EEN SPROOKJESSTAD AAN DEN RIJN De beleende Bijnlandsche beeld houwer Otlo Heilmann is op het uitstekend idee gekomen om voor den onsterfelijken Grimm, den schrijver der wereldvermaarde sprookjes, een gedenkteeken op te richten, dat zijn genie in alle opzichten waardig was. Jaren- lang heeft Otto Heilmann ge beeldhouwd aan de levensgroote figuren van Grimm's meest en best bekende sprookjesgestalten en aldus slaagde hij er in een heele sprookjesstad te bouwen, met echte huizen, waarin de op den voorgrond tredende sprookjes- ■menschen eit sprookjesdieren konden wonen. Is het te verwon deren, dat Niederrhaimbach, de stad der levend geworden sprook jes, het pelgrimsoord is gewor den van alle kinderen, die van sprookjes houden De kleine bezoekers treffen er al die be kende lieve en booze menschen en dieren aan, die ze in de sprookjes hebben ontmoet. Ze vinden ze daar in hun natuur lijke grootte, gemaakt door de hand van een kunstenaar en zoo dicht de werkelijkheid bewaterend, dat menige kleine bezoeker even blijft stilstaan en ademloos ivacht of die steenen sprookjesfiguur, die dwerg, die heks of die wolf zich niet zullen gaan bewegen. Net zooals het kleine meisje op onze afbeelding in gespannen verwachting kijkt naar den stee nendwerg, die ongestoord verder leest en zich niet in het minst schijnt te bekommeren over de aanwezigheid van al die kleine en groote menschen. Rechts: Het koekenhuisje van de beruchte heks. De boosaardige figuur komt zoo uit haar deur gestaptzoo natuurgetrouw, dat de kinderen eerst eventjes aan de steenen hand moeten voelen of het werkelijk waar is, dat er geen gevaar dreigt voor de kleine Hansjes en Grietjes. Practisch en aanschouwelijk onderwijsWat kan er dieperen indruk maken op de fantasie van een kind dan het verhaal van een mooi sprookje te midden der figuren die er handelend in optreden. Een onderwijzer vertelt van Sneeuwwitje en de zeven dwergen. De kinderen hooren niet alleenmaar ze zien. Ze kunnen de dwergen en het lieve Sneeuwwitje van dichtbij bewonderen. Het sprookje is werkelijkheid geworden en die werkelijkheid ligt over de kleine luisteraars als een ban.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 6