Zeeuwsche Sport 21 Onze tweede-klassers. liet elftal van Goes, dat door een fusie met Zeeuwsche Boys tenslotte, wanneer het zal zijn ingespeeld, een elftal belooft te worden, waarmee rekening zal moeten worden gehouden. Deze week ondervond zulks de Baronie, dat mei flinke cijfers werd geklopt. Het elftal van Middelburgdat een zworen strijd kreeg te spelen tegen de oude rivalen, Hero, welke wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Ylissingen nam de leiding, maar kreeg die lang niet cadeau. Met drie gewonnen wedstrijden gaat Yliggingen aan den kop en een kostbare voorsprong van minstens twee punten op alle op volgers is reeds, na den feilen start van de oude ploeg uit de Scheldestad, behaald. J.l. Zondag werd bet den Vlissingers lang niet gemakkelijk gemaakt door de jonge, vurige en naar nu bleek ook taaie R.C.S.- ploeg. Het is een wedstrijd geweest van twee doelver- dedigers, waarvan de Vlissingsche den wedstrijd voor zijn club won, omdat de R.C.S.-doelman dien voor z'n club verloor. Had de R.C.S.-keeper hetzelfde werk gekregen als zijn collega, die een prachtigen wedstrijd gespeeld heeft, dan was het voor R.C.S. een drama geworden. Nu echter bleef de achterhoede van R.S.C. nogal tamelijk meester van het terrein, zoodat de doelverdediger niet al te veel druk op 't doel kreeg. De Vlissingen-middenlinie stuwde nog niet genoeg om de R.C.S.-defensie te overspelen en de Vlissingen-verdediging weifelde te veel om door de middenlinie aan haar lot te worden overgelaten. Het was in de Vlissingen-ploeg voor de middenspelers een heel lastige wedstrijd, omdat de voorhoede werk vroeg tegen de R.C.S.-verdediging, welke alleen met krachtig offensief te overrompelen was, terwijl aan den anderen kant de verdediging bij stand behoefde tegen bet enthousiaste en verras send goede aanvalsspel der R.C.S.-voorhoede. Vlissingen beeft een goeden wedstrijd gespeeld, maar dankt de overwinning voor een goed deel aan den doelman van R.C.S. Naar onze meening stond het spel van R.C.S. technisch hooger dan het Vlissingsche. Geeft R.C.S. een sterker doelverdediger en die ploeg spreekt een duchtig woordje mee v.oor de bovenste plaats. Zeelandia gaat voort met te getuigen van herwon nen kracht. Nu moest het Roosendaalsclie R.B.C. een puntje laten glippen. Meer nog dan het eene puntje, dat Zeelandia mee huistoe nam, spreekt voor ons het feit, dat het geli jke spel behaald werd na een 2-0-achterstand. Is dat 'n bewijs van den terugkeer van den ouden Zeelandia-geest, den geest van samenwerking onder vriendschappelijke ver standhouding en vechten ondanks alles en tot het uiterste Hoe het ook zij, de geest schijnt beter te zijn dan vorig jaar en de resultaten zijn voorloopig navenant. Middelburg laat ander maal een veer. Nu op eigen veld tegen Hero. Het was een zeer spannende kamp met een puntloos einde. De Middelburgaan- val wist de meerderheid na de rust niet te be nutten en was bovendien niet altijd even gelukkig. Toch is er pit in de ploeg te brengen, omdat er wel voetbalcapaeiteiten sluimeren. Hoe en wanneer wordt ze er uit gehaald De verdediging staat haar manne tje en ook nu weer kreeg de voorhoede van de gasten geen kans. Het is geen onoverkomelijke achterstand, welken Middelburg heeft, en als er spoedig eenig her stel komt, dan is er nog een vinnige strijd tegen de oude rivalen, Vlissingen, te verwachten. En wat te zeggen van De Zeeuwen, die een prach tige 4-2-overwnming boekten op Breda? De Breda- sche ploeg komt nog altijd verzwakt aan den start, maar niettemin heeft De Zeeuwen-ploeg een fraai resultaat geboekt. Het blijft toch altijd een ploeg waarmee rekening te houden is. We hopen dit elftal spoedig eens van wat meer nabij aan het werk te zien. De vraag, welke zich bij 't zien van den ver rassenden uitslag van Goes-De Baronie opdringt is heeft Goes zijn vorm gevonden? Deze uitslag is ge weldig en misschien is ons verslagje van vorige week een prikkel voor de Goesenaren geweest om te toonen, dat het anders kan dan tegen Zeelandia. Die 5-1-uit- slag is een prachtig stuk werk en we zijn werkelijk benieuwd of Goes dit tempo weet vol te houden. We hopen het, de strijd kan er slechts aan interesse door winnen. De derde klasse laat andermaal een overwinnend Terneuzen en een sprekend geslagen Oostburg zien. Axel zet het goede werk voort, zoodat Corn Boys nog geen kans op het zoet der overwinning krijgt.. Hoofd plaat wist Breskens te bedwingen en de zegetocht der Bressiaanders wordt door Hoofdplaat in een ge lijk spel gestuit. Biervliet geeft er IJzendijke eens flink van langs, wat een verrassing is. Hulst doet het ook al niet te best en laat zich nota bene door Sluiskil met een sprekenden uitslag klop pen. Dat kan men van Sluiskil verwachten en dan die Ilulstersche kermis. Vlissingen 2 moest alle zeilen bijzetten om Goesche Boys den baas te blijven. Het is gelukt, maar schijnbaar is Goesche Boys er wat beter in geraakt. Even in de gaten houden dat ploegje. De Middelburg reserves wisten de Zeelan dia dito te overwinnen en Eiland Boys overtrof zichzelf door Terneuzen 2 te slaan. Ten slotte haalde E.M.M. een mooi resul taat, maar Hansweert werd er het slachtoffer van. En dan nog, we zou den haast zeggen, de bui tenlanders t. w. Burgh, dat ook nu nog niet kon winnen en van E.K.C. met 3-1 klop kreeg, ter wijl Zierikzee nog steeds voort gaat op het pad der overwinning en Dintel Boys met 0-2 klopte. Zie rikzee schijnt een goeden kampioenszin te hebben. En zoo stijgt van week tot. week de spanning. R.C.S. (Souburg)Vlissingen 2-3. Het is heusch niet meegevallen om. de jongste 2de?klassers, die reeds tweemaal een gelijk spel wisten te behalen op sterk spelende oude rotten (een gelijk spel had den ze hier ook wel verdiend) er onder te houden. Een aanval op het doel van Vlissingen. Uit den wedstrijd Middelburg-Hero. Een schermut seling in het veld. Uit den wedstrijd R. C. S.-Vlissingen De keeper van R. G. S. onderschept een aanval. Als afscheid tan hei zomerseizoen heeft de Vlissingsche Athletiekver. V.T.V. op Zondag 3 October een rondwandeling georganiseerd door Vlissingen. De „troepen" onderweg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 21