ZEEUWSCHE OMROEP 27 DeSouburgsche bur gerij heeft Zaterdag avond afscheid ge nomen van haar scheidenden burge meester, jhr. H. A. van Doorn; met fa milie en genoodigden had de burgemeester voor het raadhuis plaats genomen Een kras echtpaar, de echtelieden JO. Ridderhof-Houtman, vierde onder groote belangstelling teYerseke zijn gouden bruiloft. Zoo hadden de buurtgenooten de woning van het Yerseksche gouden paar versierd en geïllumineerd. waarlangs de gemeentenaren defi leerden om hem een laatsten groet te brengen. Deel wat voeten in de aarde krijgt de nieuwe weegbrug, die de gemeente lerseke voor de haven heeft aangeschaft: een stuk van den dijk wordt, er afgegraven om een plateau met opritten te verkrijgen. Een lastpost wordt er opgeruimd met de oude brug bij de Centrale Suikerfabriek te Sas van Gent: met den bouw van de nieuwe brug is al een voorspoedige aanvang gemaakt. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat twee zigeunervrouwen bij een winkelier in de Kortedelft een sprei kochten, doch zonder betaling wisten te vertrek ken. Zigeunervrouwen nemen het zoo nauw niet. Indien zij geen luiers bij de hand hebben, leggen ze iemand wel met 'n sprei in de luren Uit Zierikzee seint men ons, dat aan een verwoed rooker door den geneesheer elk verder nicotinegenot ontzegd werd, wat de man zich zoo aantrok, dat een specialistenconsult gehouden moest worden. Een compromis is nu bereikt. Ka lang wikken en wegen besloten de dok toren den patiënt toe te staan, dat hij zich Felix Timmermans' „Pijp en toe back" en Vondels „Lucifer" mag aan schaffen Naar aanleiding van het feit, dat men op den zolder van het raadhuis te Bleiswijk veertig pond honing vond, welken bijen daar gefabriceerd hadden, hebben verschillende gemeenteraden in Zeeland eveneens de raadhuizen laten doorzoeken. Dat dit werd gedaan met het voor nemen om deze zoetigheid om de monden van hun kiezers te smeren, nemen wij zoo grif nog niet aan Te Goes heeft 'n Middelburgsche dame met haar auto plotseling den rij weg verlaten, om via het trottoir dwars door den muur van 'n café met haar wagen in 'n „zekere plaats" terecht te komen. „Nood breekt wet," zeggen de ju risten 'n Landbouwer uit Biervliet is door den rechter, gevonnist, wijl hij in be schonken toestand als bestuurder van een rijwiel optrad. Van 'n waardeering der kunstrijders capaciteiten van dezen equilibrist hoor den wij niet. Uit Vlissingen vernamen wij, dat de kasteleines van 'n oafé, dat den naam van 'n zeeheld voert, een dief onscha delijk gemaakt en aan de politie over geleverd heeft, Kranig werk. Bij de eerstvolgende gelegenheid zal men de herberg naar Kenau Hasselaar moeten vernoemen Een koopman te Goes moest voor den rechter verschijnen, omdat hij spek en hopjes gestolen had. Als verzachtende omstandigheid gold, dat de man op dieet stond en dat een speciaal vita minen-menu voor hem ontworpen was In de Zeeuwsehe hoofdstad worden ernstige pogingen gedaan om tot de oprichting van een kappersschool te komen, 'n Bijeenkomst is reeds met de liefhebbers gehouden en de animo is bevredigend. Neemt de deelname nog meer toe, dan zal de school gesplitst worden in de afdeelingen klompen- en dameskappers Te Terneuzen is de slagersvakcursus officieel door den burgemeester ge opend. Wij waardeeren de goede bedoeling, maar toch lijkt ons voor dit karwei meer een toreador in aanmerking te komen Hier is nu niets meer aanwezig. Wij sluiten tot de volgende week, dames en lieeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27