PBNA Dat geldt ook voor Uw haar Wat IL moet Wanneer U voor Uw hoofdhuid zorgt, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar Een PBNA diploma 15 Coco staarde haar strak aan met zijn eene oog en trok zich voorzichtig een eindje terug. Blijkbaar was hij bevreesd, dat zij hem kwaad zou doen. De morgen verstreek traag. Tegen twaalf uur bevond Lucie zich op het erf, toen zij langs den oever van de Marowijne een man zag naderen. Het gebeurde maar hoogst zelden, dat zich in deze eenzame streek een levend wezen vertoonde en verrast bleef zij naar hem uitkijken. Aan de uniform herkende zij spoedig 'n Franschen bewakingsambte naar. „Visite voor Jean," mompelde zij. „Hij treft het niet, het duurt nog min stens een uur, voor hij terug is. Zij liep het erf af en ging den bezoeker tot aan 't pad tegemoet. In haar hoop, dat het een goede bekende zou zijn, zag zij zich bedrogen. Het was een forsche man met een donker uiterlijk en onge veer vijftig jaar oud. Hij droeg de uni form der hoogere ambtenaren en hield zijn pet met de gouden bies in zijn hand. Aan zijn koppel bengelde een revolvertasch. Lucie kende hem niet, maar dat was niet zoo verwonderlijk. Zij kwam nooit in St. Laurent en maar zelden in Albina en daarom bleef verre weg het grootste deel der ambtenaren haar zoo goed als onbekend. „Bonjour, mevrouw," kwam de be zoeker beleefd op haar toe. Lucie verwelkomde hem hartelijk en strekte haar hand uit. „U hebt zeker iets voor Jean „Ja, is hij thuis De oogen van den bezoeker dwaalden naar het huis, terwijl liij haar een hand gaf. Die hand voelde ruw aan en in zijn blik meende zij spanning te ontdekken. Maar zij was er zóó ver van af hem te wantrouwen, dat het haar niet eens op viel, dat zoowel zijn pantalon als de mouwen van de uniformjas hem veel te kort waren. „Neen, hij is naar Albina. Maar u wilt zeker op hem wachten Met drie kwartier of een uur kan hij terug zijn." „Dan wacht ik op hem," verklaarde de bezoeker terstond. „Indien u het me ten minste toestaat." Weer dwaalden de oogen van den man naar het huis. „Natuurlijk, u is welkom," zei Lucie lachend. „Zal ik u maar voorgaan Zij stak het erf over en ging het vertrek binnen, dat zij schertsend haar salon noemde. En op hetzelfde oogenblik hoorde zij een ge luid achter zich, dat haar bijna even vertrouwd was als het tikken van de klok het metalen klikje, waarmee de rustpal van een revolver omgelegd wordt. Vlug wendde zij zich om. En toen beving haar een doodelijke schrik. De gewaande ambtenaar was op den drempel blijven staan en bedreigde haar met, zijn revolver. „Wat beteekent dat t" bracht zij hijgend uit, terwijl zij radeloos naar haar hoofd greep. Zij dacht niet anders, of de man zou haar op staanden voet dood schieten. „Dat beteekent niets, als je me oogen- blikkelijk gehoorzaamt," zei de bezoeker met een harde, onverbiddelijke stem. ..Ik verlang geld en andere kleeren. Al het geld, dat in huis is. Vliegensvlug ik heb geen zin óók nog een woordje te moeten spreken met je man. Je hebt wel eens gehoord van libéré's, hè T Nu, ik ben er een en dan weet je wel, dat ik geen grapjes versta. Dat laatste zei Lucie alles. Haar bezoeker was een misdadiger, die zijn straf in het bagno had uitgezeten, doch wien het verboden was naar Frankrijk terug te keeren. Het moest, dus een ge vaarlijk misdadiger zijn, die er zeker niet voor terug zou deinzen haar te ver moorden, indien zij zijn eischen niet inwilligde. Zij zag geen uitweg. „Ik zal het je geven," zei ze toonloos. Ze liep naar de kast, waar het geld geborgen was, en haalde een pakje bankpapier uit een kistje. „Dat is alles, zoowat. drieduizend francs. In mijn portemonnaie heb ik hoogstens tien francs zij ligt in de keuken." „Heel goed," bromde de bandiet.. „Leg het maar op tafel. Die tien francs kun je houden. En nu kleeren en niet de slechtste." „Die hangen hiernaast," zei Lucie hulpeloos. „Ga vóór, ik blijf wel achter je." Lucie trad de gang in. Zij wierp een blik omhoog naar Coco, die nog altijd op het vlierinkje zat. Het eene oog van den chimpansé fonkelde boosaardig en was strak op den schurk gericht. Eens klaps hoorde zij een verbaasden kreet, achter zich. „Alle donders! Monsieur Francois! Vind ik je hier terug, stuk ondier V' Lucie keerde zich verbaasd om. En het volgend oogenblik wras zij getuige van een wonderlijken aanval. Er vloog een harig lichaam door de lucht,, recht op haar belager aan. Het. was Coco. Hij hield twee vingers van zijn rechterhand uitgestrekt en bedreigde er de oogen van den bandiét mee. Doch deze zag het gevaar, liet de revolver vallen en bedek te op het laatste oogenblik zijn gezicht met zijn handen. Zóó stormde hij de deur uit en het erf op. En een halve minuut later was hij uit het gezicht ver dwenen tusschen de boomen. Coco stond bij de deur en staarde hem na. Zijn linkeroog fonkelde, van woede. Met zijn rechterhand wreef hij zijn leege oogkas, die nog altijd ontstoken was. En intusschen ontsnapte hem een kla gend angstgeschrei, alsof hij de pijn op nieuw voelde, die hij aan dat oog ge leden had. Lucie raapte de revolver op. Zij be greep alles. Die bandiet was Coco's beul geweest. Hij had hem dat oog op zettelijk ingedrukt en de chimpansé had op dezelfde manier wraak willen nemen. Met twee uitgestoken vingers, zooals hij het zijn beul had zien doen. De klachten van het dier roerden haar. Zij huiverde bij de gedachte aan wat er nog meer gebeurd kon zijn, als Coco niet op het goede moment tusschen- beide was gekomen. Zij ging op hem toe en overwon haar vrees en antipathie. Glimlachend streelde zij zijn ruig- behaarden kop. Coco scheen eerst wan trouwend, deed schuw een stap terug en keek haar aan. „Coeo, kom eens hier," zei ze vriende lijk. Toen staakte Coco zijn klachten en schudde behaaglijk met zijn schouders. Hij had haar begrepen. Vijf minuten later klonk Jean's stem op het erf. „Lucie, waar ben je Ik heb me zooveel mogelijk gehaast ik maakte me wat ongerust. Er is weer wat gebeurd. Een van de libéré's heeft een hoofdambtenaar neergeschoten en zich in zijn uniform gestoken, 't Is een beruchte moordenaar en vechters baas, die de gewoonte had zijn tegen standers onschadelijk te maken, door hun met twee vingers de oogen in te drukken. De beambte, wien het gelukt hem te arresteeren, kan op bevordering rekenen...." Hij was de kamer binnengetreden en zweeg verbluft. „Zeg, jij weet ook niet, wat je wilt," vervolgde hij. „Vanmorgen kon je Coco niet luchten of zien en nu. „Wacht even," viel Lucie hem glim lachend in de rede. „Ga eerst even dien moordenaar arresteeren hij heeft maar een paar minuten voorsprong en hij is ongewapend. Als je terugkomt, zal ik je een geschiedenis vertellen van twee oude bekenden, die elkander ontmoet ten. Wat Professor Metchnikoff van het Pasteur Instituut in Parijs zegt, Deze beroemde professor zegt: De mensch sterft niethij doodt zichzelf. Zoo is het ook met Uw haar. Het valt niet uit, U laat het verhongeren. Maar, man, neem toch direct Silvikrin. Hef heeft reeds zoovelen van onze kennissen geholpen. Van de tien menschen lijden er negen aan haaruitval en velen worden kaal, omdat de bloedsomloop de haarwortels niet meer van de voor den normalen haargroei onmisbare voeding voorziet. De haren moeten op natuur lijke wijze gevoed worden. Het gebruik van een of ander geparfumeerd haar- watertje of een geheim middel doet meer kwaad dan goed. Silvikrin, de natuurlijke haarvoeding, bevat alle substanties die voor de vor ming van haarcellen noodig zijn. Hoe vlugger en hoe vaker deze celvorming geschiedt, des te rijker is de haargroei. Van de 14 waardevolle, groeiopwek- kende substanties waaruit Silvikrin bestaat, is in de eerste plaats te noe men Tryptophaan. Prof. Sir Frederic Hopkins winnaar van den Nobelprijs voor scheikunde verklaart: Tryptophaan is voor elk wasdom onmis baar. Ze is een uiterst waardevolle en onmisbare voedingssubstantie. Zonder Tryptophaan is geen haargroei mogelijk. Silvikrin bevat Tryptophaan. Wanneer U lijdt aan roos, wanneer Uw haar reeds uitvalt, of U kale plekken opmerkt op de kruin van Uw hoofd, dan is Uw haar aan het ver hongeren. De haarwortels krijgen niet meer genoeg voeding uit het bloed. Dan is het de hoogste tijd, dat U Silvikrin toepast, dat U beschermt voor verder haarverlies en voor alge- heele kaalheid. U moet Uw haar doelmatig verzorgen. Een werkelijk doelmatige verzorging is wanneer U de ontbrekende haargroei- substanties aanvult, wanneer U de haarwortels en de haarvormende weef sels voedt en opwekt, zonder ze te prikkelen of uit te putten. Elke druppel Silvikrin bevat de voe dingsstoffen voor millioenen haarcel len. Wanneer U Uw haar met Silvikrin verzorgt, dan ontvangen Uw haar wortels de voeding, die hen in staat stelt weer normaal te functioneeren en haren te doen groeien. Haarver- zorging met Silvikrin is de zekere weg om Uw haar gezond te houden en den groei op te wekken en te be stendigen. Vraag Silvikrin Lotion voor de dagelijksche verzorging Ze houdt de hoofdhuid gezond en vruchtbaar, versterkt de haarvormende weefsels, bevordert den haargroei en verhoogt de natuurlijke schoonheid van het haar. Voorkomt infecties der hoofd huid en bestrijdt roos en haaruitval. Vraag Neo-Silvikrin voor den haargroei en tegen roos en haaruitval Het nieuwe preparaat, dat de haarwor tels van organische haarvoeding voor ziet, daadwerkelijk versterkt en gezon den haargroei teweegbrengt. In ernsti ge gevallen van haaruitval, hardnekkige roos en dreigende kaalheid. Verpakkingen vanaf 1.25 is een werkelijke introductie voor een be trekking in de techniek. Het wordt niet uit gereikt alleen omdat U bij PBNA les genomen hebt, maar omdat U voor een examen geslaagd bent, dat afgenomen is onder toezicht van het Koninkl. Instituut voor Ingenieurs. Er is toekomst in de techniekvoor de bekwamen. Studeer techniek thuis.... in BOUWKUNDE, WATERBOUW KUNDE, WERKTUIGBOUWKUNDE, ELECTROTECHNIEK, CHEMIE, ENZ. Vraag gratis prospectus P 120 LERAREN 200 LEERVAKKEN 4000 CURSISTEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15