Met ma/rul en al worden de schaaldieren in 't Braak manwater schoon gespoeld. Wanneer je als mossel van fatsoen naar Parijs moet, dan laat je voor je vertrek uit Philippine eerst je baard en haren knippen. En aan de Philippiensche haven kijken ze niet op een enkele mossel! Zeeuwsch-V1 aamsche land, langs de Belgische grens aan een der armen van den Braakman ligt. 't. Is ermee als met zoovele Zeeuwsch-Ylaamsehe plaatsjes de historie, het grijs verleden, was rijker en grooter dan het simpele heden. Wie denkt er nog aan de tijden, toen Philips II het als vesting houwen liet nauwelijks enkele resten van wallen herinneren aan zulk een beteeke- nis van liet. vredige landbouwers- en visschersdorp. En wie denkt er na over het typische gebruik, het gemeentehuis nog altijd het stadhuis te noemen De mosselaanvoer is het, die nu in Philippine het dorpsleven belieerscht die geeft, nu op het land het werk op zijn eind begint te loopen, aan tal van handen toch weer werk. De vangst, de aanvoer, het knippen en spoelen, het wegen, verpakken en ver zenden, dat geeft drukte van belang aan het be scheiden haventje. Natuurlijk, van ouds zijn de Zeeuwen afnemers van het product van eigen gebied. Maar verder in 't land is er niet die belangstelling voor de smakelijke weekdieren. Neen, dan zijn de Belgen en de Fran - schen betere klanten, de Parijzenaars vooral. En al is de mosselvangst dan ook op 't oogenblik voor Philippine geen goudmijn, de visschers weten ten minste, waar ze voor werken, en de vlotte export maakt het bedrijf ten minste zoover loonend, dat men er het hoofd mee boven water houdt. En dat houdt bij 't gemoedelijke Zeeuwsch-Vlaam- sche volk het goed humeur en den werklust erin. Dat zult u sprekend genoeg bewezen zien door onze Philippiensche foto's. Na de noodige schoonheidsbewerkingen gaan de mos selen in zakken op de bascule. En zijn de balen op het juiste gewichtdan worden ze ter verzending secuur dichtgenaaid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19