ZEEUWSCH NIEUWS I Hi Eindelijk in zijn element - zoo gleed Zaterdag het 15.000 ton metende mailschip lluys, dat in opdracht can liet sensationeel moment van den vlotten stapelloop, de Koninklijke Paketvaart Maatschappij op de werf van Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen gebouwd wordt, te water. 'T De Vlissingers lieten zich niet door het slechte weer van Zaterdag weer houden om getuigen te zijn van de tewaterlating van de Ruys, het K. P. M.-schip, dat zooveel handen in Vlissingen weerwerk gegeven heeft. Mevrouw Ruys verrichtte de plech tigheid der tewaterlating wij zien haar hier op den achtergrond (met bloemen) de tribune betreden. Op den voorgrond de Schelde-directie, voor wie deze dag een historische was. Zoo wordt er water naar Zeeland gebracht: bij Nieuwland is er een begin gemaakt met het leggen der waterleidingbuizen voor aansluiting van Walcheren bij de Waterleiding voor de Middengroep van Zeeland. Dan zal heel Midden-Zeeland zijn leidingwater uit Brabant betrekken. Ravage op den Vlissingschen weg bij liet vliegveld waar een auto een groentewagen geheel vernielde. Di trekhond kwam er wonderlijk genoeg beter af dan dt groenteboer, die zwaar gewond werd. Nabij het Sloe wordt onder toezicht van het Rijks bureau voor de Drinkwatervoorziening te s-Gravenhage een pompstation gebouwd voor de Midden-Zeeuwsche waterleidinghier wordt het beton gestort voor den reinwater -kelder. En dit is het pompgebouw in aanbouw bij het Sloe.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26