reden, nam Spencer haar hand. „Muriel. Zij keek hem van terzijde aan. Zijn oogen bedelden en in zijn stem lag een klank, die iets in haar aan het trillen bracht. „Wat is er vroeg zij met een ge dwongen glimlach. „Heb je al eens over dat beroerde leven daar nagedacht f Ik verdien nu genoeg voor twee en ik weet een aardig huisje te staan. Knik eens ja. Haar besluiteloosheid bleef echter. Met een zucht opende zij de oogen. „Mag ik je morgenavond antwoorden vroeg ze, haar hand terugtrekkend. Spencer keek teleurgesteld. „Is dat noodig f' vroeg hij kort. „Ja, ik voel het. zoo," antwoordde zij resoluut en tegelijk viel haar de ge dachte in, dat zij zich verkocht voor een goed leventje, als zij ja zou zeggen. Het was een vreemde gedachte, die haar afschrikte, en haar voor de rest van den avond stil maakte. Spencer Rooney nam een paar uur later op een bijna bruuske manier van haar afscheid. De volgende dag scheen haast niet om te komen, 't geestdoodende werk aan de machine stond haar tegen en de banale gesprekken, die zij kreeg aan te hooren, verveelden haar. Met een zucht van ver lichting begroette zij het einde van den werktijd, doch toen zij alleen op haar kamer was. verlangde zij naar de fa briek terug. De wijzers van de klok schenen sneller te gaan dan anders en om acht uur had zij een afspraak met Spencer Rooney. Ja of neen wat zou zij hem zeggen f Toen het half acht sloeg, had zij nog steeds geen besluit genomen. Zij stond gekleed en met. de hand aan den deur knop, toen haar huisjuffrouw aan kwam kloppen. „De krant, juffrouw. Er staat nog iets in van de Amtacy, toevallig viel mijn oog erop." „De Amtacy T" vroeg zij. Zij was de beteekenis van die afkorting al bijna vergeten. „Wat bedoelt u „Wel, dat faillissement is opgeheven. De schuldeischers hebben het accoord aangenomen." „0 ja t" bracht Muriel onverschillig uit. De praatgrage juffrouw knikte. „Die meneer Allison zal nog wel eens spijt hebben van zijn geld." Muriel keek haar aan met. een dwazen blik. „U zegt Morgether heette de eigenaar van de Amtacy." „In de krant staat duidelijk Allison.' wierp haar huisjuffrouw tegen. Er kwam een onrtistig gevoel in Muriel op. Zij sloeg de krant open en zocht in de rubriek Handelsberichten. En toen was het plotseling, of haar hart een oogenblik stilstond. Het, stond hier zwart op witDick Allison, voorheen eenig exploitant van de sigarenwinkels, handelende onder den naam Amtacy". Zij stond van haar stoel op, ging weer zitten en las den naam opnieuw. Al het bloed was uit haar gelaat geweken. Was liet, mogelijk, dat Dick Allisonom haar te helpen. Dick Allison stond op dat uur met een bitter lachje voor den spiegel. Op tafel lag de geopende krant. Ilij keek naar zijn steile, koperkleurige haren, naar zijn sproetig gezicht en den inge vallen trek om zijn mond. Een ver schijning zonder de minste aantrekke lijkheid. Hij dacht aan Muriel Egerton en om zijn lippen trok een spottend, bijna smalend glimlachje. Knappe meis jes als zij lachten om dergelijke Adonis sen. Er werd gebeld en onwillekeurig bleef hij luisteren. Er klonk een stem beneden in de gang, die hem bekend voorkwam, maar een keeschen klank had. Muriel Egerton trad binnen. Zij zag er heel vreemd uit bleek en onzeker van zichzelf. Maar haar oogen schitter den. De deur ging dicht en zwaar leunde zij er tegen aan. „Muriel," bracht hij verbijsterd uil „Ja, ik ben het," zei ze met, een vreemden glimlach. „Ik ben geko men. Haar blik viel op de geopen de krant en plotseling wist zij niet meer. wat zij had willen zeggen. „Je bent gekomen.trachtte hij haar te hulp te komen. Muriel wees naar de krant. „Ik heb het gelezen ik weet alles," ver volgde zij. „Waarom deed je. het f" „Waarom V' haalde hij de schouders op. „Ik zocht een goede geldbelegging. Maak je er niet druk over. Een onvoor zichtige speculatie, dat is alles. Zij keken elkander aan beiden heel bleek en onzeker. Toen strekte Muriel haar hand naar hem uit. „Ja, een onvoorzichtige speculatie," beaam de zij met, een ijle stem. „Maar misschien geen verloren geldbeleg ging „Hoe bedoel je vroeg hij vreemd, terwijl hij de aangeboden hand nam. In de blauwe oogen van Muriel Eger ton kwam een warme glans. „Als je het misschien zou willen beschouwen als een geldbelegging in de liefde," ant woordde zij met een zachten glimlach

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 10