is nr. TELEFUNKEN TELEFUNKEN KWARTET KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCH LEGER „Zou ik datookkunnen bereiken 29 „Is hijf" begon lady Mary op nieuw. „Koint prachtig in orde," zei Man nering, en hij bracht een lachje te voor schijn dat niet heelemaal gedwongen was. Zijn opluchting om den betrek kelijk gunstigen afloop van de verwik keling was volkomen oprecht hij dorst bijna niet te denken, hoe de dood van Long hem zou hebben aangedaan. „Wie is die dokter V' vroeg hij. „Saunders," zei lady Mary. „Een man oni huizen op te bouwen, jongen. Er wordt geen woord over gerept, daar kun je op rekenen. Zij zweeg, toen Saunders opkeek van zijn patiënt. „'t Is niet zoo erg als 't lijkt," zei hij met een vluchtig lachje. „Een lichte hersenschudding, lady Mary, en de wond, maar niets om ongerust over te zijn." Hij keek Man nering aan met een wat eigenaardigen blik. „Hij heeft nogal een leelijke schram op zijn schouder," ging hij voort. Mannering zei niets. Hij wist, hoe die schram veroorzaakt was. De dokter glimlachte een beetje, maar deed er het zwijgen toe. ,.lk zal hem in bed stoppen," zei lady Mary, alsof zij 't over een kind had. „Zoudt u voor een verpleegster kunnen zorgen, dokter „Dat zal wel gaan," antwoordde Saunders en hij vertrok snel. Toen Mannering, 'n half uur daarna, Gerry's kamer verliet, lag de Ameri kaan nog bewusteloos, maar zijn adem haling was beter. Een verpleegster, door Saunders gezonden, had de verzor ging van den patiënt op zich genomen en Mannering had er geen spijt van, dat hij rust kreeg. Hij was op van de reactie. Lady Mary keek toe, toen hij een stevig glas whisky voor zich inschonk. Toen glimlachte zij tegen hem. „Waarom kwam je hier vroeg ze. Mannering slaagde er in te lachen. „Ik had Gerrv vanmiddag gesproken," zei hij, „en ik had gehoord, dat de politie hem nog eens in verhoor wou nemen. Ik vond, dat hij er nogal leelijk aan toe was en ik was er niet gerust op." „Die parels ookviel lady Mary plotseling uit. Mannering schrok zoo, dat hij haar alleen maar aan kon staren. Lady Marv liet een bitter lachje hooren. ,,'t Is ongeloofelijk, hoe diep wij oud jes soms kunnen zinken, jongeman," zei ze. „Maar ik meen 't precies zooals ik 't zei. Al die ellende koint door die parels als Emma Kenton niet zoo dwaas was geweest, zoo'n stomme hand geld voor zoo'n vod van een halssnoer uit te geven, was dit nooit gebeurd." „Daar komen nog een heele boel din gen bij," protesteerde Mannering. „Kom nu alsjeblieft niet met logica bij me aan," snauwde lady Mary. Zij glimlachte, en nam daardoor al het ste kelige van haar uitlating weg. „En ver geet niet, jongeman, dat zij dagen lang haar mond vol heeft gehad over die parels. Iedereen heeft ruimschoots gelegenheid gehad, om ze te laten nama ken." „U bent heelemaal op de hoogte, schijnt 't," zei Mannering luchtig. In zijn gedachten nam hij nota van den ophef, dien lady Kenton van haar parels gemaakt had. Als Bristow nog iets noodig had, om zijn verdenking tegen de douairière te versterken, dan kon hij dit nemen. Lady Kento mocht zich niet erg in de algemeene sympathie verheugen, dacht Mannering. Hij stak een sigaret op, en een paar seconden later bedankte hij voor lady Mary's invitatie, om een paar dagen te blijven. „Ik zal wachten, tot de kolonel terug komt," zei hij, „als u u soms zenuw achtig voelt. „Zenuwachtig t" snauwde lady Mary. „Waar zou ik me zenuwachtig over maken Praat geen onzin, John. Maai' ik heb graag, dat je blijft." Mannering had inwendig pret 0111 haar frontverandering. Het volgende halfuur ging vlug voorbij, maar hij was blij, toen Belton en Wagnall thuis kwamen. De eenige opmerking, die hem interesseerde van die beide hee- ren, kwam van Wagnall „Ik wou toch maar, dat ik wist, hoe hij aan dat valsche snoer kwam." Dat wou Mannering óók, Hij voelde, dat er iets niet in den haak was met die namaakparels en hij bleef er nog een poosje over nadenken. Toen schoot hem te binnen, hoe de politie schrikken zou den volgenden morgen Hij glimlachte. De Gretham-street in Chalsea, waar inspecteur Bristow met zijn vrouw en kinderen woonde, zag er dien morgen den ochtend, nadat Gerry Long in een vlaag van verstandsverbijstering zijn wond had opgeloopen weinig anders uit dan iederen anderen morgen. De zevenendertig andere huismoeders werk ten haar echtgenooten de deur uit, naar hun dagtaak, alleen het gezin van Bristow bleef sluimeren. Bristow had den vorigen avond zeer laat gewerkthij had zijn vrouw dringend verzocht, den wekker buiten dienst te laten, 't Was bijna half negen, toen de detective zich omdraaide, droomerig het raam uit keek en zijn vrouw zag, die nog sliep als een roos. Hij was in zijn huiselijk leven een zeer gelukkig man, en hij had nergens meer schik in, dan zijn vrouw een eersten kop thee te brengen, vóór zij wakker was. Dien ochtend had hij 't zoo pleizierig gevonden, dat hij zijn dochter ook wakker gemaakt had, toen hij de thee boven had gebracht zijn twee zoons waren toentertijd met vaeantie in Noord-Wales. Daarna pas keek hij de krant in. Toen hij dat deed, bleef hij maar staren. Hij zag niets dan een wazige massa drukletters. Hij kon zijn oogen haast niet gelooven. Zulke din gen gebeurden niet. Ze kónden niet gebeuren Maar dit was toch gebeurd. Bristow stak een sigaret aan, met een hand, die beefde, ondanks zijn pogingen, om haar stil te houden. Eerst toen hij er eenige malen aan getrokken had, dorst hij het aan, meer te lezen dan den kopregel. Want aangezien het een stille tijd was, die al in geen weken een fliuk stuk sensatie had opgeleverd, had men dien kopregel over de heele breedte van de voorpagina gedrukt, met vette zwarte letters Scotland Yard door een diei uitge daagd. Wie is de Baron Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenliage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland L'j62-? per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per [rost f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot bet bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. lelefoou Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVEN'HAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraut 142 t elefoon Interc. 15473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690 VLISStNGEN. Bad huisstraat 5. Te!. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. De T.A. 55 W.K. is éen var» dé Telefunken muziek- apparaten. Een 5 lamps super met zeer zuivere weergave. Hooge selectiviteit en gevoeligheid. Uit stekende korte-golfontvangst. Vervormingsvrije hoogfrequentgelijkrichting. Optische afstemming met orthoscoop. Eenvoudige bediening en reine weer gave door toepassing van enkelvoudige knop pen. Stijlvolle kast. Vraagt vrijblijvend demonstratie bij een Telefunken Service Station. Prijs Fl. 135.- AA U Z E K A P PAF? ATE N voon /PAD/O N V. NEDEBLANDSCHE SIEMENS MIJ., HUYGENSPARK 38-39 - DEN HAAG traktement, hetwelk sedert 1 Juni 1935 bedraagt: voor sergeant1136.- tot f 220.- p. mnd. voor sergeant-majoor f 144.- tot f 248.- p. mnd. voor Adjudant-onderofficier f 156.- lot f 280.- p. mnd. voor onderluitenant f 168.- tot f 380.- p. mnd. „Zou ik dat ook kunnen bereiken Ja, dat kunt gij ook Elk onderofficier is als soldaat begonnen, waarom maakt ook gij geen begin? Neemt dienst bij het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger. Flinke handige mannen tusschen 18 en 30 jaar kunnen als soldaat dienst nemen en zich door goed gedrag, ijver en wilskracht een goede toekomst scheppen. Vraagt inlichtingen hieromtrent aan den Commandant van de Koloniale Reserve te Nijmegen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29